Wybór odpowiedniej butelki dla noworodka, na pierwszy rzut oka, wydaje się całkiem prosty – w końcu sklepowe półki uginają się od najróżniejszych butelek do karmienia.

Jednak, żeby dokonać właściwego wyboru, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, np. to, czy maluch będzie karmiony tylko butelką, czy zamiennie: butelką i piersią.

Warto też zadbać o to, by butelka była antykolkowa – to zdecydowanie zwiększy komfort karmienia dziecka.

wybor-butelki

Trzy rodzaje butelek dla niemowlaka – który wybrać?

Spis treści

W ofercie butelek dla niemowląt Philips znalazły się dwarodzaje butelek do karmienia. Który rodzaj będzie najlepszy? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób karmiony jest maluch (tylko butelką, czy butelką i piersią) oraz czy często miewa kolki.

Poniżej zamieszczamy krótki opis każdego z trzech rodzajów butelek dla noworodka, by można było łatwiej podjąć decyzję o zakupie.

  • Butelka dla niemowląt Natural 2.0

Ta butelka dla noworodka sprawdzi się w przypadku dzieci, które są na zmianę karmione butelką i piersią. Smoczek do tej butelki został zaprojektowany w taki sposób, by jak najlepiej swoim kształtem przypominał pierś i zapobiegał ryzyku odrzucenia piersi przez dziecko.

Dzięki temu maluch może w naturalny sposób przyssać się do butelki jak do piersi mamy. Ta butelka dla dzieci ma zaworek antykolkowy, który pozwala ograniczyć występowanie kolek.

  • Butelka Anti-colic

To butelka, która została zaprojektowana z myślą o ograniczeniu występowania u malucha kolek, gazów i refluksu. Jej specjalna konstrukcja jest w stanie w znacznym stopniu zredukować ilość powietrza połykanego przez malucha podczas karmienia. Wszystko dzięki temu, że smoczek jest wypełniony mlekiem, a nie powietrzem.

Butelka dla noworodka – zadbaj o odpowiedni smoczek

Nieodłącznym elementem każdej butelki do karmienia jest oczywiście smoczek. Jaki smoczek będzie najlepszy? W przypadku butelki dla niemowlaka, który będzie karmiony nie tylko butelką, ale też piersią, idealnie sprawdzi się smoczek, imitujący kształtem kobiecą pierś. To właśnie od kształtu smoczka zależy, czy karmienie naprzemienne będzie możliwe.

Niezależnie czy karmisz tylko butelką, czy naprzemiennie, pamiętaj, żeby bacznie obserwować maluszka podczas karmienia, bo po pewnym czasie będzie trzeba wymienić smoczek na taki o większym przepływie.

Dzięki temu maluch będzie akceptował butelkę i będzie mógł wypić więcej mleka w krótszym czasie. Odpowiednie oznaczenia znajdziesz na opakowaniach.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.