Wolne ręce dla rodzica są na wagę złota. Dzieci uwielbiają się tulić i czuć ciepło swojej mamy lub też taty. Z drugiej strony istnieje grupa dzieci, która wymaga bardzo dużo owej bliskości, często nazywa się je high need.

Kręgosłup nie jest z plasteliny i wymaga od człowieka utrzymania prawidłowej postawy, w przeciwnym razie niejednokrotnie skończy się to bólem czy innymi niedyspozycjami, nawet z brakiem możliwości wyjścia z łózka.

Kręgosłup mamy już w trakcie ciąży jest bardzo obciążony i znajduje się w nienaturalnej, bardziej wygiętej pozycji. Dodatkowe obciążenie, które z miesiąca na miesiąc przybiera na wadze, nie jest komfortowe dla żadnego z rodziców. Rodzimy rynek oferuje mnóstwo modeli, niektóre z nich certyfikowane nosidełka dla niemowląt i w związku z tym wybór nie jest łatwy.

Natomiast postanowiliśmy pomóc, Tobie Drogi Rodzicu i podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepsze nosidełko dla noworodka. Pomóc mogą Ci specjalistyczne sklepy np. Ekomaluch, który oferuję szeroką gamę nosideł, a także możliwość wypożyczenia i przymierzenia w stacjonarnym sklepie w Warszawie.

Nosidełko dla dziecka – od kiedy?

Spis treści

nosidelko-dla-dziecka

Większość producentów określa zakres wagowy, który wskazuje kiedy jest odpowiedni moment na rozpoczęcie korzystania z nosidła. Natomiast, jak ze wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek, bo waga dziecka to jedno, a drugi aspekt jest: ile czasu spędza w nosidle.

Spora część fizjoterapeutów prosi o rozwagę i bezpieczne stosowanie nosideł od momentu kiedy dziecko potrafi samodzielnie siadać. Zwykle dzieje się to w okolicach 6 miesiąca życia, a w wyjątkowych przypadkach nieco wcześniej. Istnieją także wkładki do nosideł, zmniejszające je i umożliwiające noszenie mniejszych dzieci, nawet od 3,5 kg.

Nosidełka – jakie wybrać?

Wśród dostępnych modeli na rynku jednym najbardziej wartym uwagi jest nosidło ergonomiczne, które idealnie dopasowuje się do ciała dziecka i tworzy z nim spójną całość.

Nosidełko ergonomiczne posiada specjalny system pasów i klamer, które pozwalają na najodpowiedniejsze dopasowanie się do kształtów dziecka. Każde dziecko jest inne, są szczuplejsze i nieco cięższe dzieci, więc możliwość regulacji jest tutaj sprawą kluczową.

Jeżeli decydujemy się na nosidełko dla noworodka, to musi ono być najwyższej klasy, najlepiej renomowanej firmy, gdzie wieloletnie doświadczenie producenta i ogólne zaufanie sprawiają, ze owe produkty są bardzo dobrej jakości oraz zaprojektowane przez najlepszych specjalistów.

Biorąc pod uwagę, jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać warto przyjrzeć się produktom Tula, Kavka  oraz Lannylamb, które są wiele lat na polskim rynku i mają aprobatę wśród rodziców oraz fizjoterapeutów.

Ergonomiczne nosidełka dla niemowląt – krótki przegląd

Nosidło ergonomiczne regulowane jest punktem numer jeden do spełnienia. Oprócz wspomnianej wyżej zalecie odnośnie możliwości dopasowania do ciała niemowlaka równocześnie jest to ogromna zaleta dla rodzica, który może dopasować poszczególne elementy do swoich potrzeb i dla własnego poczucia komfortu.

Wiele modeli posiada pas biodrowy, który pozwala na odciążenie ramion. Linia bioder jest bardziej komfortowym miejscem do przełożenia ośrodka ciężkości.

Niektóre modele „rosną” wraz z dzieckiem z uwagi na fakt regulacji wysokości i szerokości głównego panelu. Należy pamiętać, że nóżki dziecka muszą być odwiedzone pod odpowiednim kątem. Niestety do tej pory na rynku można otrzymać tzw. “wiszadła”, gdzie nóżki dziecka swobodnie zwisają, co negatywnie wpływa na stan jeszcze niedojrzałych bioderek.

Sam materiał z jakiego jest skonstruowany dany model musi być przewiewny i komfortowy dla skóry. W większości przypadków jest to certyfikowana bawełna, która “oddycha”, a dziecko się nie poci i może czuć się swobodnie. Jest to bardzo ważny aspekt zwłaszcza w sezonie letnim, gdzie temperatury są na tyle wysokie, że nieprzewiewny i sztuczny materiał, mógłby doprowadzić do przegrzania maluszka.

Nowością na rynku są nosidła Tula Lite z możliwością schowania do zintegrowanej nerki na pasie biodrowym. Nerka pomieści również niezbędne akcesoria każdego rodzica, to doskonałe rozwiązanie na eskapady z dzieckiem, które po pięciu krokach woła „Mamo na ręce”.

Nosidełko Tula czy też Lannylumb są szyte ręcznie z dbałością o każdy detal. Zastosowane klamry są najwyższej jakości, a ich wytrzymałość gwarantuje bezpieczne noszenie niemowlaka. Są łatwe w utrzymaniu czystości, a niewielkie zabrudzenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.

W razie wyższej konieczności można je wyprać w prace przy zastosowaniu delikatnego programu oraz nieinwazyjnych środków piorących. Cena nosideł oscyluje w granicach kilkuset złotych, lecz jest to dobra inwestycja, która będzie służyć dłużej niż tylko jednemu dziecku. Jeżeli potrzebujesz nosidła na wyjazd, warto zastanowić się nad opcją wypożyczenia.

Podsumowując: nosidła ergonomiczne są idealną propozycją dla dziecka, ale również wspierają właściwą postawę rodzica. Nosidło ułatwia życie niejednemu rodzicowi, więc zastanów się nad zakupem takiego sprzymierzeńca.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.