Suszarka na pranie to urządzenie niezbędne w każdym domu lub mieszkaniu. Na rynku można znaleźć wiele zróżnicowanych modeli tego sprzętu.

Wybór odpowiedniego może zależeć od kilku czynników – jak wielkość mieszkania lub domu, przestrzeń w łazience, ilość prania, a także miejsce do przechowywania suszarki na pranie.

Jak działa suszarka na pranie?

Jak wybrać suszarkę na pranie

Suszarki na pranie mają zwykle różne formy. W sklepach można spotkać wiele typów. Jedne z najprostszych to suszarki na pranie, które da się składać, rozkładać i dowolnie przenosić. Wykonane są z metalu i plastiku i zwykle składają się z kilkunastu metalowych przęseł, na których można rozwiesić pranie.

Drugą opcją suszarek na pranie, które można znaleźć w sklepie to elektryczne suszarki na pranie. Te sprzęty są nieco większe, z wyglądu przypominają pralki automatyczne i potrzebują tyle samo miejsca.

Elektryczne suszarki pozwalają na wysuszenie prania nawet w jedną godzinę, bez konieczności rozwieszania i rozkładania. To także popularne rozwiązania w pralniach samoobsługowych.

Dostępne modele suszarek

W sklepach można znaleźć kilka rodzajów suszarek. Te z metalu występują także w kilku wariantach, które można dopasować do przestrzeni w mieszkaniu. Najprostsze suszarki mają formę wieszaka z haczykiem, który można powiesić na kaloryferze lub pod prysznicem.

Są to popularne suszarki na bieliznę i skarpetki – suszarka zakończona jest małymi spinaczami. Do mniejszych mieszkań dobry rozwiązaniem może być także przenośna suszarka na pranie do wieszania na kaloryferze lub parapecie.

Składa się ona z szeroko rozstawionych haczyków, dzięki, którym można ją zawiesić w wielu miejscach. Jest to raczej suszarka na drobne rzeczy jak bielizna, czy koszulki..

Kolejny wariant jest już nieco większy. To metalowa lub stalowa suszarka stojąca. Jej zaletą jest to, że po złożeniu zajmuje mało miejsca, więc można ją ukryć nawet pod łóżkiem. Sprawdzi się i na balkonie, i w mieszkaniu, i na dworze. Wszystko zależy od pory roku. jak i ogrodzie – w zależności od pory roku.

Konstrukcja suszarki jest mocna i w wielu modelach można samemu decydować o jej wielkości poprzez odpowiednie rozkładanie. Niektóre z modeli mają kółka do łatwego transportu, a te bardziej zaawansowane technicznie są wyposażone w specjalne elementy, które zabezpieczają przed zaciąganiem bielizny.

Taka suszarka sprawdzi się zarówno dla mniejszej, jak i większej rodziny – można na niej powiesić dużo prania.

Jaką suszarkę na pranie wybrać

Wybór suszarki na pranie zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest wielkość mieszkania. W kawalerkach sprawdzą się mniejsze modele. Dosyć praktyczne będą także suszarki na bieliznę lub takie, które można zawiesić na grzejniku.

Dla osób, które wykonują duże pranie i robią to często – praktyczniejszym wyborem będzie duża suszarka na pranie. Tutaj można wybierać spośród najprostszego modelu z kilkoma wieszakami na pranie, poprzez bardziej rozbudowane – z rozkładanymi częściami.

Kolejnym aspektem jest cena suszarki. Można znaleźć łatwo suszarki za kilkanaście złotych, jak i takie za kilkaset. Wszystko zależy od środków finansowych. Trzeba wziąć zawsze pod uwagę to, że te tańsze modele z czasem mogą na przykład rdzewieć, co może spowodować uszkodzenie prania.

Te droższe zwykle są produkowane przez znanych producentów, mają certyfikaty i gwarancje, a ich jakość wykonania pozwala na wygodne rozstawienie ich w mieszkaniu, chroni ubrania przed uszkodzeniami i zsuwaniem się. Jest to dobre rozwiązanie dla bardziej wymagających użytkowników.

Podobne wątki:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.