Jak znaleźć chłopaka? swoją drugą połówkę? wbrew pozorom to nie takie trudne! Czasami znalezienie odpowiedniego partnera to po prostu kwestia szczęścia. Jednak mając odpowiednie nastawienie w stosunku do siebie samej, do miłości, randek i związków, zwiększasz swoje szanse by kogoś odnaleźć i pokochać.

Odpuść pokusę pozostawienia wszystkiego losowi: przygotuj odpowiednią strategię randkowania, aby odnaleźć swoją miłość.

Część 1: Szukanie chłopaka – partnera życiowego!

Ciesz się z bycia singielkąjak-znalezc-bratnia-dusze

 1. To może wydawać się zaskakujące, ale to ważne, aby być pewną siebie i szczęśliwą osobą przed wejściem w związek. Szansę na powodzenie mają te pary, w których dwoje ludzi jest zdrowych, stałych w uczuciach i pewnych siebie. Jeśli chcesz odnaleźć drugą połówkę i mieć pewność, że ją przyciągniesz do siebie, musisz wiedzieć kim jesteś, czego chcesz od życia i po prostu musisz się lubić. Kilka pomysłów na spędzanie czasu w pojedynkę:
 • Znajdź hobby.
 • Spędzaj cenny czas z rodziną i przyjaciółmi.
 • Realizuj się zawodowo.
 • Ćwicz swoją pewność siebie.
 • Pisz pamiętnik, aby pomógł Ci skupić się na sobie. Będziesz też mogła oglądać swoje postępy.

Pielęgnuj w sobie cechy, które cenisz u innych

jak-znalezc-bratnia-dusze-2

 1. Zrób sobie listę rzeczy, których szukasz w swoim przyszłym partnerze. Może pociąga Cię poczucie humoru lub piękny uśmiech. Może podobają Ci się aktywni sportowcy albo osoby zaczytane w książkach. Nie ważne jakie cechy wskażesz, zastanów się, czy sama je masz. Jeśli nad tym popracujesz, możesz odnaleźć w końcu kogoś, kto podziela Twoje pragnienia i zainteresowania. A nawet, jeżeli na razie go nie spotkasz, nauczysz się czegoś nowego i zmienisz się na lepsze.

Miej otwarty umysł

jak-znalezc-przyjaciela

 1. Jak znaleźć chłopaka idealnego? Badania pokazują, że ludzie nie umieją tak do końca: określić jakie cechy ich przyciągają do drugiej osoby. Nawet jeśli zrobisz swój opis wymarzonego chłopaka, całkiem prawdopodobnie skończysz z kimś zupełnie innym. Czasem dobrze spróbować różnych rzeczy, aby się samemu przekonać, czego tak naprawdę się pragnie. Pozwól się prowadzić intuicji. Możesz się zdziwić, jak wspaniałe osoby spotkasz na swojej drodze.
 • Ważne, abyś unikała uprzedzeń i osądów. Nie oceniaj ludzi po kolorze skóry, religii, pochodzeniu czy wieku. Daj sobie czas na poznanie drugiej osoby zanim zadecydujesz, czy chcesz się związać.

Bądź uczciwa

jak-byc-fair

 1. Jeżeli spotkasz kogoś idealnego, kto jest zajęty, odrzuć możliwość romansu. Większość związków, które zaczynają się w ten sposób – nie przetrwa próby czasu. Powstają one z chęci posiadania czegoś niedostępnego. Poczekaj, aż partner będzie wolny zanim zdecydujesz się zabiegać o niego i się z nim związać.

Jak znaleźć chłopaka? rozwijaj swoje kontakty!

poszerzanie-znajomosci

 1. Im bardziej interesujących masz znajomych, tym więcej interesujących nieznajomych możesz dzięki nim poznać. Rozszerzaj swoje grono towarzyskie, aby zwiększyć swoje szanse randkowe. Kilka świetnych sposobów na poznanie podobnych do siebie osób poniżej:
 • Dołącz do grupy spotkań.
 • Poznaj ludzi z tym samym hobby.
 • Zostań wolontariuszką w sprawie, którą popierasz.
 • Wstąp do klubu absolwenta.
 • Dbaj o znajomości i przyjaźnie które już masz: zaproś znajomych na obiad na mieście, wypraw małą imprezę lub wyskocz z kimś do baru.

Bądź przyjazna

badz-przyjacielska

 1. Uśmiech pomoże Ci nawiązywać nowe znajomości i wytworzy wokół Ciebie miłą atmosferę. Jeśli chcesz zachęcić kogoś, aby się przed Tobą otworzył, wysyłaj przyjazne sygnały i bądź miła. Niewinny flirt pozwoli Ci wybadać, czy obiekt Twoich westchnień też jest zainteresowany.

[irp posts=”14108″ name=”Francuski pocałunek – jak to robić dobrze? – poradnik roku!”]

 

Randka w ciemno! why not?

randka-w-ciemno-zgodz-sie

 1. Przyjaciele znają Cię i wiedzą co lubisz. Pozwól poprowadzić się ich gustom, jeżeli myślą, że mogłabyś dobrze bawić się na randce z kimś kogo znają. Nie wszystkie randki w ciemno kończą się sukcesem, ale część tak. Nie zamykaj się na możliwość poznania kogoś ciekawego.

Flirtowanie

naucz-sie-flirtowac

 1. Są różne metody flirtu. Jednak ogólnie musi schlebiać, być ekspresyjny i pełen szacunku poparty przyjaznym językiem ciała. Ludzie, którzy są introwertykami, bywają złośliwi i flirtując, zazwyczaj nie odnoszą sukcesu. Przeczytaj poniższe wskazówki odnośnie tego jak flirtować, bądź dostrzec, że ktoś chce Cię poderwać:
 • Śmiej się i uśmiechaj
 • Podtrzymuj rozmowę stosując ciekawe tematy do rozmowy
 • Bądź otwarta
 • Dziel się szczegółami o sobie
 • Utrzymuj kontakt wzrokowy

Zadbaj, aby Twój profil na portalu randkowym był szczery, ale i tajemniczy…

zaloz-profil-na-portalach-randkowych

 1. Obecnie wiele par poznaje się przez internet. Raporty użytkowników profili randkowych pokazują, że największy sukces odnoszą Ci, którzy mówią prawdę, jednak nie pokazują zbyt wielu szczegółów. Pozostaw trochę tajemnicy – nie odsłaniaj się w całości. Zostaw coś na randkę…

Łatwiej kogoś poznać w określonych warunkach

[PORADNIK] 21 wskazówek - jak znaleźć chłopaka właściwego! 1

 1. Ludzie są bardziej skłonni ulec wdziękowi drugiej strony, gdy są pobudzeni. Przyspieszone bicie serca, pocenie się, doświadczanie ekstremalnych emocji, może spowodować, że ktoś będzie bardziej skłonny poczuć pociąg seksualny i sympatię. Przykłady takich miejsc, to:  
 • Siłownia
 • Miejsca położone na dużej wysokości
 • Film w kinie, typu horror

Powiedz sobie, że na świecie jest więcej niż jedna osoba dla Ciebie

szukanie-przyjaciela-na-sile

 1. Jeśli każdy miałby przypisaną do siebie tylko jedną osobę, wtedy tylko 1 na 10 000 osób znajdowałaby prawdziwą miłość. Wiemy, że to nieprawda: ludzie zakochują się i mają wspaniałe, udane związki cały czas. Nie popadaj w obsesję szukania “tego jedynego”: zamiast tego, postaw sobie za cel stworzenie bliskiego, zdrowego, stałego i kochającego związku. Rozejrzyj się, czy Twoja bratnia dusza nie jest obok, a Ty tracisz czas szukając ideału gdzieś daleko. Wiele z udanych związków rozkwita po wielu latach wzajemnego poznawania się.

Jak znaleźć życiowego partnera!?

W dalszej części artykułu dowiesz się: jak znaleźć chłopaka bez dodatkowego stresu, piszemy o nastawieniu do osób które spotykasz na swojej drodze życiowej, takie nastawienie może zmienić Twoje życie diametralnie! dlaczego by nie spróbować? Kontynuuj czytanie…

znajomy-w-przyjaciela

 1. Czy warto wierzyć w znalezienie swojej bratniej duszy? Termin bratnia dusza, oznacza często, że dwoje ludzi jest dla siebie stworzonych i może żyć ze sobą w pełnej harmonii bez kłótni i nieporozumień. Jednak wszystkie silne i bliskie związki, prędzej czy później, wiążą się z kłótniami i nieporozumieniami. Badania wskazują, że partner jest bardziej zadowolony ze swojej drugiej połówki, gdy myśli o ich miłości jak o podróży, lub wspólnej życiowej ścieżce. Spróbuj ująć swoje poszukiwania chłopaka w te ramy: nie szukasz idealnego dopasowania. Zamiast tego, szukasz chłopaka, który przemierzy z Tobą podróż życia, z którym będziesz mogła dojrzewać, a nie tylko kogoś kto jest Ci przeznaczony.
 • Myślenie o swoim związku jak o przeznaczeniu, a nie o wspólnej podróży, zawodzi i sprawia przykrość w czasie kłótni.

Słuchaj swoich instynktów

kobieca-intuicja

 1. Badania pokazują, że intuicyjne przeczucia co do drugiej osoby, są ważnymi prognozami sukcesu całego związku. Nie staraj się przesądzić wszystkiego przez początkowe odczucia… Jeśli masz dobre przeczucia, rozwijaj tę znajomość. Jeśli czujesz się niekomfortowo lub wręcz niespokojnie, nawet jeśli to wygląda z pozoru dobrze, rozważ rozejrzenie się za kimś innym.

[irp posts=”8400″ name=”Jak przeprosić chłopaka?”]

 

Nie pozwól, aby perfekcja przeszkodziła czemuś dobremu

docen-to-co-masz
Jak znaleźć chłopaka idealnego?
 1. Perfekcja u kochanka nie zdarza się od razu: to wymaga czasu. Jeśli ktoś wydaje się prawie idealny, ale ma jakieś drobne minusy, przyjrzyj mu się dokładnie. Perfekcyjna miłość może powstać między dwiema nieperfekcyjnymi osobami.
 • Nie dotyczy to osób, które są typem kontrolującym lub obrażającym innych. Jeśli Twój partner rani Cię, obraża lub izoluje od innych, ten związek nie ma przyszłości.

Stwórz trwałe więzi przyjaźni

budowanie-silnej-przyjacielskiej-wiezi

 1. Jak już znajdziesz potencjalnego chłopaka, skup się na zbudowaniu z nim trwałych więzi przyjaźni. Spędzajcie czas na wspólnej rozrywce, rozmawiajcie o swoich życiowych planach, poznajcie swoje wzajemne zainteresowania, wspierajcie się. Pary oparte na przyjaźni, częściej tworzą szczęśliwe, romantyczne i kochające się związki.

Pracuj nad związkiem

angazowanie-sie-w-znajomosc

 1. Nawet jeśli spotkasz idealnego chłopaka, obydwoje musicie włożyć dużo pracy, aby umacniać i rozwijać swój związek. To oznacza, że będziecie musieli poradzić sobie z nieporozumieniami, wkurzającymi przyzwyczajeniami, wzajemnie sobie odpuszczając. Jedne z ważniejszych kroków w związku obejmują:
 • Słuchanie drugiej osoby.
 • Wybaczanie sobie drobnych błędów.
 • Wspieranie się w rzeczach, które lubicie.
 • Powstrzymanie się od spotykania się z innymi (jeśli wybieracie monogamiczny związek).
 • Wyrażanie wdzięczności do siebie nawzajem.

Idźcie na podwójną randkę

podwojna-randka
Podwójna randka to świetny pomysł!
 1. Takie wspólne wyjście pozwoli wam podtrzymywać pasję i miłość. Zadziała jeszcze mocniej, jeśli będziecie rozmawiać o tematach intymnych z innymi. Zaproś zaprzyjaźnioną parę na kolację, aby poznać się bliżej. Pozwól, aby życie towarzyskie pozwoliło Tobie i partnerowi spełniać się w związku.

[irp posts=”6967″ name=”Jak się odkochać? 13 trików! TO PROSTE!”]

 

Po seksie przytulajcie się “na łyżeczkę”

seks-z-przyjacielem

 1. Związki są szczęśliwsze i bardziej spełnione, jeśli pary poświęcają czas na fizyczną bliskość po seksie. Gdy wydaje Ci się, że znalazłaś właściwego chłopaka – dbaj o to, aby przytulać się, obdarowywać pocałunkami, leżeć „na łyżeczkę”, rozmawiać ze sobą po seksie. To wytworzy pozytywne fundamenty dla rozwoju i przetrwania Waszego związku.

Pamiętaj o swoich życiowych planach

cel-w-zyciu

 1. To prawda, że prawdziwe bratnie dusze mogą pomóc sobie w realizacji swoich celów. Ważne, aby być szczerym ze sobą samym i z drugą połówką. Zastanów się czego najbardziej pragniesz i czy partner może Ci w tym pomóc. Są sytuacje, w których zauroczenie to za mało, aby wykształcić związek na całe życie: musisz także mieć te same wartości i marzenia. Pytania, które należy sobie zadać to:
 • Jak ważna dla mnie jest kariera i czy partner będzie mnie w niej wspierać?
 • Czy chcę mieć kiedyś dzieci? Czy mój chłopak chce?
 • Gdzie widzę siebie za 5, 10, 20 lat? Czy obok jest mój partner?
 • Czy jesteście szczęśliwi mieszkając w tym samym miejscu – mieście/miasteczku/regionie? Czy partner źle czuje się w mieście, a Ty nie wyobrażasz sobie życia poza metropolią?

Unikaj związków z powtarzającymi się cyklami

klotnia-z-przyjacielem

 1. Jak znaleźć chłopaka do stabilnego związku? Chodzi o ciągłe rozstawanie się i powroty. Takie związki mogą budzić duże emocje, bo są kombinacją różnych zdarzeń. Jednak mimo dreszczu ekscytacji nie są niczym pozytywnym. Badania pokazują, że takie pary nie mają przed sobą przyszłości. Pamiętaj, że takie coś nie tylko zabiera Ci czas i energię, ale może też sprawić, że nie poznasz kogoś z kim byłoby Ci o wiele lepiej.

Zwracaj uwagę na komfort i spokój

dbanie-o-uczucia-partnera

 1. Jeśli znajdziesz bratnią duszę poczujesz spokój, radość i uwierzysz, że Twój związek jest mocny i zdrowy. Twój partner powinien Cię wspierać, a Ty powinnaś wspierać jego. Jeśli czujesz się zła, zdenerwowana, przewrażliwiona na punkcie Twojego związku, może jednak nie powinnaś w nim być. Pamiętaj, że spokój, komfort i zdrowy związek są ważniejsze niż dramaty, nerwy i skoki adrenaliny.

[irp posts=”6595″ name=”Czy on mnie kocha?”]

Mam nadzieję, że wiesz już jak znaleźć chłopaka z którym założysz rodzinę i spędzisz resztę radosnego życia!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

7 KOMENTARZE

 1. jak zdobyć faceta który jeszcze nie wie o moim istnieniu? Jestem w liceum podobnie jak on, niestety jesteśmy inne roczniki i nie mamy wspólnie zajęć, zastanawiam się od długiego czasu jak zdobyć faceta którego nie znam i który nie zna mnie, nie znam go na zasadzie jaki jest ale bardzo podoba mi się…

  • Jeśli nie wiesz jak zdobyć chłopaka który Ci się podoba to słabo… dlaczego po prostu nie podejdziesz do niego i nie zagadasz? przecież nie musisz znać nie wiadomo jakich tematów aby swobodnie z nim porozmawiać? wystarczy zapytać go, ale dzisiaj wieje? lub no! dziś pogoda do pisuje” i dodaj np. Ania jestem a Ty? i już pierwszy krok będzie zrobiony, później będzie Ci mówił “cześć” na korytarzu jeśli wydasz mu się interesująca. Dalej to już opcji masz mnóstwooo, wystarczy, że dowiesz się gdzie chodzi do klubu! będziesz wtedy miała szansę “przypadkowo na niego wpaść” :D hhihi. Sama w ten sposób poderwałam mojego obecnego narzeczonego ;). Powiedziałam mu jakiś czas temu jakie robiła dla niego cuda i wianki żeby nawiązać z nim kontakt, uśmialiśmy się po pachy, dziś jesteśmy szczęśliwym narzeczeństwem!

 2. Dzięki! bardzo fajne rady jak poderwac chlopaka :****** czas iść na łowy bo podoba mi się “taki jeden” :P

 3. Artykuł coś serii “ona szuka jego” :P powinno być na odwrót! kiedyś to faceci zabiegali o względy dziewczyny, dziś to się zupełnie zmienia, teraz to dziewczyna kombinuje jak poderwać chłopaka :/

 4. Też kiedyś rozmyślałam jak uwieść mężczyznę który wpadł mi w oko, uwierzcie lub nie ale to było bardzo proste. Szczęście miałam takie, że razem pojechaliśmy na wycieczkę z grupą przyjaciół, resztę się domyślacie, dziś jesteśmy parą, mam nadzieję, że wreszcie poprosi mnie o rękę :P Podryw poszedł gładko bo też mu “wpadłam w oko” :)

 5. Fajnie macie dziewczyny bo przynajmniej macie kogoś kto Wam się podoba, mam 23 lata i nadal nie wiem jak znaleźć miłość… uroda u mężczyzn to dla mnie nie najważniejsza rzecz, szukam chłopaka który naprawdę jest wyjątkowy, co poznam jakiegoś nowego chłopca to zawsze znajduję u niego cechę charakteru która skreśla go na wstępie, albo palą albo piją, albo zboczuchy itd :/

 6. Też mam podobny problem, nie wiem jak uwieść chłopaka, to on powinien uwieść mnie! tak przynajmniej kiedyś było… byli dżentelmeni :[]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.