Zupełnie niedawno nastał nowy rok, co sprzyja podejmowaniu nowych decyzji. Wiele kobiet marzy o tym, żeby zmienić swój styl, lub też odnaleźć własny i niepowtarzalny. W świecie mody, gdy mamy dostęp do pracy, telewizji czy internetu, bardzo łatwo jest pogubić się w gąszczu stylów, ubrań oraz dodatków. Przy odrobinie chęci każda z nas może znaleźć styl idealny dla siebie.

Czym jest styl

Pojęcie stylu do jest nieco trudne do wyjaśnienia. Stanowi ono bowiem połączenie tego co nam się podoba, tego jak chcielibyśmy wyglądać oraz jakie ubrania tak naprawdę nam pasują. Ogólnie stylem można nazwać także styl bycia, poruszania się oraz zachowania.

Styl więc to całokształt tego co sobą prezentujemy. Przeważnie jednak styl, tyczy się naszego ubioru oraz doboru dodatków. Dlaczego warto znaleźć swój styl? To jak wyglądamy, a zasadniczy wpływ na nasze poczucie pewności oraz sposób spostrzegania nas przez innych.

styl

Kobiety, które nie mają poczucia własnego stylu mają często szafy przepełnione ubraniami, z których jednak trudno jest wybrać coś na każdą okazję. Znajdując swój styl nasze zakupy będą z pewnością bardziej przemyślane i bardziej pasujące do pozostałej części naszej garderoby.

Jak dobrać styl dla siebie?

Dobór stylu powinien zacząć się od analizy kolorów, jakie są dla nas odpowiednie. Zawodowi wizażyści także przeprowadzają takie analizy na swoich klientach, biorąc jednak pod uwagę naturalny kolor włosów oraz oczu. Chcąc dobrać kolory odpowiednie dla siebie, powinniśmy brać pod uwagę to jaki kolo włosów mamy w chwili obecnej.

Blondynki doskonale wyglądają w kolorach jasnych, natomiast brunetki w kolorach bardziej jaskrawych. Każdy kolor może jednak posiadać zarówno odcień ciepły jak i zimny. Aby stwierdzić, które odcienie będą dla nas lepsze, wystarczy przyłożyć do twarzy srebrną oraz złotą chustę lub kawałek materiału.

jaki-mam-styl

Jeśli uznamy, że barwa złota lepiej podkreśla rysy oraz urodę naszej twarzy, powinniśmy wybierać kolor ciepłe. W przypadku jeśli lepiej prezentujemy się w kolorze srebrnym, powinniśmy wybierać kolory zimne.

Ten test tyczy się zarówno doboru kolorów ubrań jak i kolorów w makijażu, a zwłaszcza kolorów cieni do powiek. Kolejnym krokiem do znalezienia oraz określenia swojego stylu, jest określenie tego co nam się podoba. Warto w tym celu przejrzeć czasopisma, strony internetowe oraz inne źródła.

Z pewnością okażą się one pomocne w kolejnych krokach. Poszukując swojego stylu weźmy po uwagę także styl życia jaki prowadzimy. Jeśli pracujemy w biurze, musimy wziąć pod uwagę dress code jaki obowiązuje w firmie. Z kolei jeśli większość czasu spędzamy w domu z dziećmi powinniśmy dla przykładu wybrać ubrania wygodne i nie krępujące naszych ruchów.

Patrząc na wybrane zdjęcia, warto spisać ich wspólne cechy, co będzie stanowiło kręgosłup naszych zmian.

Przegląd naszej szafy

Nie jest sztuką wybrać się do sklepu i skompletować zupełnie nowe zestawy ubrań, zgodnie z naszymi upodobaniami. Nieco większych umiejętności wymaga zestawienie ubrań, które już posiadamy. Podczas czynności przygotowywania zestawów naszych ubrań, warto spisać na kartce elementy, które chcielibyśmy dokupić, aby stworzyć wymarzone przez nas stylizacje.

Jeśli żyjemy w ciągłym biegu i nie mamy na co dzień czasu na staranny dobór ubrań, warto jest przygotować sobie gotowe zestawy wraz z doborem dodatków. Ich elementy możemy spisać na kartce lub też zrobić gotowe fotografie, które przechowywać będziemy w swoim telefonie.

Jeśli wielkość naszej szafy na to pozwala, możemy także ułożyć gotowe zestawy w swojej szafie. To z pewnością skróci czas przygotowania się do wyjścia zarówno do pracy, jak i na inną okazję. Jeśli jednak nie mamy na to miejsca, warto jest ułożyć w szafie ubrania w sposób przemyślany. Koszule, kurtki czy zapinane żakiety, znajdą swoje miejsce na wieszakach. Spodnie oraz pozostał elementy poukładać należy na półkach, tak aby przed wyjściem szybko znaleźć odpowiednią część garderoby.

Jak robić zakupy?

Zakupy to z pewnością jeden z najbardziej przyjemnych momentów całego procesu poszukiwania swojego stylu. Bardzo ważne jest jednak aby robić je w sposób przemyślany. Doskonałym pomysłem jest przygotowanie sobie wcześniej listy rzeczy jakie chcemy nabyć.

jak-robic-zakupy-ubran

Dzięki temu, unikniemy zakupu kolejnych ubrań, których nie będziemy nosić. Wiele kobiet robiąc zakupy nie przymierza swoich ubrań, a robi to dopiero w domu. Niestety w taki sposób marnujemy swoje pieniądze. Oczywiście mamy możliwość oddania ubrań wraz ze zwrotem kosztów zakupu, często jednak nie mamy czasu by odwiedzić sklep ponownie.

Idąc do sklepu oczywiście nie zawsze musimy kupować tylko to, co mamy na swojej liście. Zawsze chcąc kupić coś innego, wybierajmy tylko takie elementy ubioru, buty i dodatki, które z łatwością zestawimy z innymi ubraniami, które posiadamy tworząc bazę do zestawów na różne okazje.

Pomimo, iż mówi się że to nie szata zdobi człowieka, to jednak nasze ubranie ma ogromny wpływ na to jak się czujemy oraz jak spostrzegają nas inni ludzie. Dzięki temu, iż czujemy się pewniej i bardziej atrakcyjnie, budzimy szacunek wśród otaczających nas ludzi.

0 Udostępnień