Otwierasz swoją szafę i co widzisz? Po jednej stronie sukienki, w których widziano cię już na wszystkich możliwych imprezach, więc pewnie już ich nie założysz. Po drugiej kilka pogrubiających cię swetrów, za dużych dżinsów i jakby skurczonych koszul.

W rogu leżą też śliczne czarne szpilki, ale niestety trochę obcierają, i torebka, którą kupiłaś pod wpływem chwili, ale okazało się, że szafirowy to jednak nie twój kolor.

No zostaje parę rzeczy, które możesz założyć, ale zakupy to już wyższa konieczność. Stare ciuchy trzeba spakować i wynieść, oddać lub wyrzucić. Zaczekaj… A nie lepiej byłoby się nimi po prostu z kimś wymienić?

Bezgotówkowa wymiana ubrań to naprawdę fajny i praktyczny sposób na odświeżenie swojej garderoby. Przeczytaj poniższe wskazówki i rozpocznij swoje polowanie na ubranie!

Gdzie mogę się wymieniać?

Spis treści

Ze znalezieniem serwisu, na którym można wymieniać się ciuchami, nie będziesz miała najmniejszego problemu – jest ich całe mnóstwo i zazwyczaj są one bezpłatne. Zwróć jednak uwagę na to, czy na portalu jest możliwość wystawiania komentarzy innym użytkownikom.

W ten sposób łatwo prześwietlisz swoich potencjalnych kontrahentów i dowiesz się, czy dana osoba jest godna zaufania.

Dobre zdjęcia to podstawa

Warto poświęcić trochę więcej czasu na zrobienie wyraźnych zdjęć i stworzenie dokładnego opisu przedmiotu.

Postaraj się dodawać fotki, na których masz daną rzecz na sobie – w ten sposób przykujesz do niej większą uwagę, a inne użytkowniczki, które nie mają możliwości przymierzenia ubrania, będą wiedziały, jak mogą w niej wyglądać.

Jeśli ubranie posiada jakieś mankamenty, które nie są widoczne na zdjęciach, koniecznie dodaj taką informację w opisie. Podaj dokładne wymiary, rodzaj materiału i wszystko to, co sama chciałabyś wiedzieć o ubraniu, na które chcesz się wymienić.

Nie bój się też prosić o dodatkowe zdjęcia i informacje – przecież nie możesz kupić kota w worku!

Wish list

kobieta pisząca w zeszycie na biurkuJeżeli nie chcesz dostawać setek wiadomości dziennie i przeglądać wszystkich rzeczy innych użytkowniczek, stwórz na swoim profilu wish listę, w której napiszesz, czego konkretnie oczekujesz w zamian za swoje ciuchy.

I wcale nie muszą być to inne ubrania. Użytkowniczki chętnie wymieniają się wszystkim. Może być to zarówno biżuteria, kosmetyki, jak i filmy czy książki. Do wyboru, do koloru!

Problem wysyłki

Finalizacja transakcji to najtrudniejszy etap całej wymiany. O ile nie ma problemu, gdy wymieniające się pochodzą z jednego miasta, to w przypadku wysyłki, istnieje obawa, że ktoś niespodziewanie złamie warunki umowy.

Wysyłkę ustala się zwykle na konkretny dzień i godzinę, później następuje przekazanie sobie numerów przesyłki. Wiele doświadczonych użytkowniczek broni się przed oszustwem i wprowadza zasadę, że pierwsza wysyła osoba, która ma na koncie mniej pozytywnych komentarzy.

Nie warto jednak doszukiwać się w każdym złych zamiarów. W internecie można natrafić na wielu złodziei, ale jeszcze więcej jest uczciwych ludzi. Jeśli jednak wystawiasz wartościowe rzeczy, lepiej nie kusić losu i zostać przy wymianie tylko na terenie konkretnego miasta.

Na pewno zainteresują Cię następujące tematy:

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

2 KOMENTARZE

  1. Od dawna praktykuje wymianę starych szmatek, fajna sprawa, zachęcam każdą dziewczynę. Jest przy tym mnóstwo frajdy. Oczekiwanie na kolejną paczkę itp;-)

  2. Ja wymieniam się zawsze sukienkami, dzięki temu zawsze jestem jestem na imprezie w innej i wszystkie koleżanki mi zazdroszczą. O nowa sukienka itp. ciągle słyszę!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.