Jak żyć po zdradzie? Zdrada współmałżonka w każdych okolicznościach boli – cóż, trudno się dziwić. Kochaną przez nas osobę darzymy zaufaniem i miłością, poświęcilibyśmy jej swoje życie, jesteśmy pewni, że będzie z nami aż do końca – nagle wszystkie te wyobrażenia rozsypują się jak drobne kawałki stłuczonego lustra.

Reakcje kobiet na zdradę są różne – jedne zamykają się w sobie i odgradzają od otaczającego je świata, niektóre myślą o zemście na partnerze. Jednak każda zdradzona kobieta musi pamiętać, że z pewnością ma przed sobą jeszcze wiele pięknych momentów w swoim życiu, a zdrada ukochanego nie jest końcem świata.

Najważniejsza sprawa – jasno określ swój stosunek do partnera.

zdrada

Kobiety często darzą swoich partnerów taką miłością, że są gotowe wybaczyć nawet zdradę – chcą przymknąć oko na ten nikczemny czyn ze strony ukochanego, bo tak bardzo go potrzebują. W tej sytuacji wszystko zależy od okoliczności, w jakich do tego czynu doszło. Często mężczyzna, który zdradził, bardzo żałuje swojego czynu, był to pojedynczy epizod w jego życiu i chciałby wszystko naprawić – nie chce zaprzepaścić głębokiej miłości przez jednorazowy, głupi poryw serca. Dlaczego w ogóle mężczyźni zdradzają? Poznaj odpowiedź na to pytanie!

Jeśli zdradzona kobieta jest gotowa do dalszego życia ze świadomością, że jej partner ją zdradził, jeżeli potrafi mu szczerze (powtarzam – szczerze!) wybaczyć, czasem warto dać szansę, być może zdrada była rzeczywiście jedynie fatalną, jednorazową pomyłką, która nie może być przyczyną do rozstania dwóch prawdziwie kochających się osób. Gdy jednak mężczyzna nie potrafi okazać skruchy, a kobieta czuje, że przy sprzyjającej okazji będzie gotów ponownie zawieść jej zaufanie – nie ma na co czekać, w takiej sytuacji zdradzona powinna jasno i wyraźnie zakończyć związek i uwolnić się od faceta, który najwidoczniej na nią nie zasługiwał.

Jak żyć po zdradzie? jeśli zostałaś zdradzona, przede wszystkim, nie wolno ci się załamać!

jak-rozpoznac-zdrade

Brzmi banalnie, prawda? Łatwo jest mówić, nie załamuj się – w tej sytuacji zdradzona kobieta zwykle popada w depresję i nie przyjmuje do siebie rozsądnych argumentów wspierających ją osób, że po zdradzie też można zaznać szczęścia, że z pewnością jeszcze odnajdzie radość z życia. Na początku każda zdradzona kobieta powinna odnaleźć powód, dla którego w ogóle doszło do zdrady – może to nie tylko wina partnera, być może sama nieco przyczyniłaś się do tego, że zdradził, może zaniedbywałaś go i nie odwzajemniałaś uczuć, nie chciałaś bliskości?

Co zrobiłaś, że Cie zdradził?

W takim wypadku zdrada powinna być swego rodzaju bodźcem do popracowania nad swoim charakterem. A jeśli nie widzimy najmniejszych powodów, dla których mężczyzna zdradził – cóż, widocznie nie był wart naszej miłości, nie dojrzał jeszcze do odpowiedzialnego związku i może lepiej, że to kruche uczucie już wygasło.

Nie pozwól, aby twoja samoocena spadła z powodu zdrady!

zdradzil-mnie
Jak żyć po zdradzie?

Jesteś silną kobietą, która potrafi zawalczyć o swoje szczęście – zdrada to tylko dowód, że akurat ten partner tego szczęścia nie mógł ci zapewnić. Zdradzone przez ukochanych często myślą, że są do niczego, zdrada zaniża samoocenę i sprawia, że nawet rozsądne i znające swoje zalety kobiety popadają w kompleksy. Tego właśnie należy uniknąć za wszelką cenę. Czujesz się upokorzona po zdradzie?

Pokaż temu mężczyźnie, że jesteś silna i możesz znaleźć swoje szczęście bez niego – wyjdź na imprezę, zabaw się, oddaj się swojemu hobby, a z pewnością poczujesz się lepiej i dasz mężczyźnie, który cię zdradził, do zrozumienia, że ten fatalny epizod nie zniszczył twojego życia. Jeśli nie zamkniesz się w sobie, możesz również poznać nowych ludzi, a kto wie, być może między nimi będzie ten, który okaże się najlepszym lekarstwem na złamane serce.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.