Wygląd jest niezwykle istotny dla wielu kobiet. Marzymy o idealnych włosach, które będą nie tylko zdrowe, lśniące, ale też odpowiednio ułożone. Dlatego tak ważny staje się właściwy wybór suszarki do włosów. Jaki sprzęt wybrać, żeby włosy były zawsze dobrze wymodelowane?

Dobra suszarka, czyli jaka?

Z pomocą każdej suszarki możesz szybko wysuszyć włosy i ułożyć fryzurę – to wiedzą chyba wszyscy. Suszarka do włosów profesjonalna jednak to taka, która nie będzie ich nadmiernie przesuszać (kontrola temperatury), nie spowoduje też ich elektryzowania się, a włosy będą lśniące i zdrowe.

Dodatkowo przyda się też bardzo długi kabel. Zastosowanie specjalnych końcówek pomoże w układaniu, prostowaniu włosów lub podnoszeniu ich u nasady, aby robiły wrażenie bardziej puszystych.

Dzięki temu uda się dobrze wymodelować włosy i sprawić, że będą się pięknie układać. Przed zakupem jednak należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Jakie cechy powinna mieć najlepsza suszarka do włosów? Sprawdź to i znajdź wymarzony sprzęt.

Profesjonalne suszarki do włosów

dyson_jaka-suszarke-do-modelowania-wlosow-wybrac-2
Jaką suszarkę do modelowania włosów wybrać?

Jeśli chcemy kupić suszarkę, która odpowiednio wymodeluje włosy, warto postawić na taką o dużej mocy, a także z opcją regulacji temperatury oraz siły nadmuchu. Dzięki temu mamy dużą kontrolę nad całym procesem.

Bardzo ważne są też nakładki do układania włosów, zwłaszcza przy średnich i długich fryzurach. Podstawą jest końcówka modelująca, za pomocą której szybko można wysuszyć nawet gęste i długie włosy (tzw. koncentrator).

Warto wiedzieć, że:

  • Koncentrator zwiększa dodatkowo siłę nadmuchu i pomaga skierować ciepły strumień powietrza w wybranym kierunku.
  • Dzięki temu łatwo będzie wymodelować włosy np. nawinięte na okrągłą szczotkę.
  • Suszarka profesjonalna posiada też przydatny przy modelowaniu dyfuzor – duża, okrągła nasadka z plastikowymi wypustkami, przez które przechodzi ciepłe powietrze, za pomocą której można uzyskać efekt zwiększenia objętości włosów.
  • Dostępne są także modele suszarek z końcówką do prostowania włosów lub specjalnym grzebieniem, który zapobiega plątaniu się ich podczas suszenia.

Przykładowo profesjonalne suszarki do włosów Dyson wyposażone są w magnetyczne nakładki, które pozwalają łatwo i szybko dostosować urządzenie do własnych potrzeb. Dzięki temu ułożymy włosy w sposób, jaki najbardziej nam odpowiada i najlepiej pasuje do naszego typu włosów.

Dodatkowe funkcje

W układaniu oraz utrwalaniu fryzury pomaga dodatkowo funkcja zimnego nadmuchu powietrza. Chłodniejsze powietrze, które wydobywa się z suszarki, powoduje zamknięcie łusek włosa oraz ochłodzenie skóry głowy, czego efektem będzie zmniejszona jej potliwość.

Dobre suszarki do włosów posiadają specjalny generator wytwarzający ujemne jony, które sprawiają, że włosy stają się miękkie, nie elektryzują się podczas układania i łatwiej się je rozczesuje.

Taka opcja świetnie sprawdzi się zwłaszcza przy cienkich, delikatnych włosach. Bardzo ważną funkcją zabezpieczającą przed uszkodzeniem urządzenia jest ochrona przed przegrzaniem, dzięki której pozostawiona włączona lub pracująca z zakrytym otworem wylotu powietrza suszarka samoczynnie wyłączy się, a następnie uruchomi po ostygnięciu.

Cechą, na którą warto zwrócić uwagę, a jaka jest ważna dla zdrowia i wyglądu włosów, to możliwość ustawienia odpowiedniej temperatury, która nie przesusza włosów. Zbyt nagrzane powietrze sprawia, że włosy zamiast być mocne i wyglądać lśniąco, stają się matowe, bardziej łamliwe.

Dlatego przed zakupem suszarki zwróć uwagę na liczbę możliwych do ustawienia poziomów prędkości nadmuchu oraz zakresów temperatury.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.