Sypialnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu, a oświetlenie sypialni to istotny czynnik wpływający na komfort przebywania w tym miejscu.

Poza oczywistą czynnością, czyli snem bardzo często spędzamy czas w sypialni, by się zrelaksować i odpocząć lub wyciszyć przed snem.

Odpowiednie i funkcjonalne oświetlenie całego wnętrza sypialni zapewni nam komfort na co dzień! Jakie kinkiety wybrać do sypialni i dlaczego jest to doskonały rodzaj oświetlenia do pomieszczenia, w którym śpimy? Sprawdziliśmy!

Kinkiety — Dlaczego właśnie do sypialni?

kinkiety

Kinkiety to rodzaj oświetlenia ściennego, które jest rozwiązaniem idealnym do sypialni, ponieważ doskonale pozwalają oświetlić tylko jej część. Kinkiety z wysięgnikiem i regulowane umożliwiają nawet skierowanie wiązki światła w konkretnym kierunku.

Kinkiety są świetnym rozwiązaniem do sypialni, ponieważ jest to miejsce, w którym chcemy spokojnej i przytulnej atmosfery, która sprzyja relaksowi. Zwykła lampa wisząca nie jest w stanie zapewnić nam takich warunków. Kinkiety do sypialni emitują zazwyczaj przytłumione i przyjemne dla oczu światło.

Oczywiście wiele zależy od oprawy i typu żarówki, ale kinkiety zwykle nie rozświetlają równomiernie całego pokoju. Umieszczone nad łóżkiem posyłają światło w konkretnym kierunku (zależenie od rodzaju abażuru, jego transparentności itp.). Tworzy to przytulną aurę, stwarza idealne warunki do czytania, oglądania filmu, czy innej formy relaksu.

Kinkiety klasyczne, czyli elegancka i przytulna sypialnia

Jeśli nasze mieszkanie oraz sypialnia urządzana jest w stylu klasycznym, to na pewno zainteresują nas kinkiety utrzymane również w tym stylu. Wpasują się one oczywiście w o wiele większą ilość różnych aranżacji.

Odnajdą się przykładowo we wnętrzach glamour i skandynawskich. Kinkiety klasyczne charakteryzują się najczęściej abażurem o prostym, klasycznym kształcie. Są często również wykonane z półtransparentnego albo nietransparentnego materiału co stwarza wyjątkowo przytulną i miłą atmosferę.

We wnętrzach klasycznych sprawdzają się również kinkiety do sypialni świecznikowe. Ich żarówki są odsłonięte, a całość imituje kinkiet na świece. Nie mniej może to nie być odpowiednia opcja do sypialni, w której lepiej raczej sprawdzi się światło kierunkowe.

Nowoczesne kinkiety w sypialni

W nowoczesnych sypialniach króluje wyjątkowo minimalistyczne, ale i gustowne oświetlenie. Bardzo często w takim wypadku stawia się na metalowe abażury, które przepuszczają światło jedynie poprzez górne i dolne otwory.

Tym samym na ścianę rzucone jest światło u góry i na dole, tworząc dodatkową dekorację pomieszczenia. Osoby, które chcą mieć kinkiety nowoczesne w sypialni, ale wolą, gdy światło z nich emitowane jest jednak bardziej rozproszone, stawiają na transparentne klosze wykonane ze szkła.

To rozwiązanie świetnie sprawdza się także w pomieszczeniach loftowych. W tym przypadku jednak szklany abażur jest całkowicie przeźroczysty i eksponuje on dekoracyjną żarówkę.

Z kolei kinkiety regulowane pozwalają na dużą swobodę i mogą być umiejscowione tuż nad łóżkiem. Dzięki temu możemy korzystać z nich jako oświetlenia do czytania książki. Następnie możemy skierować światło żarówki w górę lub w bok i stworzyć oświetlenie dogodne do snu.

Podobne artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.