Słońce coraz odważniej wychyla się zza chmur, majówka czeka tuż za rogiem, a hotele z całego świata szykują się na sezon turystyczny. To idealna pora, aby wybrać się na wyjazd do jakiegoś śródziemnomorskiego, cieplutkiego kraju, aby nieco odpocząć i wrócić do Polski ożywioną i opaloną.

Zanim jednak weźmiesz się za prażenie w gorącym słońcu, musisz zadbać o właściwą ochronę i pielęgnację swojej skóry. Te kosmetyki pomogą ci zadbać o swoje ciało i twarz podczas wymarzonego wyjazdu.

Słońce coraz odważniej wychyla się zza chmur, majówka czeka tuż za rogiem, a hotele z całego świata szykują się na sezon turystyczny. To idealna pora, aby wybrać się na wyjazd do jakiegoś śródziemnomorskiego, cieplutkiego kraju, aby nieco odpocząć i wrócić do Polski ożywioną i opaloną.

Jakie kosmetyki warto spakować na wyjazd

Zanim jednak weźmiesz się za prażenie w gorącym słońcu musisz zadbać o właściwą ochronę i pielęgnację swojej skóry. Te kosmetyki pomogą ci zadbać o swoje ciało i twarz podczas wymarzonego wyjazdu.

Krem z filtrem

Must-have na każde wczasy – jeśli tylko planujemy spędzać dużo czasu na słońcu, to nie powinnyśmy myśleć o wychodzeniu z domu bez wysmarowania się kremem z filtrem. O ochronę skóry przed słońcem należy dbać przez cały rok, ale im bliżej lata, tym bardziej musimy zwracać na to uwagę.

Opalając się bez kremu z filtrem ryzykujemy poważne uszkodzenia skóry całego ciała oraz przyspieszenie procesów postarzania się naskórka. Nie ma więc co żałować: krem SPF 50+ powinien być naszym najlepszym przyjacielem od początku do końca wyjazdu, a nakładając go na twarz i ciało nie myślmy o przezornym oszczędzaniu – chodzi tu przecież o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Pielęgnacja twarzy

Kosmetyki używane do swojej codziennej rutyny skin care warto zabrać również na wyjazd. Odpowiednie nawilżenie pozwoli zachować właściwą kondycję skóry i ochroni ją przed potencjalnymi podrażnieniami. Krem pod oczy, żele oczyszczające, olejki, toniki i emulsje – jeśli używamy ich w domu, to na wakacjach z pewnością będą równie, jeśli i nie bardziej potrzebne.

Po całym dniu przebywania na słońcu oczyszczenie skóry z resztek kremu z filtrem zapewni nam zachowanie jej nienagannego stanu.

Balsam do ciała

Po kąpieli słonecznej, nawet z odpowiednim kremem SPF, naszej skórze przyda się pomocna dłoń – balsam regeneracyjny pomoże z przesuszeniem i odwodnieniem. Zadbanie o właściwe nawilżenie skóry pomoże uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji nadmiernego eksponowania jej na promienie słoneczne.

Podczas nadmorskich wyjazdów zagrożenia dla skóry czyhają na nas z każdej strony: przestrzegać musimy się nie tylko słońca, ale i wiatru, piasku czy słonej wody. Gdy już wyleżałyśmy swoje na leżaku i ochłodziłyśmy nieco w wodzie, odpowiedni balsam o działaniu regeneracyjnym lub kojącym pomoże naszej skórze w odnowieniu swoich sił po intensywnym dniu.

Wodoodporne kosmetyki

Lekki makijaż pozwala od razu poczuć się lepiej, jeśli więc zamierzamy malować się na naszym wyjeździe, to dobrze jest postawić na sprawdzone, wodoodporne kosmetyki. Zaopatrując się w wodoodporny podkład, eyeliner czy tusz do rzęs możemy bez obaw wskakiwać do pięknego, błękitnego oceanu.

Jeśli zależy nam na trwałości, to warto też sięgnąć po bazę pod makijaż. Nie zapomnijmy też o odpowiednim olejku do demakijażu – oczyszczanie skóry pod koniec dnia jest równie ważne, co chronienie jej przed słońcem.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.