Pieluszki to podstawa, jeśli chodzi o pielęgnację dziecka – nie tylko noworodka i niemowlęcia, ale każdego dziecka aż do momentu odpieluchowania.

Z czasem używanie pieluszek zredukowane jest tylko do pory nocnej, kiedy dziecko śpi i nie potrafi jeszcze w pełni kontrolować swoich potrzeb fizjologicznych. Jakie cechy powinny mieć pieluszki na noc? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Pieluszki na noc dla dziecka – czym powinny się charakteryzować?

jakie-pieluszki-na-noc-dla-dziecka

Przede wszystkim pieluszki na noc dla dziecka powinny być bardzo chłonne. Każdy rodzic wie, jak wygląda sen malucha – częste zmiany pozycji, ruchliwość, nocne pobudki.

Przesuwająca się mokra pieluszka może wręcz utrudniać sen i powodować wybudzanie się dziecka. Dlatego w pieluszkach na noc rekomenduje się zastosowanie dodatkowej, bardziej chłonnej, warstwy absorbującej płyn.

Taką warstwę sleep posiadają pieluszki pampers rozmiar 5, przeznaczone do stosowania na noc. Warstwa wierzchnia pieluszek jest miękka i nie podrażnia skóry maluszka. To ważne, aby pieluszka na noc była wyjątkowo wygodna i komfortowa.

Elastyczne boczki zapewniają spokojny sen przy każdym ruchu dziecka. Pieluszka pozostaje na miejscu i jest niezwykle chłonna, a przy tym nie uwiera delikatnego ciałka dziecka.

Dlaczego warto używać innych pieluszek na noc?

Przede wszystkim dla większego komfortu dziecka. W ciągu dnia pieluszki zmienia się znacznie częściej. Pieluszka na noc musi natomiast zapewnić dziecku komfort przez wiele godzin.

Zwłaszcza w przypadku starszych dzieci; nawet tych, które w ciągu dnia potrafią już zgłaszać potrzeby fizjologiczne. Mokra pieluszka sprawia maluszkowi dyskomfort i może nawet powodować częstsze przebudzanie się dziecka. To samo dotyczy pieluszki, której boczki uwierają ciałko dziecka i podrażniają skórę.

Jak już wspomnieliśmy – dzieci są znacznie bardziej ruchliwe podczas snu niż dorośli. Zwykła pieluszka może także po prostu przeciekać. Plamy na pościeli, a przede wszystkim wsiąkające w materac, są nie tylko nieestetyczne, ale i wysoce niehigieniczne.

Wilgoć w materacu może prowadzić do rozwoju drobnoustrojów i bakterii, a w efekcie negatywnie wpływać na stan zdrowia dziecka (wszystko zależy oczywiście od rodzaju i jakości materaca). Zatem w interesie rodzica, jak i dziecka, jest zapewnienie maksymalnej ochrony podczas snu. Temu właśnie służą specjalnie zaprojektowane pampersy na noc.

Pieluszki na noc – jaki powinny mieć rozmiar?

Wszystko zależy oczywiście od wagi dziecka. Pieluszki na noc można wybierać tak samo, jak te przeznaczone na dzień. Elastyczne tasiemki zapewniają idealne dopasowanie do ciałka dziecka – trzeba pamiętać, by zapewnić ochronę i szczelność, ale nie zapinać ich zbyt ciasno.

Dla przykładu: wspomniane pieluszki Pampers w rozmiarze 5 przeznaczone są dla dzieci o wadze 11-16 kg. Nie oznacza to jednak, że większych rozmiarów nie ma. Wprost przeciwnie – pieluszki na noc są niezwykle przydatne w przypadku nieco starszych dzieci, które są w trakcie odpieluchowania.

W ciągu dnia mogą poświęcać się nauce nowej umiejętności, natomiast w nocy są chronione przez chłonne i komfortowe pieluszki – aż do czasu, kiedy będą potrafiły wytrzymać bez siusiania do rana.

Pieluszki Pampers występują zatem także w większych rozmiarach; na przykład w rozmiarze, Extra Large, rekomendowanym dla dzieci o wadze 13-18 kg. Pieluszki można bez problemu dobrać do wagi i postury dziecka, tak by zapewnić mu bezpieczny i komfortowy sen.

Podobne wątki:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.