Przychodzi taki czas, w którym naszym dzieciom zachciewa się posiadania zwierzątka. Zazwyczaj pierwszym pomysłem, który przychodzi im do głowy jest pies. Jednak nie zawsze jesteśmy pewni czy nasz maluch sprawdzi się w roli opiekuna. Warto więc dowiedzieć się jakie zwierzątko zakupić aby sprawdzić czy dziecko dorosło już do tak ważnej roli.

jakie-pierwsze-wzwierzatko-dla-dziecka

Najczęstszym pierwszym zwierzątkiem wybieranym przez rodziców są rybki akwariowe. Opieka nad rybami nie wymaga wiele czasu, wystarczy je nakarmić, raz na jakiś czas wyczyścić akwarium, pamiętać o wymienianiu wody. Jest to więc świetny sposób na sprawdzenie czy nasze dziecko będzie pamiętało o takich drobnych czynnościach. Jeśli prawidłowo zaopiekuje się swoimi rybkami, będziecie mogli porozmawiać o innym zwierzątku.

Rodzice nie rzadko też decydują się na kupno chomika lub świnki morskiej, ze względu na ich gabaryty. Opieka nad takim zwierzątkiem jest już trochę poważniejsza i wymaga więcej inicjatywy. Musimy pamiętać o regularnym karmieniu ich, zmienianiu żwirku i wody oraz myciu klatek.

Warto pamiętać, że ptaki również należą do zwierzątek domowych, dlaczego więc twoje dziecko nie może ucieszyć się z papużki lub kanarka? Ptaszek w klatce, a na dodatek wesoło śpiewający, na pewno sprawi radość twojemu maluchowi. Opieka nad nim nie sprawi większych trudności, twoje dziecko bez problemów będzie mogło wymienić mu wodę w pojemniczku, nasypać nasion oraz umyć klatkę.
Jeśli twoje dziecko z wynikiem pozytywnym zda test na dobrego opiekuna, możecie porozmawiać o kupnie psa. Musisz w szczegółach wytłumaczyć brzdącowi, że opieka nad psem wymaga więcej cierpliwości i czasu niż w przypadku wyżej wymienionych zwierzątek.

Twoje dziecko będzie musiało wychodzić kilka razy dziennie na spacery, a jeśli macie ogród- sprzątać kupki po swoim pupilu.

Pamiętać trzeba oczywiście o dwukrotnym nakarmieniu psa dziennie, kąpaniu go, ścinaniu jego sierści, czesaniu go, szczepieniu u weterynarza, nauce posłuszeństwa. Jeśli zdecydowałaś, że twoje dziecko jest gotowe na posiadanie psa- w tym artykule dowiesz się jakie rasy są najłagodniejsze dla dzieci.

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl