Każdy dobry człowiek kocha zwierzęta, a psy zwane też „najlepszym przyjacielem człowieka”, w szczególności zdobywają ludzką sympatię. Jeśli planujemy zakup czy zaadoptowanie psa, a posiadamy dzieci, warto zapoznać się z najłagodniejszymi rasami, które okażą się przyjazne dla naszych brzdąców i chętnie zapełnią im czas zabawą.

GoldenRetriever

pies-najlepszy-dla-dziecka

To pies nadzwyczaj łagodny i towarzyski. Bardzo dobrze czuje się w większej grupie osób, przywiązuje się do swoich właścicieli oraz jest bardzo spokojny wśród dzieci. Bardzo często słyszy się opinie, że w przypadku małych dzieci znosi targanie za uszy czy ogon.

Nie jest agresywny, jeśli ma dosyć pieszczot, po prostu usuwa się w inne miejsce. Jest psem, który uwielbia sport- chętnie biega, aportuje czy pływa. Świetnie sprawdzi się w grach rodzinnych i podwórkowej zabawie z dziećmi.

BorderCollie

Jest psem, który ze względu na swoje gabaryty polecany jest raczej do starszych dzieci, które mają skoordynowane ruchy. Jest bardzo żywiołowym zwierzakiem, który uwielbia zabawy na świeżym powietrzu np. grając w piłkę czy aportując.

Jest również wiele opinii mówiących, że ten piesek zabawnie spędza czas z dziećmi, kładąc się na brzuchu i lekko trącając je łapą. Jest to pies pasterki dlatego bez problemu poradzi sobie w przypadku stróżowania bawiących się dzieciaków.

Leonberger

Jest typem trochę leniwego, zrównoważonego psa. Zwierzę te ma skłonności do posłuszeństwa dlatego niezwykle łatwe będzie szkolenie go. Jest wyrozumiały i bardzo spokojny.

Chętnie bierze udział w rodzinnych zabawach ruchowych. Jednak ze względu na jego wielkość, powinniśmy uważać ze zbliżaniem się małych dzieci. Może zerwać się nagle, znudzony „zaczepkami” brzdąców i przez przypadek trącić naszego malucha.

Yorkshire terrier

Jest malutkim psem z wielkim sercem. Ta rasa charakteryzuje się figlarną osobowością. Jest skory do wszelkich zabaw dlatego bez problemu zadomowi się w rodzinie z dziećmi. Również jego wielkość nie powinna być kłopotliwa w przypadku maluszków. Jest to piesek bardzo wierny i towarzyski.

Psy takiej rasy chętnie znoszą przeróżne zabiegi pielęgnacyjne takie jak kąpiele, czesanie, strzyżenie czy strojenie, dlatego zwierzę to będzie świetnym wyborem dla dziewczynki.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl