Koloryzacja 3D to nowy trend w dziedzinie farbowania włosów. Dzięki tej metodzie stworzysz trójwymiarowy, lśniący i mieniący się kolor na włosach, który będzie czymś więcej, niż zwykłe nałożenie farby na włosy.

Mało naturalny jednolity kolor na włosach to już przeżytek, wchodzimy w erę naturalności, a co za tym idzie, farbowania włosów z efektem 3D. Dzięki tej metodzie jesteś w stanie uzyskać naprawdę naturalne i trójwymiarowe efekty.

Koniecznie sprawdź wczorajszy ranking: najlepsza farba do włosów blond!

Farbowanie 3D poleca się wszystkim kobietom chcącym uzyskać piękny efekt na włosach, ale też w szczególności tym kobietom, które mają płaskie, rzadkie i cienkie włosy, natychmiast potrzebujące optycznej objętości.

Koloryzacja 3D jest w stanie momentalnie unieść włosy u nasady, przez co dodasz włosom znacznej objętości, nie wahaj się więc, tylko zmień swój look na ten, z którego będziesz w 100% zadowolona!

Koloryzacja 3D – 7 najpopularniejszych metod

Efekt trójwymiarowości na włosach można osiągnąć tylko wtedy, gdy do farbowania włosów wykorzystasz kilka odcieni tego samego koloru. Jeśli natomiast różnice między odcieniami będą zbyt mocne, zamiast efektu 3D na włosach, uzyskasz efekt miszmaszu i pstrokacizny.

Teraz przedstawię najlepsze metody farbowania włosów, dzięki którym fryzjer z łatwością uzyska trójwymiarowy kolor na Twoich włosach:

Technika Face Framing

Koloryzacja włosów metodą Face Framing polega na farbowaniu/rozświetlaniu włosów znajdujących się wokół twarzy. Jest to uwydatnienie i rozświetlenie pasemek włosów okalających obrys twarz.

Koloryzacja-wlosow-technika-face-framing
Koloryzacja 3D techniką face framing

Naturalny efekt Face Framing można często zauważyć latem u kobiet z naturalnymi włosami, efekt ten zawdzięczają one promieniom słonecznym, które rozjaśniają ciemne włosy.

face-framing

Koloryzacja techniką Rooting

Farbowanie włosów techniką Rooting polega na nakładaniu koloru na włosy nierówną linią, ale dopiero na wysokości kilku centymetrów od skóry głowy. Dzięki tej metodzie koloryzacji 3D włosy zyskują trójwymiarowość i naturalnie wyglądające kolorystyczne przejścia.

rooting-farbowanie-wlosow

Dużą zaletą tego sposobu koloryzacji jest całkowite wykluczenie z zabiegu skóry głowy, która bardzo często nękana jest chemią pochodzącą z farb do włosów.

koloryzacja-techika-rooting

Świetnie wyglądają te łagodne kolorystyczne przejścia prawda? Warto jeszcze dodać, że ta technika farbowania włosów idealnie nadaje się również do cienkich włosów, dzięki niej zyskują one naprawdę dużo objętości, nie uszkadzając przy tym skóry głowy.

Najpopularniejszy Hair Strobing

Koloryzacja 3D Hair Strobing wywodzi się z zabiegu rozświetlania makijażem twarzy, później zabieg ten zaczęto stosować na włosy. Strobing polega więc na maksymalnym rozjaśnianiu włosów za pomocą koloryzacji pasm włosów, na które pada światło, chodzi o nadanie im dużego blasku…

strobing-farbowanie

Hair Strobing jest o tyle trudną techniką, że fryzjer musi do każdej klientki i do każdych włosów podejść w sposób indywidualny. Ta metoda koloryzacji włosów ociera się o inną podobną metodę koloryzacji – czyli refleksy. Te jednak zwykle robi się na włosach bez większego zastanowienia.

koloryzacja-strobing-hair

Strobing wykonuje się, nakładając na włosy 2 tony jaśniejszą i 2 tony ciemniejszą farbę od naturalnego koloru włosów.

Koloryzacja brond

Jest to bardzo interesujący odcień włosów, który powstaje z kombinacji dwóch kolorów: brązu i blondu, stąd też jego nazwa: brond. Ten rodzaj koloryzacji 3D ma za zadanie sprawić, by twarz była rozjaśniona i bardziej świetlista.

koloryzacja-brond

Efekt ten uzyskuje się, zmniejszając kontrast pomiędzy odcieniem cery a odcieniem włosów. Koloryzacja techniką brond sprawia, że włosy dostają wielowymiarowości.

Brond najfajniej prezentuje się na włosach długich, lekko falowanych, szczególnie jeśli karnacja jest o ciepłym odcieniu. Natomiast żeby uzyskać jak najlepszy balans między kolorem włosów naturalnych a tym docelowym, trzeba wybrać się do profesjonalnego fryzjera.

farbowanie-technika-brond

Co więcej, przemyślana koloryzacja włosów 3D jest w stanie wyeksponować kości policzkowe bądź optycznie wydłużyć szyję, dzięki czemu jeszcze bardziej zaznaczysz swoją kobiecość…

Babylights

Ten sposób koloryzacji 3D polega na rozjaśnianiu pasemek włosów wokół twarzy, efekt ma przypominać rozjaśnione słońcem dziecięce włosy. Dzięki metodzie Babylights dodasz włosom objętości i trójwymiarowego look-u.

wlosy-babylights

Przejścia kolorystyczne między pasemkami włosów naturalnych a tymi po koloryzacji powinny być delikatne i subtelne, dlatego wybierając kolor farby do włosów, wybierz taką, która jest 1 lub 2 tony jaśniejsza od włosów naturalnych.

Koloryzację Babylights poleca się w szczególności kobietom, których włosy są oklapnięte, przylizane, a do tego utraciły blask. Zabieg można przeprowadzić na ciemnych, jaki na jasnych włosach, pod warunkiem, że farbowanie włosów wykona doświadczony fryzjer.

koloryzacja-babylights

Kluczem do sukcesu jest wybór właściwej farby, której odcień nie będzie się znacząco różnił się na tle Twoich włosów.

Koloryzacja Ecaille

Farbowanie włosów Ecaille, znane też jako tortoiseshell (skorupa żółwia), to nieregularne farbowanie cienkich pasemek włosów na odcienie jaśniejsze o kilka tonów od Twoich naturalnych.

koloryzacja-ecaille

Koloryzacja Ecaille zakłada wykorzystanie jedynie palety kolorów, które występują na skorupie żółwia. Są to głównie kolory: karmelowy, orzechowy, miodowy, mahoniowy i czekoladowy.

Najjaśniejszy odcień farby nakłada się na pasemka wokół twarzy, a oddalając się od niej w kierunku tyłu głowy, odcienie powinny stawać się coraz ciemniejsze. Koloryzacja 3D metodą Ecaille jest w stanie świetnie rozświetlić twarz oraz znakomicie podkreślić oczy.

ecaille-farbowanie-3d

Przejścia różnych tonów powinny być łagodne, tylko wtedy będziesz w stanie uzyskać efekt wielowymiarowości na włosach. Wybierz więc doświadczonego fryzjera-kolorystę, aby fryzura nie była zbyt nachalna, najtrudniejsze do wykonania będą łagodne przejścia między odcieniami pasemek.

Flamboyage

Efekt flamboyage to już ostatni sposób na koloryzację włosów 3D. Ten sposób farbowania kosmyków jest jakby połączeniem balejażu i ombre. Flamboyage polega na rozjaśnianiu cienkich pasemek włosów przy pomocy specjalnej taśmy.

koloryzacja-3d-flamboyage

Pozostała część włosów natomiast farbowana jest na trochę ciemniejszy niż pasemka odcień. Dzięki temu zabiegowi, włosy niemal natychmiast nabierają objętości i sprawiają wrażenie, że jest ich o wiele więcej…

W tym miejscu zajrzyj do tego artykułu: Technika farbowania włosów flamboyage <- gdzie dość szeroko wszystko opisałam, znajdziesz też galerię przed i po, gdzie jak na dłoni widać zmiany po przeprowadzonym zabiegu.

Która z metod farbowania włosów spodobała Ci się najbardziej? czy w ogóle koloryzacja 3D przemawia do Ciebie? czy wolisz bardziej tradycyjne sposoby farbowania włosów?

Efekty wielowymiarowości, jakie można uzyskać na włosach, są zdumiewające… jeśli nie wiesz jednak, która z metod w przypadku Twoich włosów spisze się najlepiej, to o zdanie zapytaj doświadczonego fryzjera.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.