Dziś o tym, dlaczego flamboyage podbija świat! W koloryzacji włosów jeszcze kilka lat temu bardzo popularne były kontrastowe balayage, które stopniowo zaczęły się zmieniać w coraz mniej widoczne pasemka.

Następnie przyszła moda na ombre, czyli ciemniejszą nasadę włosów oraz jaśniejsze końcówki, a także na balayage highlights oraz sombre.

Obecnie jednak coraz większą popularnością zaczyna cieszyć się koloryzacja flamboyage, czyli najnowocześniejsza metoda koloryzacji włosów, która pomaga podkreślić naturalny kolor włosów poprzez nałożenie refleksów na całej ich długości.

balayage-ombre-sombre-flamboyage

Moda na refleksy na włosach przyszła oczywiście zza oceanu, ponieważ jako pierwsze zaczęły z niej korzystać amerykańskie celebrytki z pierwszych stron gazet.

Skąd wzięła się nazwa flamboyage?

Nowatorska technika farbowania włosów została odkryta przez włoskiego fryzjera Angelo Seminara, jednak jej nazwa wywodzi się z języka francuskiego i łączy w sobie znaczenie kilku różnych słów, które na język polski można przetłumaczyć jako błyszczeć, płonąć, razić.

Jaki efekt można osiągnąć, stosując flamboyage?

Odpowiednio i dobrze wykonany zabieg, daje niesamowity efekt w postaci iluzji naturalnej głębi koloru, jednak niezwykle ważne jest również to, iż poprzez zastosowanie tej techniki włosy zyskują nieco objętości oraz świeżości.

flamboyage

Flamboyage to bardzo delikatne refleksy, dzięki czemu włosy wyglądają tak, jakby były delikatnie muśnięte słońcem. Największą zaletą tej metody koloryzacji włosów jest fakt, iż odrosty przez dłuższy czas są niewidoczne (niż ma to miejsce w przypadku innych stosowanych technik), a efekt jest w pełni naturalny.

Klasyczne farbowanie włosów, także balayage, to metody, które wpływają na pogorszenie stanu włosów, ponieważ bardzo je niszczą, natomiast w przypadku flamboyage, nie należy się tego obawiać, ponieważ technika nakładania farby w przypadku tej metody jest bardzo delikatna, dzięki czemu włosy są w bardzo dobrej kondycji.

Czy każda kobieta może zdecydować się na flamboyage?

Flamboyage to ciesząca się coraz większą popularnością technika, która może zostać zastosowana u każdej kobiety bez względu na kolor włosów, ich długość, a także jej wiek.

Warto jednak wiedzieć o tym, iż ta technika koloryzacji włosów najlepiej prezentuje się na nieco ciemniejszych i dłuższych włosach, ponieważ tylko wtedy przepiękne słoneczne refleksy są najbardziej widoczne.

To świetna propozycja w szczególności dla pań, które mają bardzo cienkie włosy, ponieważ pasemka jaśniejszych włosów sprawiają, że fryzura zyskuje w oczach nieco objętości.

Na tą technikę koloryzacji włosów, można zdecydować się praktycznie przez cały rok, pamiętając jednak o tym, iż latem warto nieco rozjaśnić włosy, natomiast zimą pogłębić nieco ich kolor poprzez dodanie kilku ciemniejszych pasm.

Jak zrobić flamboyage?

flamboyage-zdjecia

W przypadku flamboyage, nie korzysta się z takiej samej techniki, jak ma to miejsce przy balayage, dlatego też, aby w naturalny sposób oddzielić włosy farbowane od tych niefarbowanych, fryzjerzy oraz styliści fryzur, korzystają ze specjalnych samoprzylepnych foliowych pasków, które stanowią idealną podkładkę do farby.

Włosy dzieli się na kilka sekcji, a samoprzylepny pasek naklejany jest na poszczególne pasma włosów na całej ich długości. Farba zostaje nałożona tylko na włosy przyklejone do taśmy, a oddziela się je od innych włosów przy pomocy specjalnych papierowych pasków lub folii.

Farby nie nakłada się od nasady włosów, dzięki czemu odrosty nie są w ogóle widoczne. Z tego też względu zabiegu nie trzeba wykonywać zbyt często, co stanowi jedną z największych zalet flamboyage.

Gdy kolor nałożonej na włosy farby się utrwali paski, należy zsunąć z włosów, zwilżając je wcześniej wodą. Podczas koloryzacji włosów warto zdecydować się na zastosowanie kilku zbliżonych do siebie odcieni tego samego koloru, dzięki czemu fryzura zyska nieco świeżości, a także atrakcyjności.

Jeśli chodzi natomiast o czas trwania koloryzacji, to cały zabieg trwa około dwóch godzin. A ile kosztuje Flamboyage? ceny uzależnione są głównie od danego salonu, jednak warto wiedzieć o tym, iż zwykle wahają się od 150 do 400 zł.

Różnica między flamboyage a balayage?

flamboyage-balayage

Flamboyage oraz balayage to dwie techniki koloryzacji włosów, które łączy barwienie poszczególnych pasemek włosów, jednak występują pomiędzy nimi znaczące różnice. Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma metodami koloryzacji, jest efekt otrzymywany po farbowaniu, który powstaje poprzez zastosowanie różnych technik.

W przypadku balayage, stosuje się tradycyjne techniki szydełkowe, natomiast jeśli chodzi o refleksy na włosach, to wykorzystuje się przygotowane w tym celu samoprzylepne paski foliowe, które zostają przyklejone do poszczególnych pasm wraz z farbą koloryzującą.

Dzięki temu włosy wyglądają, jakby były muśnięte słońcem, a dzięki zastosowanej technice nie są widoczne ostre krawędzie kolorów, które jak wiadomo, powstają podczas wykonywania balayage.

Poprzez zabieg flambayage można w optyczny sposób sprawić, iż włosy staną się gęstsze, jednak w takim przypadku konieczne jest nałożenie na kosmyki kilku zbliżonych odcieni tego samego koloru. Dzięki temu na włosach powstaje kilka warstw, dzięki czemu ma się wrażenie, że włosów jest jakby więcej.

Kolejną znaczącą różnicą pomiędzy flamboyage a balayage, jest fakt, iż na włosach przez bardzo długi czas nie są widoczne odrosty, ponieważ odrastające włosy przenikają pomiędzy farbowane pasma, dając tym samym bardzo ciekawy efekt.

Z tego też względu nie są konieczne tak częste wizyty w salonie fryzjerskim, jak ma to miejsce w przypadku balayage. Uzyskanie efektu, jaki daje flamboyage, nie jest wcale takie proste do wykonania, jakby się to mogło wydawać, dlatego też decydując się na taki zabieg, warto wybrać profesjonalny salon fryzjerski.

Odpowiednie kwalifikacje, a także znajomość technik łączenia kolorów, jest w tym przypadku niezwykle ważna, ponieważ bardzo łatwo można przesadzić, przez co efekt wychodzi zupełnie inny od zamierzonego.

W przypadku flamboyage, efekt powinien być jak najbardziej naturalny tak, aby nie były widoczne żadne granice pomiędzy odcieniami farby.

Korzyści z punktu widzenia fryzjera oraz klientki

flamboyage-efekty

Koloryzacja flamboyage to idealne rozwiązanie nie tylko dla kobiet, które chciałyby w jakiś sposób zmienić wygląd swoich włosów, ale również dla fryzjerów oraz stylistów fryzur, ponieważ metoda pozwala na usprawnienie oraz przyspieszenie pracy.

Dzięki temu, iż foliowe paski do flamboyage są całkowicie przeźroczyste, fryzjer przez cały czas może bez problemu kontrolować proces koloryzacji włosów.

Z kolei, jeśli chodzi o kobiety poddające się zabiegowi flamboyage, mogą one liczyć na bardzo naturalny efekt koloru włosów, który w szczególności latem prezentuje się niezwykle stylowo.

Z zabiegu powinny korzystać przede wszystkim panie, które mają dosyć cienkie i delikatne włosy, ponieważ mnogość przeróżnych odcieni tego samego koloru powoduje, iż objętość włosów ulega optycznemu powiększeniu, co niestety nie jest możliwe do uzyskania, stosując inne metody koloryzacji.

Ponieważ jest to nowoczesne farbowanie włosów, włosy w ogóle się nie niszczą, a także nie stają się przesuszone, co jest kolejną zaletą tego sposobu koloryzacji. Oczywiście wciąż niezmiernie ważna jest pielęgnacja włosów, bez względu na sposób ich farbowania.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

18 KOMENTARZE

 1. Jakie jeszcze znacie techniki farbowania flamboyage? Chyba jest ich kilka. Chciałabym wybrać tę najodpowiedniejszą….

 2. Flamboyage idealnie nadaje się kobietom które mają cienkie włosy. Stosując tą technikę, włosy wydają się nieco grubsze o większej objętości. Koloryzacja flamboyage polega w skrócie na doklejaniu do włosów takich pasemek foliowych na dane pasma włosów. Później nakłada się na nie farbę koloryzacyjną i po pół godzinie odkleja się je, mocząc włosy w wodzie. Zabiegi flamboyage dostępne są w niemal każdym salonie fryzjerskim, można też zrobić sobie koloryzację metodą flamboyage w domu.

 3. Farbowanie włosów metodą flamboyage jest jak mi się wydaje bardziej bezpieczne niż tradycyjna koloryzacja włosów.
  to dlatego, że jeśli pójdziesz do fryzjera, to on ma dosłownie całkowitą kontrolę nad stopniem nasączania Twoich włosów pigmentem, paski do flambojage są przezroczyste więc nie ma problemów niechcianym kolorem włosów. Kolejna zaleta koloryzowanie włosów metodą flamoboage to brak kontaktu farby koloryzującej ze skórą głowy!

 4. Paski do flambojaż są bardzo dobre bo są przezroczyste, włosy bardzo łatwo się od nich odklejają. Można dzięki takim paskom tworzyć naprawdę ciekawe fryzury, wielobarwne i wielowymiarowe… Nawet jeśli masz krótkie włosy to możesz koloryzować je metodą flamboyage. Polecam koloryzację włosów w takim przypadku u fryzjera, koloryzowanie domowym sposobem jest przy takich włosach zbyt ryzykowne, chyba że masz już wprawę w tej metodzie farbowania…

 5. Widziałam na YouTube sporo filmów jak wykonać koloryzację flamboyage samodzielnie w domu, nie wygląda to na skomplikowaną rzecz ale to może być tylko złudzenie ;) ;) ;) Na pewno trzeba wiedzieć jakie kupić paski do flamboyage, warto też mieć przy sobie koleżankę bo nakładanie pasków na włosy znajdujące się z tyłu głowy będzie dość problematyczne, nawet jak obłożysz się lustrami hiihii

 6. Od dłuższego czasu zastanawiam się jak zrobić flamboyage, nie stać mnie za bardzo żeby co miesiąc biegać do fryzjera a ta fryzura bardzo mi się podoba. Uwielbiam miękko przechodzące odcienie na włosach, nie lubię wyraźnego kontrastu, fajnie jak włosy wyglądają jak by muśnięte słońcem… To wszystko zapewnia właśnie fryzura flamboyage. Koloryzacja włosów metodą flamboyage wykonywana jest za pomocą takich samoprzylepnych pasków i nie wydaje się aby ta technika była łatwa do zrobienie :/ To co, napiszcie jak zrobić włosy flamboyage !?!?!? Będę wdzięczna za każdą poradę!

 7. Metoda flamboyage nie jest trudna, przynajmniej taka się nie wydaje, nigdy nie robiłam sobie koloryzacji flamboyage ale wcale nie wygląda na skomplikowaną, będąc u fryzjera kilkukrotnie podejrzałam jak robi to fryzjer, mniej więcej wygląda to tak: fryzjer łapie cienkie pasmo włosów i przykleja pasmo na taśmę, następnie nakłada warstwę farby do włosów, pasmo włosów układa po środku taśmy i skleja obie krawędzie razem. I w ten sposób przeprowadza koloryzację włosów pasmo po pasmie. Ponieważ pasma włosów nie sklejają się, na każde z pasm można nałożyć inny kolor i wten sposób właśnie, powstaje efekt flamboyage :-) nie trudne prawda? Wg. mnie farbowanie włosów flamboyage jest o wiele bezpieczniejsze niż tradycyjne farbowanie, ponieważ fryzjer non stop ma kontrolę nad pigmentacją Twoich włosów i wie kiedy włosy mają dość koloru! Nawet samo zawijanie włosów w pasemka jest bezpieczniejsze dla skóry głowy bo nie ma ona wtedy kontaktu z nią, w przeciwieństwie do tradycyjnej koloryzacji… Skóra głowy jest bardzo ważna i należy dbać o nią tak samo jak o włosy! niestety wiele kobiet zapomina o skórze głowy i w ogóle jej nie pielęgnuje! Mam nadzieję że wiesz już jak przeprowadzić koloryzację włosów za pomocą metody flamboyage. Załącz fotki jeśli zdecydujesz się na ten efekt :-)

 8. A ja trochę z innej beczki, jak czytać flamboyage? nie chcę strzelić gafy jak pójdę do fryzjera zapytać o cenę i czy fryzura nadaje się na moje włosy…

 9. A ja myślałam, że flamboyage i balayage są już przeszłością a tu proszę ile komentarzy :D Być może to właśnie techniki farbowania włosów pędzlem odchodzą do lamusa? Czyżby palm paiting był najnowszym i najpopularniejszym teraz trendem w farbowaniu włosów?? Farbowanie flamboyage wiele zawdzięczam ruchom dłoni i palców, Być może to właśnie dlatego technika farbowania włosów w ten sposób daje tak zjawiskowe i naturalne efekty muśnięciem słońca… flamboyage daje fryzjerowi pełną swobodę i możliwość kreacji i wykreowania niepowtarzalnej fryzury z przenikającym się delikatnie kolorami. Ponoć samo użycie palców w rękawiczkach daje włosom lepszy efekt niż użycie pędzla do nakładania farby. Chodzi tu głównie o delikatniejszą fakturę powierzchni rękawiczki w porównaniu do faktury włosów pędzla do koloryzacji, farba lepiej przylega do włosa gdy używamy samych palców w rękawiczkach. Kolejnym plusem koloryzacji włosów flamboyage jest fakt, że nakładanie farby na włosy używając jedynie paców jest dla włosów o wiele mniej szkodliwe niż używanie pędzli i szczotek.

 10. Fajne w technice flamboyage jest to, że fryzjer, lub My sami, mamy pełną dowolność w wyborze ilości włosów które chcemy poddać koloryzacji, fajne jest też to że nie musi to być np. jeden tylko kolor a cała paleta kolorów ułożona w ciekawie wyglądający efekt. Z tego co wiem, to taśmy do flamboyage wcale nie uszkadzają włosów, nie uszkadza ich klej znajdujący się na taśmach! Jeśli komuś bardzo zależy na naturalności itd to na pewno warto pochylić się nad flamboyage-em. Naprawdę świetnie wyglądają refleksy świetlne uzyskane dzięki metodzie koloryzacji flamboyage. Nie wiem czy ktoś z Was o tym słyszał, ale umiejętnie koloryzowane włosy dają efekt push up, tzn jeśli rozjaśnicie właściwie poszczególne pasma włosów, to uzyskacie jak by uniesienie włosów, wtedy wydaje się, że włosów jest więcej niż w rzeczywistości, warto pamiętać, że efekt push up na włosach metodą flamboyage nie jest łatwy do uchwycenia i tylko doświadczony fryzjer poradzi sobie z takim wyzwaniem! Farbowanie flamboyage może zafundować sobie każda kobieta, bez różnicy czy będzie to brunetka czy blondynka, kobieta z włosami rzadkimi czy grubymi. Można nawet przeprowadzić farbowanie włosów metodą flamboyage na włosach farbowanych. Nie trzeba się bać pomarańczowych refleksów w trakcie rozjaśniania. Często klientki pytają jak długo trwa farbowanie włosów metodą flamboyage, jest to średnio 2 godziny. A ile kosztuje flamboyage? w naszym zakładzie fryzjerskim jest to koszt od 200 do 450 zł. Zależy jakie włosy i w jaki stan włosów :-) czasem trafiają się naprawdę ciężkie klientki!

 11. Mi w tej metodzie (pewnie jak wszystkim) najbardziej podoba mi się efekt muśnięcia włosów słońcem. Interesuje mnie czy jeśli wcześniej miałam robione pasemka, to czy można od razu robić na nich flamboyage czy trze poddać się dekoloryzacji włosów? Zależy mi na naturalnym efekcie na włosach, farbowanie włosów tradycyjnymi pasemkami nie jest dla mnie wystarczająco dobre, dlatego “czaję się” na flamboyage. Trójwymiarowy multi kolorowy efekt flamboyage wygląda jak stworzony przez samo słońce :D :D Nie wiem jeszcze jakie paski do flamboyage są najlepsze, wiem że muszą być one dostosowane do długości włosów żeby koloryzacji poddać włos na całej długości. Sam wielotonowy efekt koloryzacji daje efekt że włosów wydaje się dużo więcej, to by mi pasowało bo włosy mam akurat rzadkie – półdługie.

 12. Świetna metoda farbowania, efekt przepiękny! A słyszałyście może o koloryazji strobing? To gra światła na włosach, przepieknie wygląda! Ja robiłam w InHarmony w Wawie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.