Kombucha, czyli grzyb herbaciany, staje się coraz modniejszy w niektórych kręgach. Nic dziwnego, ponieważ jest smaczny i bardzo zdrowy.

Kombucha – czym jest?

Kombucha to żywy organizm w kolorze kremowym, który składa się z bakterii probiotycznych oraz drożdży, hodowany od setek lat przez ludzi dla utrzymania zdrowia i urody.

Pokarmem kombuchy jest cukier. Umieszczając kombuchę w słoju z cukrem oraz ziołami, lub zwykłą herbatą, powodujemy, iż produkowany jest lekko gazowany napój probiotyczny o wysokiej zawartości minerałów, aminokwasów i bakterii probiotycznych, pożytecznie wpływających na cały organizm.

To naturalny suplement wysoko podnoszący odporność człowieka, oczyszczający oraz pomagający wrócić do równowagi całemu organizmowi. Pomaga w leczeniu całego mnóstwa dolegliwości. Jest to grzyb bardzo łatwy w hodowli oraz jednocześnie bardzo tani. Pomaga utrzymać odpowiednią wagę ciała.

Kombucha kosmetyk

Mniej popularne jest wykorzystanie kombuchy jako naturalnego kosmetyku. Jest to na przykład świetna alternatywa dla toników dostępnych w drogeriach, przeznaczonych do walki z cerą trądzikową. Doskonale oczyszcza skórę, ale jej nie wysusza. Przywraca jej naturalną florę bakteryjną.

Dzięki niewielkiej zawartości alkoholu neutralizuje bakterie żyjące na skórze. Zawiera wiele pożytecznych kwasów, w tym kwas jabłkowy, który pomaga usunąć martwy naskórek , ma zatem właściwości delikatnie peelingujące. Kwas mlekowy zapewnia przywrócenie skórze miękkości i jedwabistości.

Grzybek herbaciany jest w stanie pomóc skórze w usunięciu toksyn, przez co ograniczają powstawanie znamion, pryszczy oraz zmarszczek. Kombucha nadaje się również do pielęgnacji włosów, przywracając im blask oraz miękkość.

Kombucha zawiera witaminy z grupy B, oraz witaminę C, przeciwutleniacz pomagający zatrzymać na dłużej młodość, jest zatem polecany osobom w każdym wieku.

Właściwości pielęgnacyjne kombuchy mogą różnić się ze względu na to, jakich środków użyto do jej produkcji, czyli jakie zioła stanowią podstawę tego napoju.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl