Kombucha, czyli grzyb herbaciany, staje się coraz modniejszy w niektórych kręgach. Nic dziwnego, ponieważ jest smaczny i bardzo zdrowy.

Kombucha – czym jest?

Kombucha to żywy organizm w kolorze kremowym, który składa się z bakterii probiotycznych oraz drożdży, hodowany od setek lat przez ludzi dla utrzymania zdrowia i urody.

Pokarmem kombuchy jest cukier. Umieszczając kombuchę w słoju z cukrem oraz ziołami, lub zwykłą herbatą, powodujemy iż produkowany jest lekko gazowany napój probiotyczny o wysokiej zawartości minerałów, aminokwasów i bakterii probiotycznych, pożytecznie wpływających na cały organizm. To naturalny suplement wysoko podnoszący odporność człowieka, oczyszczający oraz pomagający wrócić do równowagi całemu organizmowi. Pomaga w leczeniu całego mnóstwa dolegliwości. Jest to grzyb bardzo łatwy w hodowli oraz jednocześnie bardzo tani. Pomaga utrzymać odpowiednią wagę ciała.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak przedłużyć perfekcyjny wygląd?

Kombucha kosmetyk

Mniej popularne jest wykorzystanie kombuchy jako naturalnego kosmetyku. Jest to na przykład świetna alternatywa dla toników dostępnych w drogeriach, przeznaczonych do walki z cerą trądzikową. Doskonale oczyszcza skórę, ale jej nie wysusza. Przywraca jej naturalną florę bakteryjną. Dzięki niewielkiej zawartości alkoholu neutralizuje bakterie żyjące na skórze. Zawiera wiele pożytecznych kwasów, w tym kwas jabłkowy, który pomaga usunąć martwy naskórek , ma zatem właściwości delikatnie peelingujące. Kwas mlekowy zapewnia przywrócenie skórze miękkości i jedwabistości.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Poznaj sposoby na odświeżenie starych kosmetyków!

Grzybek herbaciany jest w stanie pomóc skórze w usunięciu toksyn, przez co ograniczają powstawanie znamion, pryszczy oraz zmarszczek. Kombucha nadaje się również do pielęgnacji włosów, przywracając im blask oraz miękkość. Kombucha zawiera witaminy z grupy B, oraz witaminę C, przeciwutleniacz pomagający zatrzymać na dłużej młodość, jest zatem polecany osobom w każdym wieku. Właściwości pielęgnacyjne kombuchy mogą różnić się ze względu na to, jakich środków użyto do jej produkcji, czyli jakie zioła stanowią podstawę tego napoju.

0 Udostępnień
(11głosów, średnia: 4,27 z 5)
Loading...
Joanna M.
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.