Wakacje to nie tylko czas odpoczynku od szkoły i pracy, to także okres wzmożonych wydatków związanych z wyjazdami urlopowymi. Tymczasem pod koniec sierpnia na rodziców czekają kolejne wydatki, tym razem związane ze skompletowaniem szkolnej wyprawki. Nie da się ich uniknąć, ale można spróbować ograniczyć.

Co powinno się znaleźć w szkolnej wyprawce?

Każdy uczeń potrzebuje tornistra. Jeśli mamy w domu pierwszaka, ten wydatek nas nie ominie. Trzeba na niego zarezerwować przynajmniej 150 złotych. Przy okazji warto się zastanowić, czy tornister ma służyć rok, czy dłużej. Jeśli chcemy by, posłużył kilka lat, trzeba rozważyć zakup droższego modelu.

W tornistrze obowiązkowo muszą się znaleźć: zeszyty, piórnik, blok rysunkowy, długopisy, ołówki, kredki, flamastry, farby, nożyczki, klej, gumka do ścierania, temperówka, linijka, cyrkiel, pudełko na drugie śniadanie i bidon.

Jeśli podręczniki będą wypożyczane ze szkoły to na wyposażenie tornistra będziemy potrzebować około 150 złotych. Jeśli zakup książek spada na rodziców, trzeba znaleźć dodatkowe 300 złotych. Do powyższej listy trzeba dodać buty szkolne, worek oraz strój na w-f.

koszt-szkolnej-wyprawki

Cena nie powinna być jedynym kryterium

Często zastanawiając się jak zaoszczędzić na wyprawce, rodzice decydują się na kupowanie najtańszych dostępnych na rynku przyborów szkolnych i tornistrów. Nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Tani tornister może nie wytrzymać nawet roku, nie będzie też należycie dbał o kręgosłup dziecka, najtańsze kredki i ołówki będą się często łamać i więcej czasu zajmie ich temperowanie niż faktycznie używanie, szczególnie jeśli w komplecie dziecko dostanie najtańszą temperówkę.

Inwestycja w jakość, chociaż zmusza do sięgnięcia po ostatnie zaskórniaki, w efekcie może okazać się tańszym rozwiązaniem, niż częste uzupełnianie dziecięcego tornistra.

Gdzie szukać oszczędności

Sierpień to dobry moment na kompletowanie szkolnej wyprawki. Wiele sklepów organizuje promocje na artykuły szkolne. Nie tylko duże markety, ale także małe sklepy z artykułami piśmienniczymi robią wszystko, by przyciągnąć do siebie klientów. Wiele markowych produktów można kupić po bardzo okazyjnych cenach.

Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie gotowych zestawów, piórników, a nawet całych tornistrów ze skompletowanym wyposażeniem.

Przy odrobinie szczęścia tornister z wyposażeniem można upolować już za 100 złotych. Innym rozwiązaniem są zakupy w internecie. Sklepy internetowe bardzo często oferują ten sam produkt po cenach znacznie niższych niż sklepy stacjonarne.

Reasumując, koszt wyprawki szkolnej to minimum 600 złotych. Taka kwota może zrobić niemałą dziurę w domowym, powakacyjnym budżecie. Jak wiadomo, zakupów związanych ze szkołą przełożyć się nie da.

Ratunkiem w przypadku chwilowo pustego portfela może być pożyczka przez internet. Jest to oferta korzystna szczególnie dla tych, którzy decydują się na nią pierwszy raz – wówczas jest całkowicie darmowa.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.