Lato niestety odchodzi z kolejnymi zachodami słońca. Oznacza to, że czas szykować się na jesienne chłodniejsze dni. Co oznacza kolejna pora roku dla nas kobiet?

Oczywiście wymianę garderoby. Podczas zakupowego szaleństwa warto zapolować na kurtkę parkę, która doskonale chroni przed jesienną słotą i zimowymi mrozami.

Czy na pewno jest to remedium na wietrzną i zimną aurę? Otóż tak i jeszcze raz tak. Kurtka parka została zainspirowana odzieniem wierzchnim Eskimosów, a więc rdzennych mieszkańców arktycznych obszarów Kanady, Grenlandii, Syberii.

kurtki-w-ktorych-nie-zmarzniesz

Alpiniści, którzy wybierają się na zimowe wyprawy w góry, właśnie ten model kurtki wybierają najczęściej. Jest to więc najlepsza rekomendacja co do skuteczności kurtki parki. Można więc być pewnym, że z nadchodzącym chłodem nasza kurtka doskonale sobie poradzi.

Znaki rozpoznawcze

Zapewne wiele z Was wie, jak ten odzieżowy cud wygląda. Ale dla tych, które do tej pory wolały płaszcze i chciałyby zmienić swoją dotychczasową garderobę na coś innego, śpieszymy z wyjaśnieniami. Otóż kurtka jest długa, sięga do połowy uda.

Przeważnie posiada podszewkę z ciepłego polaru lub sztucznego futra, która doskonale izoluje ciało od zimna. Kurtka parka posiada również obszerny kaptur, nierzadko otoczony puszystym kołnierzem, który doskonale chroni przed deszczem i zimnym wiatrem.

W talii jest wyposażona w ściągacze, dzięki którym właścicielka kurtki może dopasować ją do swojej sylwetki.

Kurtki parki z racji swoich powiązań z amerykańską armią występowały kiedyś jedynie w kolorach moro, zieleni czy białym. Na szczęście gdy trafiły w ręce kobiet, zaczęły się odmieniać przez wszystkie odcienie palety malarskiej.

Dominują oczywiście jesienne kolory – brązy, beże, żółcie, zielenie oraz ciemne odmiany niebieskiego – turkus, granat czy ostatnio odkryty przez stylistów – pruski błękit. Jednak możemy bez trudu odnaleźć kurtki parki w błękicie, srebrze, bieli czy czerwieni. Na tym fantazja projektantów mody wcale się nie wyczerpuje.

Ciekawym zabiegiem producentów odzieży jest stworzenie z parki kurtki dwustronnej. Pierwsza ze stron to przeważnie jednobarwny gładki materiał, a druga – jest jej zupełnym przeciwstawieństwem, czyli krzykliwym wzorem – w paski, w kratkę, w panterkę czy w groszki.

Przy czym obie strony ubrania uzupełniają się jak yin i yang, a widoczne jest to tylko wtedy, gdy kaptur spoczywa na plecach.

Elegancja i wygoda

Dla zmarzluchów jest to więc pozycja „must have”. Również kobiety ceniące elegancję i wygodę powinny uznać jej walory. Parka nadaje lekkości całej stylizacji, a ponadto pięknie eksponuje talię. Sprytnie ukrywa również nasze lekkie niedostatki i jeszcze większe wyimaginowane kompleksy.

Na tym nie kończy się ta długa lista pozytywów. Kurtka parka ponadto pasuje do każdej stylizacji – na co dzień, do sklepu, do pracy, do biura, na uczelnie. Można założyć ją zarówno do szpilek, botków, trampek czy sneakersów.

Jest ze wszech miar uniwersalna, dlatego tak bardzo jest uwielbiana przez kobiety na całym świecie. Warto więc zadbać o to, aby w naszej garderobie znajdowała się ta piękna i wyjątkowo użyteczna kurtka.

Podobne artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.