Lakier hybrydowy 3w1 to świetny sposób na stylizację paznokci szczególnie wtedy, gdy nie masz zbyt wiele czasu. To też doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz mieć piękny manicure, ale nie lubisz tracić wielu godzin na umawianie się, dojazdy do gabinetu kosmetycznego i całą tę kołomyję.

Sprawdź, jak samodzielnie nakładać lakier 3w1, a potem cieszyć się pięknymi paznokciami.

Tradycyjny lakier hybrydowy, a ten 3w1

Lakier hybrydowy 3w1

Do zwykłych lakierów hybrydowych już zdążyłyśmy się przyzwyczaić. To nieco inna odmiana lakierów do paznokci, która wymaga utwardzania w lampie UV lub LED, ale za to gwarantuje nam nienaganny wygląd paznokci przez dwa, a nawet trzy tygodnie.

Aby wykonać manicure tradycyjną hybrydą, na paznokcie najpierw trzeba nałożyć specjalną bazę UV, potem dwie warstwy lakieru hybrydowego i wreszcie warstwę nabłyszczającą top coat.

Każdą z tych warstw trzeba utwardzić, wsuwając dłoń do lampy UV lub LED. Wykonanie takiego manicure trwa przynajmniej 30 minut, nie licząc przygotowania samej płytki paznokcia.

Mając do dyspozycji lakier hybrydowy 3w1, możemy wykonać taki manicure w znacznie krótszym czasie. Wszystko dlatego, że taki lakier jest połączeniem bazy, lakieru i topu. Dzięki temu nie nakładamy tych wszystkich warstw po kolei, tylko malujemy paznokcie jednym preparatem, utwardzamy w lampie i gotowe. Prawda, jakie to proste?

Lakier hybrydowy 3w1 – jak go nakładać?

Jeśli chcesz wykonać samodzielnie manicure hybrydowy lakierem 3w1, musisz najpierw przygotować do tego paznokcie. Najpierw warto zanurzyć paznokcie w miseczce z ciepłą wodą, bo dzięki temu skórki wokół paznokcia staną się miękkie i łatwo będzie można je odsunąć.

Ciągle często skórki się wycina, ale musisz być świadoma, że im częściej będziesz to robić, tym szybciej będą rosły. Jeśli natomiast przyzwyczaisz je, że są tylko odsuwane, wkrótce na zawsze zapomnisz o nich i po prostu nie będziesz musiała ich wycinać.

Gdy uporasz się ze skórkami, nadaj paznokciom ładny kształt i przystąp do zmatowienia płytki zwykłym bloczkiem to paznokci.

Tak przygotowane paznokcie przetrzyj płynem odtłuszczającym, ale najlepiej użyj do tego wacika bezpyłowego, tak by na płytce paznokcia nie pozostały żadne włoski. Teraz pora na lakier hybrydowy 3w1. Nałóż pierwszą, cienką warstwę i utwardź ją za pomocą lampy, a następnie nałóż drugą warstwę i też utwardź.

Niektóre lakiery hybrydowe 3w1 po utwardzeniu wymagają przemywania cleanerem, ale nie wszystkie. Musisz więc postępować zgodnie z instrukcją producenta, a potem możesz już cieszyć się pięknymi paznokciami.

Manicure hybrydowy 3w1 – korzyści

Podstawową korzyścią takiego manicure jest znacznie krótszy czas, który należy poświęcić na jego wykonanie. Co prawda, lakier hybrydowy 3w1 pozostaje na paznokciach w stanie idealnym nieco krócej niż tradycyjna hybryda, ale oszczędność czasu i prostota jego wykonania zdecydowanie to rekompensują. Nie zwlekaj więc i spróbuj wykonać taki manicure samodzielnie, a wkrótce staniesz się ekspertką w tym zakresie.

Podobne wpisy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.