Laserowe zamykanie naczynek to bardzo chętnie stosowany zabieg medycyny estetycznej. Poddają mu się osoby, których problemem są tzw. pajączki, czyli zaczerwienienia i rumienie, występujące najczęściej na twarzy i nogach.

Wyglądają one nieestetycznie i nieleczone mogą się nasilać. Skutecznym sposobem na ich eliminację jest laserowe zamykanie naczynek.

Problem pękających naczynek

Wiele osób boryka się z problemem pękających naczynek, które objawiają się w postaci miejscowych zaczerwień. Występują one najczęściej na skórze twarzy oraz nóg, choć nie są wykluczone i w innych miejscach ciała. Takie zmiany to nic innego, jak rozszerzone naczynia krwionośne, które prześwitują przez skórę.

Początkowo mogą mieć postać pojedynczych niteczek, jednak nieleczone i pod wpływem niektórych czynników mogą przerodzić się w bardzo widoczną, czerwoną siateczkę.

Należy zdać sobie sprawę z tego, iż pomimo jest to problem iście estetyczny, to ma on podłoże zdrowotne. Skłonność do pękających naczynek jest najczęściej uwarunkowana genetycznie, jednak może być także efektem nadciśnienia tętniczego, zaburzeń krążeniowych oraz hormonalnych, a także wrażliwej skóry.

Sami także możemy się do niej przyczynić poprzez złe nawyki żywieniowe, częstą ekspozycję na słońce lub korzystanie z solarium, zbyt gorące kąpiele, stosowanie sterydów, a nawet niewłaściwie przeprowadzoną depilację.

Stąd też gdy zmiany znacznie się nasilają, lub gdy czujemy dyskomfort z nim związany, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty, który dokona analizy stanu naszej skóry oraz wdroży odpowiednie leczenie lub zakwalifikuje do zabiegów.

zamykanie-naczynek-laserowo

Laserowe zamykanie naczynek w klinice dr Szczyt

Jak wygląda laserowe zamykanie naczynek?

Najczęściej polecanym sposobem na otwarte naczynka krwionośne jest laserowe zamykanie naczynek. Pozwala on nawet na całkowite usunięcie rozległych zmian naczyniowych. Jest to bardzo prosty zabieg, cechujący się dużą skutecznością- znikają zaczerwienienia, skóra zyskuje jednolity odcień, a także zdrowszy wygląd.

Leczenie rozpoczyna konsultacja lekarska oraz kwalifikacja do zabiegu. Do zamykania naczynek tą metodą służy profesjonalny laser. Nie stosuje się tu doraźnego znieczulenia, gdyż urządzenie posiada chłodzącą końcówkę. Zresztą jest to zabieg nie bezbolesny, jedynie w niektórych partiach ciała może powodować pewien dyskomfort.

Sam zabieg trwa od kilkunastu, do kilkudziesięciu minut w zależności od tego, jaką powierzchnię skóry obejmują zmiany. Emitowana przez laser wiązka światła przenika przez skórę i podgrzewa hemoglobinę, czego efektem jest obkurczenie oraz zamknięcie naczynek, bez uszkodzenia skóry.

Oczywiście bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się obrzęki, pęcherzyki czy miejscowe wybarwienie skóry, będące reakcją skóry na światło lasera. Po zabiegu nakładany jest więc preparat regenerujący i ochronny, dzięki czemu szybko skóra wraca do normy.

Jeśli naczynka do zamknięcia są niewielkie, wystarczy nawet jednorazowy zabieg, W innym przypadku konieczne jest wykonanie serii zabiegów, które powtarza się w odstępie 6 tygodni.

Gdzie wykonać laserowe zamykanie naczynek?

Wspomnieliśmy już, że rozszerzone naczynka są problemem na tle zdrowotnym. Należy więc na poważnie podejść do tej sprawy i udać się do specjalisty, który określi skalę problemu oraz dobierze odpowiednie zabiegi.

Najbardziej efektowną metodą jest obecnie leczenie laserowe. Klinika Chirurgii Plastycznej Dr. Szczyta jest miejscem, w którym profesjonalnie przeprowadzane są zabiegi laserowego zamykania naczynek. Specjaliści oraz najwyższej jakości sprzęt sprawiają, iż dzięki odpowiednio dobranym parametrom leczenia, nieestetyczny problem znika raz na zawsze.

Gdy z problemem „pajączków” nie radzą sobie żadne kremy oraz wyrzeczenia a ich ilość, oraz widoczność zaczyna się nasilać to odpowiedni moment, by udać się do specjalisty. Wdrożenie laserowego zamykania naczynek pozwoli szybko, łatwo i skutecznie pozbyć się nieestetycznych zaczerwień a dzięki temu pozbyć kompleksów i cieszyć piękną skórą.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.