Najlepszy peeling enzymatyczny znajdziesz w ofercie takich marek jak: Ziaja, Dermedic, Orientana, Sylveco, Dr Irena, Clochee, Flos i Holika. Sprawdź poniższy ranking peelingów enzymatycznych, aby znaleźć najlepszy produkt, który świetnie wpasuje się w wymagania Twojej cery.
Jak działa peeling enzymatyczny? w odróżnieniu od tradycyjnych peelingów zawierających materiał ścierny w formie drobinek ścierających, dobry peeling enzymatyczny złuszcza martwe komórki naskórka przy pomocy enzymów roślinnych.
Kto powinien używać peelingu enzymatycznego? używać go może każda kobieta, ale szczególnie dobrze spisze się u osób z cerą wrażliwą, delikatną i trądzikową, która niekorzystnie reaguje na mechaniczne ścieranie tradycyjnymi peelingami.
W przypadku cery trądzikowej stosowanie tradycyjnego peelingu ściernego może doprowadzić do przenoszenia bakterii z ognisk zapalnych na inne obszary twarzy, rozprzestrzeniając go.
Cera wrażliwa natomiast może reagować na ścieranie naskórka przesuszeniem, mikrourazami na skórze, podrażnieniami oraz obniżeniem odporności na bakterie. Dlatego tak ważny jest wybór właściwego peelingu!
Jak znaleźć dobry peeling enzymatyczny? kosmetyków na rynku jest coraz więcej i bardzo łatwo się pogubić w gąszczu ofert, aby więc ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy świetnie opracowany ranking peelingów enzymatycznych.
Peeling enzymatyczny ranking
Spis treści
Tegoroczny ranking zawiera 10 topowych peelingów. Każdy kosmetyk odpowiednio opisaliśmy, wyłaniając przy tym jego największe wady i zalety. Aby poznać cenę danego produktu, kliknij przycisk: „Sprawdź cenę”, a zostaniesz przekierowana do listy sklepów, które oferują ten peeling najtaniej.
No to zaczynamy:
Bielenda Professional Hialuronowy Peeling enzymatyczny do twarzy
Nasz ranking peelingów enzymatycznych do twarzy rozpoczniemy od produktu marki Bielenda Professional.
Hialuronowy peeling enzymatyczny do twarzy jest częścią serii profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych tego producenta, dedykowanych w szczególności posiadaczkom cery suchej, tracącej witalność i jędrność.
Wyrób ma za zadanie nie tylko złuszczyć martwy naskórek, ale również nawilżyć skórę, wygładzić ją i złagodzić wszelkie podrażnienia. W skład produktu wchodzi niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, zdolny przeniknąć do komórek i zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia w głębokich warstwach skóry.
Peeling zawiera także D-panthenol, który regeneruje i przywraca skórze elastyczność. Preparat poprawia ogólny wygląd i koloryt cery. Może być stosowany na całą skórę twarzy, dekolt oraz szyję. Zabieg złuszczania powinien trwać od 10 do 15 minut.
Zalety:
- peeling wyraźnie rozjaśnia i wygładza skórę,
- działa bardzo delikatnie,
- nie ma zbyt wygórowanej ceny.
Wady:
- charakteryzuje się lejącą konsystencją, która spływa z twarzy.
Dax Yoskine Asayake Pure Delikatnie złuszczający peeling enzymatyczny
Na dziewiątym miejscu w rankingu peelingów znalazł się produkt Dax Yoskine Asayake Pure Delikatnie złuszczający peeling enzymatyczny.
Kosmetyk może być stosowany przez posiadaczki cery suchej i wrażliwej. Jego działanie opiera się na delikatnym usuwaniu martwych komórek naskórka, wygładzaniu zmarszczek, redukowaniu zaczerwienień i intensywnym nawilżaniu skóry. Preparat wzmacnia także naczynka krwionośne i wyrównuje koloryt.
Jak każdy dobry peeling enzymatyczny złuszcza zrogowaciałą warstwę naskórka przy pomocy naturalnych kwasów owocowych, a dokładnie dzięki zawartości wyciągu z papai.
Co więcej, wyrób działa również oczyszczająco na komórki skóry oraz wspiera ich odnowę, sprawiając, że skóra może prezentować się znacznie młodziej i promienniej. Preparat nakłada się na całą noc, na obszar twarzy, szyi i dekoltu. Można stosować go maksymalnie 3 razy w tygodniu.
Zalety:
- peeling działa delikatnie, ale skutecznie,
- ma bardzo przyjemny zapach,
- jest aplikowany jak krem na noc.
Wady:
- według niektórych opinii daje zbyt delikatny efekt złuszczenia.
Sylveco Enzymatyczny peeling do twarzy
Na ósme miejsce rankingu trafił najlepszy peeling enzymatyczny przeznaczony do każdego typu skóry – Sylveco Enzymatyczny peeling do twarzy.
Produkt rozpuszcza zrogowaciały naskórek, nawilża i odżywia skórę, a także przyspiesza regenerację uszkodzeń.
Dzięki niemu cera staje się gładka i nabiera jednolitego kolorytu. Dodatkowo, peeling zmniejsza również widoczność rozszerzonych porów. W składzie preparatu znajdziemy liczne składniki naturalne: złuszczającą papainę i bromelainę, nawilżające masło karite czy też odżywczy olej ze słodkich migdałów.
Swój zapach kosmetyk zawdzięcza z kolei naturalnym olejkom eterycznym. Peeling należy nakładać na wilgotną skórę, a następnie wmasowywać go przez kilka minut, co jakiś czas dodatkowo zwilżając twarz wodą.
Zalety:
- produkt jest bardzo wydajny,
- jest zamknięty w wygodnym opakowaniu,
- ma bardzo naturalny skład.
Wady:
- ma ziołowy zapach, który nie każdemu odpowiada.
Dr Irena Eris Cleanology Peeling enzymatyczny do cery suchej i wrażliwej
Siódmy dobry peeling enzymatyczny to produkt marki Dr Irena Eris Cleanology – Peeling enzymatyczny do cery suchej i wrażliwej. Kosmetyk może być stosowany przez panie w każdym wieku.
Przeznaczony jest do oczyszczania cery wrażliwej, delikatnej i suchej. Opiera swoje działanie na usuwaniu martwego naskórka, odświeżaniu i uelastycznianiu skóry. Zawiera papainę, która łagodnie rozpuszcza zrogowaciały naskórek i nadaje cerze zdrowszy wygląd.
W składzie produktu znajdziemy także substancje regenerujące, takie jak wyciąg ze złotej algi, ekstrakt z algi błękitnej czy witaminy z grupy B.
Dzięki zawartości lecytyny peeling redukuje również ilość zaskórników i krostek trądzikowych. Kosmetyk należy rozprowadzić na skórze twarzy i szyi, a po kilku minutach zmyć przy pomocy wacika nasączonego tonikiem.
Zalety:
- produkt sprawdza się przy każdym typie cery,
- nie podrażnia,
- jest wydajny,
- ma przyjemną konsystencję.
Wady:
- ma nieco wysoką cenę.
Holika Sleek Egg Skin Peeling Gel żel peelingujący
Kolejny najlepszy peeling enzymatyczny to wyrób marki Holika – Sleek Egg Skin Peeling Gel – żel złuszczający w bardzo nietypowym “jajecznym” opakowaniu.
Kosmetyk nie tylko usuwa martwy naskórek, ale dodatkowo absorbuje nadmiar sebum i oczyszcza pory. Przeciwdziała także wypryskom i zaskórnikom. Preparat jest delikatny, nie narusza warstwy lipidowej skóry i nie powoduje przesuszenia.
W jego składzie znajdziemy ekstrakt z żółtka, który stymuluje enzymy oraz gruczoły skórne, spowalnia procesy starzenia się i przeciwdziała powstawaniu zmarszczek. Peeling oczyszcza i zamyka pory, zapobiega akumulacji bakterii, nawilża i dodaje skórze blasku. Należy nakładać go na twarz i delikatnie wmasowywać przy pomocy dłoni lub szczoteczki.
Zalety:
- produkt jest wydajny i łatwy w użyciu,
- efektownie złuszcza skórę,
- ma dobrą konsystencję.
Wady:
- nie ma zbyt przyjemnego zapachu.
FLOS-LEK BALANCE T-zone Gommage Peeling z kwasami AHA
Na piątym miejscu w rankingu znalazł się kosmetyk marki FLOS-LEK z serii BALANCE T-zone, czyli Gommage Peeling z kwasami AHA.
Produkt głęboko oczyszcza skórę i usuwa zrogowaciały naskórek. Przy regularnym stosowaniu odblokowuje pory, poprawia ogólną kondycję cery i zmniejsza jej natłuszczenie.
Zawiera w swoim składzie odpowiednio dobrane kwasy owocowe, które złuszczają naskórek poprzez tak zwane gumkowanie. Dzięki nim cera jest odświeżona i oczyszczona, a niedoskonałości wygładzone.
Kosmetyk wzbogacono o jednoprocentowy kwas migdałowy, który rozjaśnia i nawilża skórę, nie powodując przy tym podrażnień ani zaczerwienień. Preparat nakłada się na skórę twarzy, szyi i dekoltu, wmasowuje, a następnie spłukuje wodą.
Zalety:
- kosmetyk ma dobry stosunek jakości do ceny,
- jest skuteczny i delikatny,
- nie powoduje podrażnień.
Wady:
- według nielicznych negatywnych opinii peeling może mieć zbyt lejącą konsystencję.
ORIENTANA Peeling Enzymatyczny kali musli
Na czwarte miejsce w rankingu trafił Peeling enzymatyczny kali musli marki ORIENTANA. Preparat działa złuszczająco i wspomaga odnowę naskórka.
Łagodzi także podrażnienia i nadreaktywność skóry, nawilża ją i regeneruje. Pozostawia cerę wolną od podrażnień i zaczerwienień, a dodatkowo rozjaśnia przebarwienia.
Preparat zawiera składniki roślinne, które jednocześnie usuwają martwy naskórek, wzmacniają skórę wrażliwą i naczynkową, a także pobudzają jej odnowę.
W peelingu znajdziemy między innymi wyciąg z kali musli, który zmniejsza wrażliwość cery, lukrecję, która łagodzi podrażniania, olej kukui, który spowalnia proces starzenia się oraz papainę i bromelainę, które rozjaśniają i złuszczają skórę. Kosmetyk należy aplikować na umytą i wilgotną twarz, a po 15 minutach spłukać wodą.
Zalety:
- produkt jest delikatny,
- nie podrażnia skóry,
- jest wydajny,
- ma dobrą konsystencję.
Wady:
- peeling ma wysoką cenę w odniesieniu do pojemności opakowania.
Ziaja Kozie Mleko Peeling enzymatyczny
Na trzecim miejscu w rankingu uplasował się niedrogi i dobry peeling enzymatyczny firmy Ziaja z serii Kozie Mleko. Produkt polecany jest do każdego rodzaju skóry u kobiet powyżej 25. roku życia.
Jego działanie opiera się na delikatnym złuszczaniu, wygładzaniu i nawilżaniu skóry. Kosmetyk odświeża, uelastycznia i wygładza, jednocześnie nie powodując podrażnień.
Zawiera w swoim składzie odżywcze kozie mleko oraz regenerujący i łagodzący D-Panthenol. Dzięki witaminie E i A dodatkowo zmiękcza i wygładza, a także przeciwdziała procesom starzenia się.
Za działanie złuszczające produktu odpowiada natomiast zawartość papainy. Peeling należy nakładać na czystą, suchą twarz oraz szyję, a po kilku minutach zmyć mlecznym żelem z tej samej serii lub wklepać.
Zalety:
- produkt ma przystępną cenę,
- nie podrażnia,
- skutecznie wygładza i nawilża.
Wady:
- może nie sprawdzić się przy cerze mocno przetłuszczającej się.
Ziaja Ulga dla skóry wrażliwej Peeling enzymatyczny
Drugie miejsce w rankingu zajmuje kolejny dobry peeling enzymatyczny w świetnej cenie, czyli wyrób marki Ziaja z serii Ulga dla skóry wrażliwej.
Preparat łączy kremową konsystencję z wysokim stężeniem składników o działaniu odżywczym, dzięki czemu doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery suchej i wrażliwej. Kosmetyk rozpuszcza martwe komórki naskórka przy pomocy enzymu z papai.
Wyrównuje także koloryt, oczyszcza pory i eliminuje niedoskonałości. Zastosowany w formule peelingu system Hydroligent dba o optymalny poziom nawilżenia, zmiękcza i uelastycznia skórę, a także chroni ją przed utratą wilgoci.
Z kolei kompleks składników Micro Lipid System odpowiada za zabezpieczenie cery przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych.
Zalety:
- peeling nie wysusza i nie podrażnia,
- ma neutralny zapach i przyjemną konsystencję,
- jest dostępny w bardzo przystępnej cenie.
Wady:
- może delikatnie szczypać w trakcie aplikacji.
Dermedic Hydrain 3 Hialuro Peeling enzymatyczny
Ranking peelingów enzymatycznych do twarzy wygrywa produkt marki Dermedic z serii Hydrain 3. Hialuro peeling enzymatyczny to preparat dedykowany skórze odwodnionej lub suchej.
Zawiera mocznik i kwas hialuronowy, który odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia cery, a także za opóźnienie procesu starzenia się i przywrócenie jej sprężystości.
Kosmetyk działa w oparciu o enzymy kwasów owocowych w stężeniu 6-procentowym, dzięki którym delikatnie złuszcza martwy naskórek i nie podrażnia.
Preparat należy nakładać cienką warstwą na twarz, szyję oraz dekolt i pozostawiać do wchłonięcia na około 15 – 20 minut. Po tym czasie nadmiar produktu usuwamy płatkiem kosmetycznym. Nie spłukujemy.
Zalety:
- produkt skutecznie oczyszcza i stopniowo złuszcza skórę,
- doskonale nawilża,
- jest delikatny i nie powoduje podrażnień,
- ma przyjemny zapach.
Wady:
- brak.
Jak wybrać najlepszy peeling enzymatyczny?
Żeby znaleźć naprawdę dobry peeling enzymatyczny, koniecznie trzeba poznać jego skład, albowiem niektóre peelingi nadają się wyłącznie do danego rodzaju cery i słabiej spiszą się w nie swoim środowisku…
Na co konkretnie zwrócić uwagę podczas poszukiwań? przede wszystkim dobry peelingi enzymatyczny to taki, który:
- jest bezwonny i bezbarwny,
- wygładza skórę już po pierwszym użyciu,
- nie podrażnia jej,
- nie zapycha porów i nie powoduje zaskórników,
- nie tworzy rumienia i pękających naczynek,
- poprawia koloryt skóry,
- i zmniejsza przebarwienia.
Zwróć też uwagę na:
Kwasy AHA (kwasy alfa-hydroksykwasy)
Do grupy kwasów AHA (kwasy owocowe) zaliczamy: kwas migdałowy, glikolowy, szikimowy, mlekowy, azelainowy, migdałowy i jabłkowy. Są to kwasy, które działają tylko na naskórek, złuszczając jego martwe komórki. Mało tego, kwasy AHA wygładzają skórę, nawilżają ją i poprawiają jej koloryt.
Niestety kwasy AHA nie przenikną przez warstwę sebum, dlatego przed kuracją, skórę należy dobrze oczyścić. Stosuje się je do cery suchej, zgrubiałej, czy zniszczonej opalaniem.
Jeśli peeling enzymatyczny, który zamierzasz kupić, ma w składzie bardzo duże stężenie któregoś z kwasów, to uważaj na ten produkt, jeśli masz cerę wrażliwą i delikatną.
Kwasy BHA (kwasy beta-hydroksylowe)
Są to kwasy o działaniu antybakteryjnym, złuszczającym i przeciwtrądzikowym, do grupy kwasów BHA zaliczamy kwas salicylowy, czy alfa-liponowy.
Peeling enzymatyczny, który w składzie posiada kwas BHA, idealnie nadaje się do cery trądzikowej, ponieważ bez trudu przenika przez warstwę sebum na skórze, odblokowując i oczyszczając gruczoły łojowe i pory na skórze.
Kwas BHA nie ma też problemu z dotarciem do głębszych warstw mieszków włosowych, co pozwala na jeszcze skuteczniejsze zredukowanie trądziku.
Jak go stosować?
Jest to banalnie prosty w użyciu kosmetyk. Peeling enzymatyczny należy nakładać na twarz umytą i wyschniętą. Aby rozpocząć zabieg peelingujący, wystarczy nałożyć jedynie cienką warstwę peelingu enzymatycznego – nie ma sensu nakładać go grubo, bo i tak zrobi swoją robotę, a grubsza jego warstwa nie ma znaczenia w odniesieniu do jego efektywności.
Dobry peeling enzymatyczny powinien nie sprawiać żadnych problemów przy stosowaniu na:
- twarz,
- szyję,
- ramiona,
- nogi.
… jednak koniecznie należy unikać miejsc w okolicy oczu i błon śluzowych. Peelingu enzymatycznego ponadto nie nakłada się na:
- otwarte rany (np. zdarta skóra),
- skórę po depilacji,
- skórę po peelingu chemicznym,
- skórę po zabiegu mikrodermabrazji.
Jako wskazówkę mogę jeszcze napisać, że zanim pierwszy raz użyjesz peelingu enzymatycznego, wykonaj próbę uczuleniową. Próbę najlepiej przeprowadzić w okolicy za uchem lub na wewnętrznej stronie ramienia. Jest to dosłownie chwila, a możesz uniknąć naprawdę poważnych problemów skórnych.
Koniecznie sprawdź inne rankingi:
- Najlepszy krem BB – RANKING i opinie
- Najlepsza odżywka do paznokci – RANKING
- Najlepsza pasta wybielająca zęby RANKING
- Suszarki do włosów z jonizacją RANKING
- Lokówka stożkowa RANKING TOP10
- Szczoteczka soniczna do zębów RANKING TOP10