Uwielbiasz makijaż, ale masz dość nakładania go każdego dnia? Makijaż permanentny to poważna decyzja, ale także idealne rozwiązanie takiego problemu. Istnieje wprawdzie ryzyko związane z tego typu „makijażem”, jednak efekty mogą być zadziwiające.

Zapomnij o rozmazanym tuszu do rzęs czy dorysowywaniu brwi. Wychodzisz spod prysznica i masz idealny makijaż. Wyobraź sobie, że nie potrzebujesz już tych wszystkich kosmetyków do makijażu. Możesz się ich śmiało pozbyć.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

To, jak długo utrzyma się taki makijaż, zależy w dużej mierze od twojej skóry i twoje stylu życia. Wpływ ma także sam rodzaj makijażu. Jeśli zdecydujesz się na naturalny i delikatny wariant, będzie się ścierał szybciej.

Z czasem będziesz musiała go trochę poprawić. Nie jest to wcale taki zły pomysł. W porównaniu do codziennego robienia makijażu, zajmie ci to tylko chwilę, a następnym razem będziesz mogła wybrać mocniejszą wersję makijażu.

Akcentuj swoje atuty, ukryj wady

makijaz-permanentny
Makijaż permanentny

Najbardziej powszechnym powodem, dla którego kobiety decydują się na makijaż permanentny, jest ukrycie niedoskonałości. Jeśli masz rzadkie brwi lub nierówne usta, taki makijaż to idealne rozwiązanie.

Dość popularne jest ukrywanie blizn, zwłaszcza w okolicach ust i brwi. Nie możemy jednak porównać tego do operacji plastycznej. Makijaż permanentny z pewnością zakryje blizny lepiej niż podkład.

Dla kogo makijaż permanentny?

Najlepsze w makijażu permanentnym jest to, że się nie rozmazuje. Będziesz wyglądać świetnie, nawet po całym dniu pracy. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają alergię na niektóre kosmetyki. Nie potrafisz zrobić sobie idealnych kresek? Musisz mieć cały czas na sobie okulary, które uniemożliwiają ci pomalowanie rzęs? Makijaż permanentny może ci pomóc.

Koszty

Szukaj sprawdzonych salonów i gabinetów kosmetycznych, które wykonują taki makijaż. Sprawdź recenzje różnych tego typu miejsc. Być może jakaś znajoma zna salon warty polecenia?

Wybierz taki, w którym będziesz się czuła w 100% komfortowo. Koszty bardzo się od siebie różnią w zależności od tego, gdzie znajduje się dany gabinet kosmetyczny i jakiego makijażu oczekujesz.

W większych miastach koszty są wyższe. Dla porównania poszukaj różnych ofert w internecie. Jeśli cena jest podejrzanie niska, lepiej to przemyśleć. Taki makijaż powinnaś zrobić u profesjonalnej linergistki.

Procedura

Makijaż permanentny to nie wyjście do spa, ale aż tak źle też nie będzie. Jeśli kiedykolwiek miałaś robiony tatuaż, wiesz mniej więcej czego się spodziewać. Samo uczucie może być odrobinę irytujące, ale jesteś w stanie to wytrzymać. Po całym zabiegu twoja twarz być trochę opuchnięta jednak nie na tyle, aby zamykać się w domu.

Możesz zastosować kompres chłodzący, ale opuchlizna i tak nie utrzymuje się długo. Przez pierwszy miesiąc będziesz musiała uważać na kremy i toniki, jakich używasz, ale nie martw się, nie będzie żadnych drastycznych zmian.

Czy to bezpieczne?

sztuczne-rzesy-makijaz-permanentny

Zanim zdecydujesz się na makijaż permanentny sprawdź, czy wybrany przez ciebie gabinet kosmetyczny ma odpowiednią licencję na prowadzenie takich zabiegów. Zapytaj innych o opinię na temat danego miejsca, nie polegaj tylko na zdjęciach umieszczanych na stronach internetowych. Gdy będziesz już na miejscu, upewnij się, że używa się jednorazowych igieł.

Nie podejmuj pochopnej decyzji

To poważna decyzja i musisz ją przemyśleć. Trendy w makijażu się zmieniają i z pewnością nie chcesz zdecydować się na coś, co za parę lat będzie już niemodne. Najlepiej wybrać coś naturalnego, co zawsze można podkreślić na większe wyjścia poprzez odpowiednio dobrane cienie.

Możesz poszukać inspiracji w internecie. Dobry specjalista powinien najpierw zrobić mały test na twojej skórze, aby sprawdzić, jak reaguje ona na dany pigment i czy nie masz żadnej alergii.

Naturalny makijaż

Zdecyduj się na taki makijaż, który będzie wyglądał bardzo naturalnie. Jeśli chcesz zrobić sobie brwi, z pewnością oczekujesz, że będą dorysowywane pojedyncze włoski, a odcień będzie przypominał kolor twoich naturalnych brwi. Uważaj z jasnymi kolorami, ponieważ nawet najlepszy pigment z czasem blednie.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.