Maqui to rodzaj jagód pochodzących z Argentyny i Chile. Mają wielką szansę zastąpić słynne już jagody acai w światowej modzie na te owoce.

Właściwości owoców maqui

Owoc ten ma bardzo podobne właściwości do acai, z resztą wszystkie jagody łączy podobne działanie. Wpływają na układ pokarmowy poprzez dużą zawartość błonnika jak również niski indeks glikemiczny, obniżając nieposkromiony apetyt, zatem są skuteczne w odchudzaniu.

maqui

Wpływają również na układ odpornościowy zwiększając jego funkcję. Zawierają wiele antyoksydantów spowalniających proces starzenia się organizmu oraz broniących go przed rozwinięciem się chorób.

Maqui to również bogactwo witamin i mikroelementów takich jak potas, mangan, fosfor, oprócz tego białko oraz niezbędne aminokwasy, fitosterole i pożyteczne kwasy tłuszczowe. Pomaga w utrzymaniu odpowiedniej gospodarki elektrolitowej.

Wielu ludzi jest zdania, że maquia jest o wiele lepsza niż acai i ma sprawniejsze działanie, głównie poprzez skuteczniejsze przeciwutleniacze, choć to właśnie acai miała być tą, która zawiera największą ich ilość. Czy to prawda czy tylko moda okaże się już niedługo.

Skąd czerpać owoce maqui?

Póki co maqui jest jeszcze dość trudno dostępna i co gorsze również droga, nawet droższa niż jagody acai mające już i tak wysoką cenę. Ze względu na to, że jagody są dość delikatne i wymagają odpowiedniego traktowania oraz pochodzą z tak odległych zakątków świata, dostępne są pod postacią głównie soku oraz tabletek.

Tylko sok jest całkowicie naturalny, ponieważ tabletki najczęściej są wzmacniane innymi składnikami. Znacząco zwiększa to ich skuteczność, ale w zależności od ich jakości często mogą obciążać organizm zamiast go wspomagać.

Maqui jest dostępna głównie w sprzedaży przez internet i prawdopodobnie jeszcze dłuższy czas minie zanim będzie można kupić ten produkt w supermarkecie.

Jeśli jednak przewidywania naukowców oraz osób chcących prowadzić zdrowy tryb życia, a jednocześnie podążać z duchem mody, niedługo ujrzymy maqui na półce ze zdrową żywnością.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.