Masaż shiatsu jest coraz popularniejszy w kręgach osób zajmujących się medycyną naturalną. Nic dziwnego, ponieważ gwarantuje wspaniałe odprężenie i zdrowie.
Czym jest masaż shiatsu?
Spis treści
Masaż shiatsu wywodzi się ze wschodniej medycyny. Opiera się ona na twierdzeniu, że przez ciało człowieka przepływają meridiany, odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie narządów. Oddziaływanie na te meridiany za pomocą serii ucisków palców, kłębów dłoni i paliczków palców jest w stanie poprawić przepływ energii w meridianach i usprawnić cały organizm człowieka. Masaż wykonuje się zgodnie z ruchem energii w ciele, by udrożnić odpowiednie kanały.
Oddziałując na odpowiednie pary meridianów można wyleczyć problemy na przykład z układem moczowym, z wątrobą. Shiatsu jest czymś w rodzaju połączenia akupresury i akupunktury, gdzie narzędziem pracy masażysty są tylko jego dłonie. Shiatsu już na dobre weszło w kanon medycyny naturalnej, a masażyści oraz fizjoterapeuci uczą się elementów tego wschodniego masażu w szkołach i na kursach. Świadczy to o tym, że jest to skuteczna i ciekawa forma leczenia. PS. czy wiesz już czym jest masaż tantryczny? to na pewno piękne doznania…SPRAWDŹ!
Czy shiatsu to new age?
Shiatsu nie ma nic wspólnego z ezoteryką. Nie każdy z nas wierzy w istnienie centrów energetycznych w ciele i wcale nie musi, korzystając z masażu. Nawet dla osób sceptycznych shiatsu będzie wspaniałym lekarstwem. Ponieważ niezależnie od naszej wiary, faktem jest, że to sposób na idealne odprężenie. Tylko człowiek, który regularnie pozbywa się nadmiernego napięcia i niepokojów z ciała jest w stanie wieść zdrowe życie. Bardzo wiele zależy od samego masażysty.
Musi on nawiązać kontakt z pacjentem, kontrolować jego oddech i reakcje fizyczne oraz dopasować się do nich. Shiatsu przynosi doskonałe efekty w terapii leczenia bólu, na przykład pleców, w przypadku napięć mięśni, powodujących dolegliwości bólowe. Shiatsu pomaga uwolnić toksyny z organizmu, czego potwierdzeniem jest fakt, że po zabiegu, który trwa czasem nawet około dwóch godzin pacjenci odczuwają silne parcie na pęcherz, co z kolei wskazuje na większą aktywność nerek, narządów odprowadzających toksyny z ciała.