Masaż tantryczny jest jedną z przyjemniejszych i bardziej relaksujących czynności, jakiej może poddać się osoba potrzebująca odprężenia i odpoczynku. Masaż klasyczny ma również olbrzymie znaczenie zdrowotne, pozwalając zniwelować lub usunąć niektóre problemy z kręgosłupem, czy z innymi częściami ciała. Jednak coraz większą popularność zyskują dziś nie masaże klasyczne, a masaż ciałem (tantryczny), który, choć wywodzi się z czasów starożytnych, dopiero dziś odkrywany jest na nowo.

Co to jest masaż tantryczny?

Masaż tantryczny wywodzi się z cywilizacji i społeczności, w których akt seksualny odgrywał szczególną rolę.

Cała seksualność oraz akt seksualny poświęcane były bóstwu lub bogom, którzy w zamian odpłacać mieli płodnością oraz uwolnieniem się jaźni na bóstwo.

Masaż tantryczny, który pochodzi z Indii, oraz wszelkie inne inicjacje seksualne nauczane były w świątyniach bóstw płodności, gdzie czczono w ten sposób Łono Bogini.

masaz-tantryczny
Masaż tantryczny

Sam akt seksualny nie był czynnością stricte fizyczną i fizjologiczną, a traktowany był jako doznanie duchowe, które przy okazji uczyło szacunku do ludzkiego ciała i ludzkiej seksualności.

To dzięki tantrycznemu masażowi, w końcu człowiek osiągnąć miał całkowitą jedność z bóstwem, harmonię oraz jedność ze światem.

Dziś masaż tantryczny odbierany jest w podobny, choć nie identyczny sposób. Jest on przede wszystkim otwarciem się na własne ciało, seksualność, także na swój umysł i duszę.

Dzięki temu doznać można pełnego spełnienia oraz poczuć maksimum swojej zmysłowości, a także radość z bycia osobą seksualną.

Istota masażu tantrycznego

Prawdziwy masaż tantryczny często mylony jest z klasycznym masażem erotycznym. Są to jednak całkowicie odrębne rodzaje masażu.

Masaż erotyczny służyć ma przede wszystkim osiągnięciu seksualnego odprężenia poprzez szczytowanie w jego trakcie i zadbanie o męską sferę Yang.

Tymczasem masaż tantryczny to połączenie pierwiastka męskiego oraz żeńskiego, a zatem Yin i Yang.

Ten typ masażu sprawia, że każda osoba, która mu się podda, poczuje równowagę i harmonię w swoim ciele, a energia seksualna, jaka drzemie w człowieku, zostanie skierowana do wewnątrz, by każdy mógł poznać swoje potrzeby i zmysłowość.

Tym samym jest to wyjątkowe doznanie – zmysłowe i bardzo podniecające, a przede wszystkim niezwykle uwalniające. Tak ciało, jak i duszę.

Moc korzyści z masażu tantrycznego

Masaż tantryczny z uwagi na swój wyjątkowy charakter przede wszystkim poleca się osobom przeżywającym stresy, fizyczne zmęczenie, osobom z depresją, czy rozmaitymi problemami natury psychiczno – fizycznej.

To masaż, który ma olbrzymią siłę, wyzwalając i uwalniając od stresu i likwidując wewnętrzne blokady.

Dzięki prawidłowo wykonanemu masażowi osoba masowana liczyć może na rozluźnienie ciała, pełen relaks, a także na otwarcie się na swoje seksualne potrzeby oraz wyzwolenie swojej seksualności i pozbycie się wstydu.

Dzięki temu ciało odmładza się, wzmacnia się pewność siebie, a także człowiek uczy się akceptować własną seksualność i ciało.

To także olbrzymia pomoc w codziennych relacjach z partnerem, ucząca radości czerpania z życia.

Jak wygląda masaż tantryczny – czyli ceremonia masażu

masaz-tantryczny-2

Masaż tantryczny zakłada, iż nie istnieją miejsca wstydliwe, grzeszne, czy takie, które nie zasługują na akceptację i uwagę. Do każdej części ciała osoba wykonująca masaż podchodzi z pełnym skupieniem oraz konieczną atencją i szacunkiem.

Podczas sesji osoba masowana doznaje przyjemnych doznań, przechodząc od relaksu do podniecającego napięcia, rozładowywanemu dzięki odpowiednim technikom masażu.

Sam rytuał przebiega w ciszy, co pozwala na skupienie oraz głęboki kontakt z własnym wnętrzem.

Rytuał rozpoczyna się on od nauki oddechu tantrycznego w celu osiągnięcia relaksu oraz pełni energiczności i odczucia przepływu energii w ciele. Niezbędne jest też odpowiednie przywitanie.

Masaż odbywa się na wygodnym i dość obszernym materacu zapewniającym komfort obu stron, zarówno osobie masującej, jak i masowanej. Ciało namaszcza się specjalnymi olejami i aromatycznymi esencjami, po czym masuje zgodnie z przepływem energii cielesnej.

To specjalistyczny masaż energetyczny, swoista technika prowadzenia w ciele energii, także jej transportowania oraz rozprowadzania wzmiankowanej energii na całe ciało w całkowitym balansie, oraz w harmonii. Sprawdź: czym jest masaż Shiatsu!

To sposób na idealne wyciszenie oraz pozbycie się blokad paraliżujących ciało i umysł, oraz powodujących liczne problemy. To masaż, który potrafi przejść od relaksu i wyciszenia do pełnego podniecenia oraz satysfakcji seksualnej, choć jest on niewinny w swoim podtekście.

Zarówno osoba masująca, jak i  masowana podczas zabiegu są nagie, co uzasadnia rodzaj masażu oraz jego tradycja – masaże tego typu w czasach starożytnych wykonywane były właśnie w ten sposób, jako forma czczenia starożytnych bogów, a zarazem siły witalnej i naturalności.

Masaż tantryczny krok po kroku

tantryczny-masaz
Masaż tantryczny krok po kroku

Masaż tantryczny wykonuje się zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Obejmuje on każdą część ciała – w tym twarz, piersi, pośladki, łono i krocze, dla zapewnienia przyjemności i relaksu bezwzględnie każdej części ciała.

Tym samym każda partia ludzkiego ciała uznawana jest za równorzędną w kwestii swojej wartości i znaczenia, nie jest automatycznie odrzucana, czy uznawana z góry za wstydliwą, intymną, a zatem wyłączoną z prawa do masażu.

Masaż tantryczny to zatem informacja przekazywana ciału, iż jest ono świątynią jako całość…

Początek masażu może przypominać masaż relaksacyjny. Z czasem, dzięki olejowaniu ciała i masowaniu fragmentów intymnych oraz dzięki pieszczotliwemu dotykowi masaż ten zamienia się w niezapomniane doznanie, przypominające doznanie erotyczne.

Choć w rzeczywistości pieszczenie waginy, czy penisa nie ma podtekstów seksualnych, ani seksualnych intencji.

Dziś masaż nago, zyskuje coraz większą ilość zwolenników, którzy doceniają jego znaczenie i rolę dla ich życia, zarówno sfery psychicznej, jak i fizycznej, a także seksualnej.

Masaż tantryczny pozbawiony jest jakichkolwiek elementów wulgarności, czy lubieżności, jest esencją wzniosłości oraz piękna i poszanowania ludzkiej godności i natury.

To dowód na to, iż ludzkie ciało traktowane może być podmiotowo, powodując pełnię akceptacji, dumy oraz radości.

Masaż miejsc intymnych

Decydując się na masaż tantryczny, liczyć trzeba się z faktem, iż masaż obejmie także intymne części ciała. Coś, co dla wielu osób może wydawać się barierą nie do pokonania i nie do przejścia podczas samego zabiegu okazuje się czymś zupełnie naturalnym i wyzwalającym.

Masaż ten jest wykonywany w zgodzie z potrzebami ciała, uwzględniając jego seksualność i prawo do intymności.

Tym samym nie narusza się zaufania osoby poddającej się masażowi ani granic jego intymności, tak by masowana osoba nie poczuła dyskomfortu.

Masowane ciało traktowane jest podmiotowo, jako świątynia, miejsce o wyjątkowej wrażliwości, dlatego też należy zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu.

Masaż miejsc intymnych nigdy nie jest forsowany na siłę. Jest wynikiem naturalnych pragnień i otwarcia się ciała na masaż.

Jeśli osoba masowana nie będzie gotowa otworzyć się na masowanie części intymnych, masażysta ze zrozumieniem i pełną akceptacją przyjmuje ten stan, jako w pełni naturalny.

Masaż tantryczny – kurs

W internecie dostępnych jest dość dużo wideo kursów, dzięki którym będziesz w stanie zapoznać się z podstawami masażu tantrycznego. Najczęściej, stacjonarne kursy masażu tantrycznego obejmują 2 poziomy “wtajemniczenia”

 • I stopień trwający około 5-6 dni (filozofia i zapoznanie z technikami masażu)
 • II stopień jest zazwyczaj krótszy, bo 2-3 dni (praktyka i specjalizacja)

Kursy masażu tantrycznego składają się z 3 lub 6-osobowych grup. Są to małe grupy szkoleniowe, co pozytywnie wpływa na naukę masażu ciałem. Koszt kursu to około 500-600 zł każdy stopień.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

9 KOMENTARZE

 1. Bardzo fajny artykuł. Sam masaż polecam. Naprawdę odprężający. Co do masowania miejsc intymnych to kwestia nastawienia i doświadczenia masażysty.

 2. Właśnie zastanawiałam się co to jest masaż tantryczny, podejrzewam, że jak żona się dowie to na pewno mnie nie puści na ten masaż miejsc intymnych hehe. Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś inne rodzaje masażu erotycznego? czy masaz tantryczny jest jedynym? kiedyś kolega mi opowiadał, że podczas wycieczki w Tajlandii poszedł z żoną na masaż, niestety nie rozumieli i nie wiedzieli że będzie to zawierało także masaż części intymnych. Żona jego połapała się bardzo szybko, przybiegła po niego do pokoju obok gdzie był masowany, i dosłownie wywlokła go z kompleksu z pretensjami, że chciał ją zdradzić heheh. Z perspektywy czasu oboje się już z tego śmieją ale na początku nie było szczególnie żonie do śmiechu ;) a Wy kobiety…

 3. Jestem Jerzy, mam 50 lat, kiedyś w sytuacji dość dramatycznej “odkryłem w sobie” talent do masażu (co prawda wtedy jeszcze nie tantrycznego), ale wśród moich znajomych zasłynąłem z tzw. “dobrej ręki”… Z czasem (w tajemnicy przed żoną) zrobiłem kurs masażu tantrycznego i pierwsza moją “klientką” była… moją żona… Zdziwię Was, jak powiem, że to dzięki jej “rekomendacjom” zacząłem masować przyjaciółki żony (oczywiście bezpłatnie) i w ten sposób na zasadzie “jedna-drugiej” stałem się dość popularny…Co ciekawe; o ile na początku był to “temat tabu” to dzisiaj widzę, że moje “klientki” bez wstydu ( a nawet z pewną dumą”) potrafią mówić w swoim środowisku, że korzystają z tego rodzaju masażu…Zmieniają się czasy i “cielesność oraz duchowość” kobiety przestaje być wstydliwa, niech świadczy o tym, fakt, że jedna z moich “klientek” namówiła na masaż swoją córkę…Ciekaw jestem co Wy na to Kobitki…?

 4. Bardzo dziękuję za piękny opis masażu tantrycznego i wiedze na ten temat. Ciekawa jestem masażu ciałem, ponieważ spotkałam się na razie z bardziej klasyczna wersja a nigdy ciałem. Wydaje mi się ze jest to zaawansowana forma, ponieważ potrzebna jest duża dawka zaufania przestrzeni i osobie masującej. Czy mogę prosić o jakieś namiary do zaufanych kursów?

  • Z mężem byliśmy raz na masażu dla par, potem zapisał nas na warsztat masażu tantrycznego dla pary. Od tamtej pory od czasu do czasu wymieniamy się masażami. A raz na miesiąc chodzi dalej na masaże w Świątyni Anahata. Polecam spróbować masaż wężowy :)

 5. długo nie umiałam się zdecydowac na masaż tantryczny, w końcu chłopak mnie namówił…oj nie da się tego opisać, rzeczywiście mega rozlużnienie. Żaden masaz mnie nie doprowadził do takiego stanu jak tantra…próbowalismy ostatnio u nas w Krakowie w unity point masazu tantrycznego dla par- jednośc dla par. Wzmocniło to niesamowicie nasze relacje, nowe , bardzo intymne przezycie . Na pewno tam wrócimy, rewelacyjne studio masazu

 6. oj uwielbiam, dosyć długo nie dałam się przekonać do masażu tantrycznego aż do czasu gdy mąż dla mnie przygotował romantyczny wieczór w naszą rocznicę i zabrał mnie do studia masażu Dewi w Krakowie właśnie na masaż tantryczny. Rewelacyjne miejsce, a przeżycie nie do opisania

 7. Pierwszy raz na takim masażu byłam na wieczorze panieńskim mojej siostry. Byłyśmy we cztery. Byłam mocno sceptyczna wobec tego pomysłu. Myślałam, że to jakaś odmiana prymitywnej erotyki, po której ma się wyrzuty sumienia, tylko obudowana ideologią – myliłam się. Naprawdę można wejść w inny wymiar samej siebie. Nie ukrywam, że do masażu miejsc intymnych trzeba się przełamać, ale wydaję mi się, że inaczej masaż nie byłby kompletny.

 8. Doświadczenie nie do opisania, pełne odprężenie, relaksacja, uwielbiam szczególnie masaż tantryczny dla par. Odwiedziłam nie tak dawno temu polecane studio masazu w Krakowie – Unity Point. Jestem pod wrażenie, super miejsce i na pewno tutaj wrócimy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.