Matowe paznokcie wyglądają świetnie i przede wszystkim nieprzeciętnie. Efekt matowych paznokci można osiągnąć na dwa sposoby, można zrobić je domowym sposobem lub wydać trochę więcej pieniędzy i kupić matowy lakier do paznokci.

Jednak jeśli nieco zależy Ci na finansach, to przedstawię za chwilę domowy sposób na paznokcie w matowym odcieniu, zapraszam!

Domowy sposób na matowe paznokcie

Jeszcze dziś pamiętam jak niedawno na topie były paznokcie marmurkowe lub paznokcie z efektem popękanej nawierzchni. Dziś przyszedł czas na matowy kolor paznokci:

matowe-paznokcie
Matowe paznokcie

Co będziesz potrzebowała?

  1. Twój ulubiony kolor lakieru
  2. Naczynie z gorącą wodą

Jak zrobić matowe paznokcie?

  1. Zagotuj wodę w garnuszku
  2. Pomaluj paznokcie ulubionym kolorem lakieru
  3. Ułóż dłoń tak, aby paznokcie skierowane były do parującej wody
  4. Przytrzymaj paznokcie nad parę przez 5-10 sekund
jak-zrobic-matowe-paznokcie
Jak zrobić matowe paznokcie?

Taki sposób na matowe paznokcie ma taki plus, że wszystkie niezbędne produkty na pewno masz w domu. Innym jeszcze mi znanym sposobem, aby paznokcie stały się matowe, jest dodanie do lakieru do paznokci szczyptę mąki kukurydzianej.

Należy dodać jej tyle, aby lakier wciąż był płynny i nie stracił swoich właściwości. Koniecznie sprawdź: jak się wróży z dłoni!

Fajne wizualne połączenie daje malowanie paznokci lakierem matowym i lakierem błyszczącym układając podobnej tonacji kolory w ciekawe wzorki na paznokciach.

paznokcie-matowe-jak-zrobic
Połączenie matowego lakieru do paznokci i błyszczącego

Mam nadzieję, że zaoszczędzicie nieco pieniążków i będziecie stosowały przedstawioną przeze mnie metodę na takie paznokcie. Jeszcze fajnie zrobicie swoje pazurki, gdy nauczycie się łączyć oba rodzaje lakierów, matowy i błyszczący.

Jak widzicie na powyższym zdjęciu, efekt jest naprawdę bardzo fajny. Jeśli poradnik Wam się przydał, to udostępniajcie go, będę bardzo wdzięczna, jeśli trafi on do jak najszerszej grupy kobiet, którym zależy na wyglądzie ich paznokci!

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dzięki, już wiem teraz jak zrobić matowe paznokcie domowym sposobem :D średnio mi sie widzi co chwile biegać do kosmetyczki czy manikiurzystki… a matowe paznokcie są mega i wyglądają świetnie!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.