Moringa to jedno z drzew, które od wielu wieków nosi miano „cudownego”. Łatwo domyśleć się, iż ma ono wiele niezwykłych właściwości.

U podnóży Himalajów

Moringa to rozłożyste, soczyście zielone drzewo, którego liście przypominają nieco w kształcie liście akacji. Posiada tak jak ona białe, drobne kwiaty. Drzewo w życiu codziennym wykorzystuje się w całości, od korzeni, po sam zielony czubek.

Choć twórcy wielu artykułów na temat moringi często podkreślają jak bardzo cudowne jest to drzewo to warto pamiętać, że naturze rośliny o szerokim zastosowaniu i niezwykłych właściwościach nie są wcale wyjątkiem.

Moringa

Tradycyjnie moringę wykorzystuje się zjadając ją, w medycynie jako środek leczniczy, jest również naturalnym środkiem odstraszającym owady. Z drzewa pozyskuje się cenny olej stosowany jako produkt spożywczy, lecz również odbywają się dyskusje na temat jego zastosowania jako biopaliwa.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Owoce figi na zdrowie!

Właściwości moringi

Moringa ma bardzo interesujące właściwości – nasiona są w stanie oczyścić nawet bardzo zanieczyszczoną wodę usuwając z niej toksyny oraz niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia bakterie.

Spożywanie oleju oraz innych części drzewa jest popularnie wiązane z jego zdolnościami do przedłużania życia. Składniki moringi wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zwiększają żywotność i ogólne zadowolenie, mogą być pomocne nawet w zwalczaniu chorób psychicznych jak depresja. Moringi wpływają znacząco na witalność oraz poprawiają ogólne zdrowie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Kombucha - grzyb herbaciany

Wykazano, że moringa jest skuteczna w leczeniu wielu schorzeń takich jak cukrzyca, ale również pomaga pozbyć się chorób skóry. Moringa jest bogata w witaminę C, oraz A. W 100 gramach rośliny znajduje się większość lub całość dziennego zapotrzebowania na te witaminy.

Oprócz tego są tu jeszcze potas, magnez, żelazo, wapń, aminokwasy, w tym również te, których nie możemy wyprodukować sami. Moringi to źródło antyoksydantów, substancji o działaniu przeciwzapalnym. Mają działanie oczyszczające krew oraz usuwają toksyny z organizmu dzięki czemu widocznie odmładzają.

0 Udostępnień
(4głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.