Systematyczne treningi to duże wyzwanie. Tylko nielicznym udaje się wytrwać nie odpuszczając nawet jednego dnia ćwiczeń. Jest to jednak możliwe, jeżeli dysponujemy silną motywacją.

Motywacja kluczem do sukcesu

Tylko przy odpowiedniej motywacji zrealizujemy cały plan treningowy od A do Z. Aby obudzić w sobie motywację musi wystąpić pewna podstawowa rzecz – zaistnieć potrzeba zmiany.

motywacja-a-systematyczne-treningi

Jeżeli dobrze czujemy się w swoim ciele, jeśli nasza kondycja nam odpowiada, jeżeli nie potrzebujemy rozbudowywać naszych mięśni – bardzo mało prawdopodobne, że przejdziemy cały kilkutygodniowy lub kilkumiesięczny trening do końca.

Jest to w końcu dość długi proces, który wymaga czasu i powinien być wspierany przez coś odpowiednio silnego – naszą wewnętrzną motywację.

Zanim więc zaczniesz trening, odpowiedz sobie na jedno podstawowe pytanie: „Dlaczego chcesz trenować”? Jeśli powód wynika z Twojej wewnętrznej potrzeby, szanse powodzenia diametralnie wzrosną.

Jesteś więc na dobrej pozycji wyjściowej. Teraz musisz tylko systematycznie trenować i systematycznie wzmacniać swoją motywację. Ale to nie takie proste.

Ilu ludzi, tyle sposobów

W jaki sposób wzmacniać swoją motywację najlepiej? Złoty środek nie istnieje. Jest to kwestia indywidualna i każdego motywuje coś innego.

Dlatego tak ważne jest opracowanie zindywidualizowanego planu ćwiczeń. Możemy jednak wymienić sposoby, które często sprawdzają się u większości ludzi.

Przeglądanie metamorfoz osób, które wypracowały wymarzoną sylwetkę znajduje się na samym szczycie.

Takich zdjęć jest bardzo dużo w sieci, pozwalają uwierzyć, że wszystko jest możliwe. W końcu jeżeli im się udało, dlaczego miałoby się nie udać mnie – pojawia się zazwyczaj słuszna refleksja.

Metodę zdjęcia możemy rozszerzyć. Znajdź takie zdjęcie, na którym Twoje ciało prezentuje się najgorzej. W każdej chwili zwątpienia sięgnij do niego – to powinno cię zmotywować do podjęcia dalszego wysiłku.

Wybierz kilka takich sposobów i zastosuj u siebie. Wypróbuj jak największą ilość motywujących metod, aby wybrać tą najlepszą.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.