Prowadzenie zdrowego stylu życia jest obecnie na topie. Coraz więcej osób decyduje się na zmianę swoich nawyków żywieniowych i prowadzenie bardziej aktywnego trybu życia. Trening staje się nieodłącznym elementem każdego dnia, aby jednak utrzymać te zmiany, niezbędna jest motywacja.

Motywacja podczas treningu

W każdej sytuacji, która wymaga sporego wysiłku, silna motywacja jest kluczowym elementem powodzenia przedsięwzięcia. Trening jest tego klasycznym przykładem. Bez wypracowania odpowiedniej motywacji wdrożenie treningu do naszego codziennego grafiku raczej się nie uda.

motywacja-podczas-treningu

Praca nad motywacją jest równie ważna i wymaga dokładnego przeanalizowania pod kątem indywidualnych potrzeb, ponieważ każdą osobę motywuje coś innego.

Może to być jakieś zdjęcie – własne, na którym nie podobamy się sobie w swoim ciele lub metamorfoza innej osoby, której udało się wypracować sukces dzięki systematycznemu treningowi.

Innym sposobem jest położenie w widocznym miejscu ubrań do treningu, które będą stale przypominały nam o jeszcze jednym zadaniu tego dnia.

Pomocne mogą okazać się także dynamiczna muzyka i motywujące cytaty, których częste powtarzanie stanie się dla nas pewnego rodzaju mantrą.

Odznaczanie w kalendarzu zrealizowanego treningu również będzie dobrym pomysłem. Sposobów jest wiele i warto wypróbować większość z nich, aby wybrać dla siebie te najskuteczniejsze.

Potraktuj trening jako dobrą zabawę

Zaplanuj sobie, że czas treningu będzie godziną tylko dla ciebie. Wyłącz telefon, włącz ulubioną muzykę i do dzieła.

W zależności od tego jaką formę ćwiczeń preferujesz, możesz umówić się z koleżanką na jogging lub rower, łącząc tym samym wartościowy trening i spotkanie towarzyskie.

Możesz także zapisać się na siłownię, basen lub ulubione zajęcia w klubie fitness. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żebyś ćwiczyła w zaciszu swojego domu wykorzystując elementy tańca, zumby czy aerobiku.

Najważniejsza jest systematyka i chęć samego treningu, a nie tylko osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.