Problem braku motywacji do ćwiczeń zna niemal każda osoba, która aktywnie trenuje. Wszyscy mamy słabsze dni, w czasie których nie chce nam się podejmować żadnego wysiłku – albo zła pogoda, albo czujemy się zmęczeni po pracy, albo jeszcze tysiąc innych podobnych powodów. Takich wymówek jest wiele, ważne aby potrafić sobie z nimi poradzić.

Rozmawiaj ze sobą

Często w ponownym odnalezieniu wewnętrznej motywacji do treningu pomocne jest uświadomienie sobie i wypowiedzenie na głos tego, że jest to nieunikniony kryzys, który będzie się pojawiał w trakcie ćwiczeń.

motywacja-podczas-slabszych-dni

Prowadząc ze sobą dialog jesteśmy w stanie pokonać własne słabości. Jeżeli więc wyjątkowo nie chce ci się dzisiaj ćwiczyć, zadaj sobie pytanie dlaczego tak się dzieje.

Jeśli jest to tylko wymówka, a nie faktyczna niedyspozycja, po starciu ze swoim wewnętrznym „ja” powinieneś przystąpić do treningu. Myślenie o swoich uczuciach jest w takich chwilach niezwykle pomocne.

Pomyśl o tym, dlaczego to robisz i jak się będziesz czuć po osiągnięciu zamierzonego celu, przywołuj też emocje, które ci towarzyszą zaraz po treningu – oprócz zmęczenia są to też w końcu pozytywne uczucia takie jak poczucie euforii i satysfakcji.

Nie bądź z tym sama

Decyzja o podjęciu treningu powinna zostać podjęta tylko przez ciebie, na podstawie twoich oczekiwań i potrzeb.

Ćwiczysz dlatego, że ty tak chcesz, a nie inni. Jeśli jednak już ją podejmiesz, znajdź swoją własną grupę wsparcia, która pomoże ci wytrwać w systematycznym treningu.

Może to być jedna osoba, z którą będziesz się dzielić swoimi osiągnięciami, trenować i wzajemnie wspierać lub jakaś wirtualna grupa na forum internetowym poświęconym tej tematyce.

Stosuj jak najwięcej motywatorów, które sprawdzą się u ciebie – prowadź dziennik, zmieniaj ćwiczenia, aby nie popaść w rutynę; kup strój do ćwiczeń, którego noszenie sprawia ci przyjemność, oglądaj motywujące zdjęcia osób, które regularnie trenują, a przede wszystkim uwierz, że i ty możesz osiągnąć sukces.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.