Pomimo silnego postanowienia podjęcia systematycznego treningu nigdy nic z tego nie wychodzi? Powinieneś popracować nad swoją motywacją. Przedstawiamy sposoby, które z pewnością ci w tym pomogą.

Motywacyjne wskazówki, dzięki którym wytrwasz do końca

Istnieje wiele sposobów, które pozwalają wzbudzić i podtrzymać w sobie motywację do ćwiczeń. Niestety nie ma gotowca, który sprawdziłby się u każdego tak samo. Każda osoba powinna wypracować własny wachlarz kilku sprawdzonych motywatorów, które będą dla niej najlepsze.

Najlepiej wypróbować te, które sprawdzają się u innych i z całej puli możliwości wybrać te, które odpowiadają nam najbardziej.

motywacyjne-wskazowki

Możesz wykorzystać w tym celu motywacyjną muzykę i filmiki, dołączyć do grupy wsparcia, przeglądać zdjęcia osób, które pod wpływem treningu doznały metamorfozy, prowadzić dziennik, w którym będziesz mógł co jakiś czas notować pomiary swojego ciała i zapisywać wagę, dzięki czemu zauważysz, że twoja praca przynosi efekty.

Bardzo ważne jest też to, aby lubić to co się robi. Dlatego jeżeli na przykład jazda na rowerze nie przynosi ci satysfakcji, zastanów się nad alternatywą.

Możliwości jest bardzo dużo – piłka, basen, jogging, aerobik, joga w domu, zumba i wiele innych. Pamiętaj, aby wybrać takie ćwiczenia, które pomogą ci uzyskać zamierzone rezultaty, a więc jeżeli chcesz zrzucić kilka kilogramów, wybierz ćwiczenia cardio, jeśli marzysz o umięśnionej sylwetce – najlepsze będą specjalnie dobrane ćwiczenia siłowe.

Wykorzystaj swoją wyobraźnię

Motywując się do treningów wykorzystuj wszystkie swoje zasoby. Wyobrażenie sobie swojej idealnej sylwetki może pomóc w dążeniu do ideału i wzmocnić twoją wytrwałość w walce o wysportowaną figurę.

Jeżeli szeroka wyobraźnia nie należy do twoich najmocniejszych stron, skorzystaj z motywujących zdjęć sylwetek osób „sprzed” treningów i „po”, których w Internecie pełno.

Zobaczysz, że osiągnięcie wymarzonego ciała jest jak najbardziej możliwe. Jeżeli innym się udało, dlaczego miałoby się nie udać tobie. Spróbuj, naprawdę warto.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.