Fitness jak każda inna dziedzina życia, wymaga wprowadzenia pewnych zasad. Są one wspólne dla wielu innych przedsięwzięć życiowych. Na niektóre rzeczy nie warto tracić czasu, gdyż jednocześnie traci się coś znacznie ważniejszego.

Co ludzie powiedzą?

W rozwiniętych krajach, uprawianie sportu w mieście, nawet przez starsze osoby, nie jest niczym szczególnym i większość mieszkańców wielkich miast, nie zwraca na to uwagi. W Polsce jest odwrotnie.

na-co-nie-tracic-czasu-na-fitness

Biegające osoby wciąż w niektórych miejscach wzbudzają niezdrowe zainteresowanie. Pół biedy, jeśli są one wysportowane, młode i szczupłe.

Jednak osobom po czterdziestym roku życia z nadwagą nie jest już tak łatwo. Rzadko można je również spotkać w siłowni czy w klubach fitness.

Częściej są to mężczyźni niż kobiety. Te ostatnie boją się krytyki, znaczących spojrzeń. Ale przecież każdy jakoś zaczynał, a jeśli ktoś chce zrzucić nadwagę nawet w średnim wieku, to jest to godne pochwały, a nie powód do wstydu.

Ważne by nie rezygnować i nie przejmować się opinią często krytycznie nastawionej rodziny, znajomych, a w szczególności zupełnie obcych ludzi. Efekty będą mówić same za siebie.

Musi być perfekcyjnie

Nikt, robiąc coś pierwszy raz, nie jest w tym świetny. Wszystko wymaga praktyki. Nie należy wstydzić się za swoje niepowodzenia w sporcie – bo one właśnie składają się na ostateczny sukces.

Gdyby wszystko od razu było perfekcyjnie wykonane, to nikt nie miałby z tego żadnej korzyści i satysfakcji. A tak jest wielka szansa, że się czegoś nowego nauczy.

Nawet jeśli błędy zdarzają się notorycznie, nie jest to też powód do wstydu – ważne by wyciągnąć z nich odpowiednią naukę i nie popełniać błędów kolejny raz…

Innym złym nawykiem osób, które chcą, by zawsze wszystko było perfekcyjnie jest porównywanie się do innych.

Nie ma to sensu, gdyż jedni uprawiają sport dłużej, inni krócej i zawsze będą lepsi i gorsi, to naturalna kolej rzeczy.

Raz jesteśmy w czymś lepsi, raz idzie źle. Perfekcjoniści mają jedną dobrą cechę – zawsze starają się doprowadzić raz rozpoczęte rzeczy do końca. I w tym właśnie rzecz!

0 Udostępnień
Nie jestem seksuologiem, nie jestem nawet psychologiem. Ale jestem dobrym słuchaczem i wnikliwym obserwatorem. Mało mówię, dużo piszę - głównie o seksie. Lubię francuskie kino, literaturę erotyczną i kolor czarny. Kocham jeść, nie cierpię gotować. Telefon: 0048609909876, e-mail: Julka.D@gmail.com