Nie ma co się oszukiwać, najnowsze gry to niemałe wyzwanie dla obecnych komputerów. W szczególności, jeśli chcemy cieszyć się rozgrywką w wysokiej rozdzielczości oraz maksymalnych ustawieniach detali.

Właśnie dlatego konieczne jest zainwestowanie w dobrą jednostkę, która będzie w stanie zapewnić nam to, czego oczekujemy. Na co zwrócić uwagę w czasie kupowania komputera do grania?

Karta graficzna – o czym należy pamiętać?

komputer-gry

Prawda jest taka, że zaraz koło procesora to karta graficzna jest najistotniejszym elementem naszego komputera. W przypadku, gdy postawimy na dobrej jakości model, będziemy w stanie doświadczać płynnie wyświetlających się obrazów w sporej rozdzielczości.

W czasie wybierania procesora graficznego należy skupić się na liczbie procesów strumieniowych, która w może sięgać nawet 4500. Nie bez znaczenia jest również pojemność pamięci podręcznej karty graficznej. Warto, aby była ona zawarta w przedziale od 8 do 16 GB.

Serce komputera, czyli procesor

Procesor to główny element obliczeniowy w każdym komputerze. Obecne gry są niezwykle wymagające, dlatego zakup komputera do gier z mniej niż czterema rdzeniami nie ma żadnego sensu. Nie bez znaczenia jest również częstotliwość taktowania, która wpływa na sprawność działania gier.

Należy zwrócić uwagę, aby była to wartość od 4 do 5 GHz. Nie bez znaczenia jest również wielkość pamięci L3. Aktualnie na rynku mamy do wyboru procesory Intel Core oraz AMD Ryzen. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników, jednak zarówno jedna, jak i druga firma w swojej ofercie interesujące propozycje.

Czy dysk w komputerze do gier odgrywa istotną rolę?

Komputery do gier bez dysków to coś, czego nie wyobraża sobie nikt z nas. Właśnie dlatego to ten element jest ostatnim na naszej liście, który bezpośrednio oddziałuje na wydajność jednostki. Obecnie odchodzi się już od przestarzałego rozwiązania, jakim są dyski HDD.

Coraz popularniejsze są urządzenia SSD, w przypadku których nie spotkamy się z żadnymi elementami ruchomymi, a sama technologia wykorzystuje sprawdzoną pamięć flash. Dzięki takim rozwiązaniom działania sprzętu jest znacznie szybsze, a potencjalne awarie znacznie mniej prawdopodobne niż w przypadku dysków HDD.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.