Jaki jest najlepszy blender ręczny w przedziale cenowym od 100 do 300 zł? topowe urządzenia znajdziesz wśród takich marek jak: Bosh, Tefal, MPM, Gorenje, Siemens, Blaupunk, Morphy Richards, Gotie, Camry i Sencor.
Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ranking blenderów, który zawiera 10 najlepszych na polskim rynku urządzeń. Spośród prawie 50 dostępnych na rynku modeli, wybraliśmy 10 najlepszych ręcznych blenderów. Poniższy ranking zawiera opis i funkcjonalność blendera oraz jego największe zalety i wady.
Jeśli natomiast klikniesz przycisk „Sprawdź cenę”, dowiesz się, który sklep internetowy oferuje dane urządzenie najtaniej.
Blender ręczny ranking
Spis treści
Sencor SHB 5501CH
Model Sencor SHB 55501CH to urządzenie z bardzo ciechym, a zarazem mocnym 1000 watowym silnikiem z 6-letnią gwarancją. Posiada płynną 20-stopniową regulację prędkości pracy.
Noże które znajdują się w zestawie wykonano ze stali nierdzewnej, a więc śmiało można przetwarzać potrawy gorące.
Urządzenie wyposażono w całkiem spory zestaw akcesoriów, znajdziesz w nim 3 pojemniki o różnych wielkościach, 3 tarki do krojenia, szatkowania i siekania oraz podwójną nasadkę do ubijania, którą także wykonano ze stali nierdzewnej – łącznie aż 9 wymiennych końcówek.
Przewód urządzenia ma długość 1,2 m. Blender Sencor ma też przycisk zasilania z podświetlaniem LED oraz przycisk do zwalniania nasadki. Jest też uchwyt umożliwiający zawieszenie blendera.
Zalety
- aż 9 wymiennych końcówek,
- różnorodność pojemnków,
- mocny silnik i 6-letnia gwarancja,
- łatwy do umycia.
Wady
- głośny,
- nie kruszy lodu.
Camry CR4623
Kolejne urządzenie warte uwagi, to blender CR4623 marki Camry. Na uwagę od razu zasługuje moc urządzenia, która wynosi 1600W. W zestawie znajduje się trzepaczka, tłuczek, rozdrabniacz i tarcze do siatkowania.
Wszystkie metalowe końcówki wykonano ze stali nierdzewnej. Urządzenie ma płynny regulator mocy i funkcję TURBO. W zestawie znajdują się 3 pojemniki: misa 2L, kubek z pokrywką 600 ml i misa rozdrabniacza 400 ml.
Blender spełnia następujące funkcje: miksowanie, mieszanie, siekanie, tarcie, rozdrabnianie, przecieranie i ubijanie piany. Urządzenie posiada także duży i wygodny pojemnik malaksera.
Zalety:
- ładny design,
- tryb TURBO,
- funkcja krojenia w kostkę (8 i 11 mm),
- wysokiej jakości wykonanie i dobre jakościowo materiały,
- można go myć w zmywarce.
Wady:
- utrudnione czyszczenie (nie w zmywarce),
- trudno odłączyć końcówkę blendera.
Gotie GHB1000
Następny w rankingu blenderów jest model GHB1000 marki Gotie. Urządzenie wyposażono w bardzo mocny silnik DC o mocy 1000W. Mocowanie końcówek odbywa się na zasadzie one-click, a więc bardzo wygodny system.
Blender Gotie GHB1000 zaprojektowano tak, aby miał specjalnie wyprofilowany uchwyt, pokryty antypoślizgowym materiałem, który nie pozwoli blenderowi wyślizgnąć się nawet z mokrej dłoni.
Sprzęt posiada 6-stopniową płynną regulację obrotów za pomocą pokrętła, które można obsługiwać jednym palcem. W pobliżu pokrętła znajduje się też przycisk TURBO.
Podstawową końcówkę blendera wyposażono w noże ze stali hartowanej, noże mają specjalne otwory, które zapobiegają blokowaniu się produktów w czaszy. W zestawie znajduje się również wysoki pojemnik, trzepaczka do ubijania i osobny moduł – rozdrabniacz z osobnym ostrzem i pojemnikiem.
Zalety
- cicha praca,
- przycisk TURBO,
- podświetlenie LED,
- ergonomiczny i antypoślizgowy uchwyt.
Wady
- nie można używać go do kruszenia lodu.
- jest tylko jeden nóż w zestawie.
Morphy Richards Total Control 402052
Siódme miejsce w rankingu zajmuje blender brytyjskiej marki Morphy Richards model Total Control 402052. Produkt dysponuje mocą 650 W. Wykorzystuje technologię Smart Response, dzięki której pozwala zachować pełną kontrolę nad pracą urządzenia.
Blender posiada 8 poziomów prędkości pracy oraz przycisk turbo. Jego ostrza wykonano ze stali nierdzewnej, która pozwala na efektywne kruszenie lodu.
Produkt sprzedawany jest w zestawie z pojemnikiem, z ostrzem do sałatek, trzepaczką, tłuczkiem do ziemniaków i miarką. Ma ergonomiczny uchwyt, który dobrze trzyma się w dłoni. Charakteryzuje go również klasyczny wygląd i czarno-biała kolorystyka.
Zalety:
- urządzenie jest solidnie wykonane,
- posiada wielostopniową regulację prędkości pracy,
- jest sprzedawane w zestawie z wieloma akcesoriami.
Wady:
- ma dosyć wysoką cenę.
Blaupunkt HBD401WH
Na szóstym miejscu w zestawieniu znalazł się blender marki Blaupunkt model HBD401WH. Urządzenie dysponuje mocą 1000 W, dzięki czemu dobrze radzi sobie z rozdrabnianiem nawet bardzo twardych produktów spożywczych.
Mocny silnik stałoprądowy sprawia, że blender jest wydajny i odporny na szybkie przegrzewanie. Może służyć do miksowania zup, warzyw i owoców, a także do ubijania śmietany czy piany z białek.
Niewielki rozmiar sprawia, że zmieści się w każdej szafce czy szufladzie. Urządzenie posiada płynną regulację prędkości pracy. Jest na tyle wytrzymałe, że bez problemu poradzi sobie z kruszeniem orzechów lub migdałów. Jego poczwórne ostrza pokryto powłoką tytanową, która przyspiesza proces rozdrabiania i gwarantuje długą żywotność produktu.
Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu nasadki i ostrzy blender pozwala uzyskać efektywny przepływ rozdrobnionego jedzenia, co dodatkowo przyspiesza proces miksowania. Wybrany model sprzedawany jest w zestawie z końcówką ubijającą oraz kubkiem z miarką.
Zalety:
- blender ma bardzo wysoką moc,
- ma przystępną cenę,
- posiada poczwórne ostrza pokryte tytanem,
- dysponuje płynną regulacją mocy,
- jest sprzedawany w zestawie z końcówką ubijakiem oraz kubkiem.
Wady:
- nie ma zbyt bogatego zestawu dodatków.
Siemens MQ67170
Piąte miejsce w rankingu to blender marki Siemens model MQ67170. Urządzenie posiada moc 750 W, dzięki czemu pozwala na skuteczne kruszenie lodu. Jego pracę można kontrolować przy pomocy aż 12 ustawień prędkości obrotów.
Uchwyt produktu charakteryzuje się ergonomicznym ukształtowaniem. Został wyposażony również w duże przyciski – do pracy normalnej oraz do pracy w trybie turbo.
Blender pracuje stosunkowo cicho i jest bardzo wygodny w obsłudze. Jego czteroelementowe ostrza wykonano ze stali szlachetnej, którą można myć w zmywarce.
Urządzenie posiada przycisk zwalniający końcówkę do miksowania oraz bardzo rozciągliwy spiralny przewód zasilający. Model sprzedawany jest w zestawie z końcówką miksującą, pojemnikiem z miarką, nożem do kruszenia lodu, końcówką do ubijania i rozdrabniaczem z wyjmowanym ostrzem.
Zalety:
- urządzenie dysponuje optymalną mocą,
- posiada wiele akcesoriów w zestawie,
- jest wygodne i łatwe w obsłudze,
- ma estetyczny design,
- posiada wielostopniową regulację prędkości pracy.
Wady:
- niektóre opinie krytykują funkcjonalność spiralnego kabla blendera.
Gorenje HBX804VS
Czwarte miejsce w zestawieniu zajmuje blender marki Gorenje model HBX804VS. Produkt ma moc 800 W, a jego silnik pracuje na prąd stały. Urządzenie jest energooszczędne i bardzo wytrzymałe. Doskonale sprawdzi się podczas miksowania zarówno gotowanych, jak i surowych warzyw.
Prędkość jego pracy kontrolowana jest za pomocą jednego przycisku w sposób płynny. Blender może być łatwo i funkcjonalnie przechowywany, ponieważ producent zaopatrzył ten model w specjalny, dedykowany stojak na akcesoria.
Urządzenie wyposażono w ostrze z czterema nożami, zabezpieczone odpowiednio wysoką osłoną, która chroni żywność przed rozchlapywaniem w trakcie blendowania. Produkt jest również poręczny i wygodny w utrzymaniu w czystości. W zestawie z samym blenderem kupujący otrzymuje rozdrabniacz z miarką, końcówkę do ubijania i specjalny pojemnik.
Zalety:
- blender ma wysoką moc,
- posiada płynną regulację prędkości pracy,
- jest sprzedawany w zestawie z praktycznymi akcesoriami,
- może być przechowywany na dedykowanym stojaku.
Wady:
- ma dosyć wysoką cenę.
MPM MBL-11
Na trzecim miejscu w rankingu blenderów ręcznych uplasowało się urządzenie marki MPM model MBL-11. Produkt jest wielofunkcyjnym urządzeniem o mocy 800 W. Pozwala na miksowanie, mieszanie, ubijanie, krojenie i siekanie różnych składników.
Zajmuje przy tym niewiele miejsca i jest łatwy w przechowywaniu. Blender dysponuje płynną regulacją prędkości pracy oraz funkcją turbo. Jego atutem jest także uchwyt z powłoką antypoślizgową, dzięki której sprzęt doskonale trzyma się w dłoni.
To, co wyróżnia model na rynku to podświetlenie przycisków i pokrętła do regulacji mocy. Blender jest sprzedawany w bogatym zestawie akcesoriów, takich jak pojemnik z pokrywką, przystawka do ubijania, przystawka miksująca, tarcza do ucierania ziemniaków oraz tarcza do krojenia w plastry o grubych i cienkich otworach.
Zalety:
- urządzenie ma korzystny stosunek jakości do ceny,
- jest wielofunkcyjne,
- posiada wiele wymiennych przystawek,
- pozwala na płynne regulowanie mocy,
- jest wydajne i stosunkowo cicho pracuje.
Wady:
- w przypadku awarii produkt nie może zostać naprawiony, ponieważ jego obudowa i silnik nie są rozbieralne.
TEFAL HB659838 QuickChef 2w1
Drugie miejsce w zestawieniu to blender marki TEFAL model HB659838 QuickChef 2w1. Urządzenie dysponuje wysoką mocą aż 1000 W, a przy tym pozwala także na wielostopniową regulację prędkości obrotów.
Jest produktem dwa w jednym, ponieważ może zastąpić w kuchni także poręczny, szczelny rozdrabniacz. Nie pozwala jednak na ubijanie piany ani szatkowanie warzyw czy owoców.
Blender ma 20 prędkości pracy, które wybiera się przy pomocy podświetlanego, intuicyjnego pokrętła. Za sprawą miękkiego, antypoślizgowego uchwytu urządzenie dobrze i pewnie trzyma się w dłoni.
Produkt został wyposażony w podwójne ostrze z osłoną zapobiegającą rozpryskiwaniu. Jego atutem jest także konstrukcja zaprojektowana z myślą o łatwej naprawie. Blender sprzedawany jest w zestawie z pojemnikiem i mini rozdrabniaczem.
Zalety:
- blender ma wysoką moc,
- posiada wielostopniową regulację prędkości pracy,
- nie przegrzewa się,
- ładnie się prezentuje,
- jest szybki i wydajny.
Wady:
- nie ma zbyt wielu końcówek i innych akcesoriów w zestawie.
Bosch MSM66150
Ranking ręcznych blenderów wygrywa niezawodny blender marki Bosch model MSM66150. Pomimo niewysokiej mocy 600 W, urządzenie doskonale radzi sobie z miksowaniem nawet bardzo twardych składników.
Posiada specjalnie wyprofilowany antypoślizgowy uchwyt, który zapewnia mocny chwyt i pełną kontrolę podczas użytkowania. Dysponuje 12-stopniową regulacją prędkości pracy oraz funkcją turbo.
Jego poczwórne ostrze tnące zostało zabezpieczone osłoną, która zapobiega rozchlapywaniu jedzenia w trakcie blendowania. Urządzenie ma specjalnie wyprofilowaną końcówkę miksującą, która zagarnia produkty do wewnątrz, czym przyspiesza proces rozdrabniania, a także chroni przed przysysaniem się nasadki do dna naczynia. Blender sprzedawany jest w zestawie z mini rozdrabniaczem, końcówką do ubijania i pojemnikiem z miarką.
Zalety:
- urządzenie jest wygodne w obsłudze i w utrzymaniu w czystości,
- posiada kilka praktycznych akcesoriów w zestawie,
- jest mocne i solidnie wykonane,
- posiada regulację prędkości oraz funkcję turbo,
- ma estetyczny design.
Wady:
- według niektórych opinii posiada niepraktycznie umiejscowione przyciski.
Jaki blender wybrać i na co zwrócić uwagę?
Na co zwracać uwagę przy wyborze blendera? najważniejsze przy wyborze są:
Moc blendera – im większa moc, tym urządzenie będzie skuteczniejsze i poradzi sobie z każdym produktem spożywczym. Blendery z dużą mocą są też trwalsze, nie psują się szybko i nie przeciążają się.
Ilość obrotów i funkcja Turbo – obroty określają, jak szybko poruszają się ostrza blendera w trakcie jednej minuty. Liczba obrotów wyrażana jest w tysiącach, a wartości najczęściej oscylują w okolicach 15 000 – 20 000 obrotów na minutę. Ważny jest też przycisk TURBO, który pozwala na natychmiastowe zwiększenie mocy i przyspieszenie obrotów.
Typ i kształt stopy mocującej i rodzaje ostrzy – falisty kształt stopy okalającej ostrze zapobiega rozpryskiwaniu blendowanego produktu. Najlepiej, aby ostrze poruszało się w pionie góra dół, wtedy będziesz mieć pewność, że uda się dosięgnąć ostrzem wszystkie miksowane produkty, nawet te na dnie. Ponadto im więcej ostrzy w zestawie – tym lepiej.
Sposób i wybór mocy – ważny jest rodzaj przycisku lub pokrętła doboru mocy, aby był wygodny przy dłuższym blendowaniu. Przycisk czasem ma formę pionowego suwaka, a czasem jest to pokrętło wokół obudowy blendera. Te najlepsze blendery regulują moc na podstawie siły, z jaką dociskamy blender w trakcie miksowania. Na pewno długotrwałe trzymanie wciśniętego przycisku jest męczące, szczególnie u kobiet z długimi paznokciami!
Obudowa blendera – urządzenie ma pewnie leżeć w dłoni i nie może się z niej wyślizgiwać. Dobre blendery pokryte są tworzywem antypoślizgowym.
Sposób łączenia przystawek – kolejna bardzo ważna sprawa. Są na rynku blendery ręczne, w których mocowanie stopy miksującej do korpusu urządzenia jest naprawdę uciążliwe. Najlepiej sprawdzają się dwa przyciski po bokach korpusu, które ułatwiają szybkie dołączenie dostawki. Opcja wkręcania stopy do korpusu głównego jest zbyt czasochłonna i mało wygodna.
Pojemność naczyń – zanim kupisz blender, spróbuj sobie wyobrazić, do jakich zadań będziesz go używać i w jakiej ilości będą przetwarzane produkty spożywcze. Jeśli zamarzasz miksować duże ilości produktów, może lepiej kupić malakser?
Dodatkowe akcesoria blendera – im więcej dodatków w zestawie – tym lepiej. Chodzi np. o takie akcesoria jak: dzbanek do miksowania, różne rozmiary rozdrabniaczy, tarcza do tarcia na wiórki, trzepaczka do ubijania, końcówka do kruszenia lodu, do spieniania, do pure, wąska końcówka do blendowania w wąskich pojemnikach itp.
Mycie akcesoriów w zmywarce – niektóre modele blenderów posiadają akcesoria, których nie wolno nawet myć pod bieżącą wodą, ponieważ w środku dostawki znajduje się smar – unikajmy takich nasadek.
Długość przewodu zasilającego – z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdzają się urządzenia z długim kablem zasilającym, zwiniętym w sprężynkę. Taki przewód nie plącze się i zajmuje mało miejsca na blacie kuchennym. Długość kabla zasilającego powinna sięgać przynajmniej 150 cm.
Poziom hałasu – ogólnie ręczne blendery nie są ciche – to fakt. Warto jednak zwrócić uwagę na poziom głośności i wybrać możliwie najcichsze urządzenie. Poziom hałasu przy różnych modelach kształtuje się od 75 do 90 dB (decybeli).
Zabezpieczenia sprzętowe – jeśli w domu są dzieci, warto zwrócić uwagę na systemy zabezpieczające przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia oraz niezaplanowanym zwolnieniem końcówki w trakcie blendowania.
Mam nadzieję, że wiesz już jaki blender wybrać, by nigdy nie żałować zakupu.
Blender ręczny lub kielichowy?
Blender jest świetnym urządzeniem wielofunkcyjnym, które na pewno przyda się w każdej kuchni. Powstaje tylko pytanie, który model wybrać – blender ręczny czy kielichowy stojący? Każde z tych urządzeń ma swoje wady i zalety – zobacz, rodzaj blendera Tobie przyda się najbardziej?
Aby zdecydować, który blender jest lepszy, należy zadać sobie pytanie, do czego urządzenie będzie głównie wykorzystywane.
Moc blendowania – z pewnością blendery kielichowe mają większą moc, która sięga nawet 2000W, gdzie przy blenderach ręcznych, moc oscyluje maksymalnie w okolicach 1000W. Jeśli więc zamierzasz blendować naprawdę twarde produkty, jak marchew, orzechy, czy lód, to bardziej sprawdzi się blender kielichowy, bo jest silniejszy i ma większa moc. Jeśli natomiast zamierz blendować produkty nieco delikatniejsze, jak np. warzywa czy owoce, to z pewnością moc blendera ręcznego w zupełności wystarczy.
Wygoda użytkowania – tutaj z pewnością wygrywają blendery kielichowe, bo są bardzo stabilne i nie trzeba ich trzymać, ani nimi manewrować. Przy wyborze ręcznego blendera zwróć uwagę na jego rękojeść, czy jest wygodna, stabilna i pokryta materiałem antypoślizgowym. Jeśli chodzi o urządzenia stojące, bardzo przydatne okazują się przyssawki, które należycie stabilizują podstawę blendera i zapobiegają jego przemieszczaniu się po blacie.
Ilość miejsca na blacie – mały ręczny blender jest znacznie wygodniejszy w przechowywaniu i zajmuje dużo mniej miejsca na kuchennym blacie. Niestety modele kielichowe tego miejsca wymagają znacznie więcej, czy to podczas przechowywania, czy używania na kuchennym blacie. Dlatego tutaj zdecydowanie wygrywa ręczny model urządzenia.
Podsumowując: blender ręczny czy kielichowy? oto największe wady i zalety obu typów urządzeń:
Podsumowanie
Dobry blender ręczny jest w stanie zastąpić nawet kilka małych sprzętów w kuchni, ponieważ jest to urządzenie wielofunkcyjne, szczególnie jeśli posiada zestaw wymiennych akcesoriów.
Oczywiście nie ma sensu płacić więcej za blender, tylko dlatego, że ma funkcje, z których i tak nie będziemy korzystać. Przed zakupem urządzenia, warto naprawdę przeanalizować, jak często będziemy go używać i jakie najczęściej zadania mu powierzymy.
Kończąc już dzisiejszy ranking blenderów ręcznych, dodam jeszcze, że:
- Blender ręczny najczęściej kupują single z niedużą kuchnią.
- Blender kielichowy natomiast najczęściej kupują duże rodziny.
- Blender ręczny z kielichem (połączenie obydwu omawianych urządzeń) sprawdzi się u osób mających różne potrzeby i lubiących kulinarnie poeksperymentować.
Warto przeczytać:
- Najlepszy BLENDER kielichowy RANKING
- Najlepsze lampy do HYBRYD ranking
- Najlepsza odżywka do włosów kręconych RANKING
- TOP 10 Najlepsza odżywka do włosów RANKING
- Szampon do włosów kręconych RANKING
- Najlepsza pasta do zębów bez fluoru RANKING
- Dobre noże kuchenne RANKING