Mówi się, że piękno jest w każdej z nas. Wynika ono z kilku kluczowych elementów, takich jak świadomość i poczucie własnej wartości, dbanie o siebie i systematyczność w codziennej pielęgnacji. Ważne jest także umiejętne podkreślanie swoich mocnych i ukrywanie słabszych stron. Co jednak jest czynnikiem decydującym, w największym stopniu wpływającym na nasz wygląd?

Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco prosta – tym, od czego przede wszystkim zależy nasza uroda, jest zdrowie.

Tajemnica skryta wśród potraw

Tak jak w przypadku urody, również na zachowanie (często zbudowanie od podstaw) dobrego zdrowia wpływ ma wiele zróżnicowanych czynników.

W interesującym nas aspekcie wpływu zdrowia na urodę warto zaufać fachowcom i przyjąć punkt widzenia osób na co dzień zawodowo zajmujących się kształtowaniem piękna, zarówno w kontekście naszego ciała jako całości, jak i jego poszczególnych elementów.

Dietetycy i trenerzy personalni zgodnie twierdzą, iż zdrowie oraz wynikająca z niego uroda w około 70% zależy od diety.

Diety rozumianej nie jako niezwykle krótka i restrykcyjnie przestrzegana lista potraw, na które możemy sobie pozwolić w ciągu dnia, ale jako mądry i przemyślany system żywienia oparty wyłącznie na pełnowartościowych produktach oraz zbilansowanych posiłkach.

W ramach takiej diety powinnyśmy dostarczyć naszym organizmom jak najszerszą gamę makro- i mikroskładników, jednak z zachowaniem odpowiednich proporcji. Warto przy tym zwrócić szczególną uwagę na:

  • zawierające prowitaminę A (beta-karoten) żółte i czerwone warzywa (marchew, dynia, brzoskwinie, morele, papryka, pomidory, pomarańcze), jak również brokuły, szpinak, sałata czy fasolka szparagowa – w tych ostatnich barwa karotenu została zamaskowana zielonym chlorofilem;
  • odpowiednią ilość witaminy C, która nie jest wytwarzana przez organizm, a pełni wiele niezwykle ważnych funkcji, w tym m. in. uczestniczy w wytwarzaniu kolagenu;
  • produkty zawierające witaminę E, selen oraz cynk, które wraz ze wspominaną witaminą C biorą udział w ochronie komórek przed procesami starzenia;
  • zdrowe tłuszcze roślinne i zwierzęce, zawarte m. in w rybach, żółtkach jaj i orzechach. Produkty te są też dobrym źródłem witaminy B7 (tzw. biotyny) odpowiedzialnej za zachowanie prawidłowego stanu błon śluzowych, skóry, włosów i paznokci.

Aktywny sposób na naturalne piękno

Sekret zdrowia i naturalnego piękna w 70% zależy od diety. A co z pozostałymi 30%? Zdecydowana większość, bo około 20-25% z tego, to efekt aktywności fizycznej.

Odpowiedni wysiłek fizyczny zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu (poczynając od układu krwionośnego czy hormonalnego, poprzez cały układ ruchu, a na doskonale odżywionych komórkach skóry kończąc), a także zapewnia zgrabną, wysportowaną sylwetkę.

Ruch wpływa też na nasz nastrój i prawidłowość procesów myślowych – 45 minut treningu każdego dnia pozwala nam uniknąć jakże częstych stanów depresyjnych, przygnębienia i silnych napięć nerwowych.

piekna_skora_2

Należy jednak pamiętać o tym, że organizm osoby aktywnej fizycznie działa nieco inaczej, niż osób stroniących od wysiłku.

Przyśpieszony metabolizm, czyli przemiana materii, wiąże się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminy i mikroskładniki, które często w naszej diecie występują w niedostatecznych ilościach.

Ponieważ zaś witaminy i mikroskładniki są w 5 do 10% odpowiedzialne za nasze zdrowie i urodę, warto, wzorem wielu sportowców zawodowych oraz amatorów, uzupełniać je za pomocą odpowiednich suplementów.

Kilka z nich, jak Doppelherz aktiv LIFTING COMPLEX PREMIUM, zostały opracowane specjalnie w celu dostarczenia odpowiednich dawek składników o największym znaczeniu dla zachowania piękna i powstrzymania procesów starzenia. Składniki preparatu odżywiają oraz nawilżają skórę od wewnątrz i wspomagają dermokosmetyczne kuracje przeciwzmarszczkowe.

piekna-skora

Doppelherz aktiv LIFTING COMPLEX PREMIUM, oprócz witamin (A, C, B7), a także selenu i cynku, zawiera wysoką dawkę kwasu hialuronowego – naturalnego składnika substancji międzykomórkowej skóry, odpowiadającego za jej jędrność i nawilżenie.

Kwas hialuronowy stosowany jest powszechnie w medycynie estetycznej jako wypełniacz zmarszczek i czynnik liftingujący.

0 Udostępnień
Będąc w pełni świadomą, że wszystko co posiadamy (czy materialnie czy jako umiejętności, zdobyta wiedza) ma największą wartość w momencie jak się tym dzielimy z innymi, chciałabym się z Wami dzielić swoim doświadczeniem życiowym i wiedzą jaką posiadam. Będę pisać o tym co jest moją pasją : o ZDROWYM ŻYWIENIU, ZDROWYM LIFESTYLE’U i co za tym idzie zdrowej Duszy i Psychice. Tel. komórkowy: 603-334-556, e-mail: nw34@gmail.com