Niezdrowe odżywianie jest powszechne wśród wielu ludzi współcześnie. Niektórzy okazjonalnie jedzą zdrowsze rzeczy, inni mają dietę całkowicie zdominowaną przez złe nawyki. Oto niektóre z nawyków, które najgorzej oddziałują na zdrowie.

Pośpiech nie służy

niezdrowe-odzywianie

Nie jest ważne jedyne co się je, ale również jak. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jedzenie to coś, co robimy na prędzce, by pędzić dalej do swoich obowiązków i zajęć.

Niegdyś ludzie celebrowali jedzenie, dziś jest to praktyka mało komu znana. Rzadko kiedy rodzina siada do stołu w komplecie, a jeśli to robi, to zabierają ze sobą tablety i telefony, nie rzadko w tle brzęczy rozpraszający telewizor.

Tymczasem wszystko to, co stresuje i rozprasza, bardzo negatywnie wpływa na przyjmowanie posiłku. Człowiek znajdujący się w ekstremalnie stresowej sytuacji nie rzadko zwraca, to co właśnie zjadł. To dlatego, że pełny brzuch ogranicza sprawność człowieka, gdy musi szybko uciekać, by ratować życie.

Lepiej biegać z pustym żołądkiem.

Współcześnie rozproszenie uwagi, jedzenie na raty, stres nie wpływają dobrze na układ pokarmowy, zaburzając wydzielanie soku trawiennego. Wówczas pojawiają się problemy z wzdęciami, odbijaniem się, zgagą, z czasem rozwijają się wrzody żołądka, a nawet zmiany rakowe.

Zbyt dużo cukru, soli i tłuszczu

Te trzy rzeczy są wręcz zabójcze dla każdego ciała, spożywane w nadmiarze. Jeśli są jedzone w odpowiednich proporcjach, na przykład tłuszcze nasycone powinny być spożywane na wespół z tłuszczami omega, to nie szkodzą, a wspomagają pracę organizmu.

Jednak obecnie są one zjadane w ogromnych ilościach. Powoduje to zakwaszenie organizmu, a to już jak zaproszenie do siebie grzybów i wszelkiego rodzaju bakterii, które mnożą się w jamie ustnej i w całym układzie pokarmowym.

Kwaśne środowisko sprzyja rozwijaniu się wielu chorób, także raka. Już samo ograniczenie spożywania cukru, soli i tłuszczu powoduje korzystne zmiany w organizmie człowieka, polepszenie samopoczucia, spadek ciśnienia tętniczego. Wystarczy tylko chcieć!

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl