Jak obudzić w sobie motywację do treningu? W teorii jest wiele wskazówek, które mogą okazać się pomocne. Mimo to, brak motywacji jest nadal dość często poruszanym tematem i wydaje się, że jeszcze długo nie zostanie w pełni wyczerpany.

Motywacja jest najważniejsza

Pojawienie się motywacji do ćwiczeń jest pierwszym i najważniejszym wskaźnikiem powodzenia w prowadzeniu systematycznego treningu. Jednym słowem – to czy uda nam się wytrwać w regularnym wykonywaniu ćwiczeń, zależy od tego jakie motywy nami kierują.

jak-obudzic-motywacje-do-treningu

Jeżeli chcemy trenować, aby w konsekwencji zrzucić niepotrzebne kilogramy i zadowolić innych ludzi, ta motywacja może okazać się niewystarczająca.

Jeśli natomiast codzienny trening potraktujemy jako czas dla siebie i jego podjęcie, a następnie kontynuacja będą wynikać z naszych własnych osobistych potrzeb („Robię to bo sam tego chcę”, „Robię to dla siebie”), wtedy motywacja do działania może być silniejsza.

Ciągłe wsparcie podczas treningów

Niezależnie od tego, którą z motywacji dysponujemy (wewnętrzną czy zewnętrzną), warto zawsze posiadać w zanadrzu pewne narzędzia, które pomogą w podtrzymaniu naszego postanowienia w słabszych chwilach, które niestety będą się w trakcie pojawiały.

Dobrze jest też mieć świadomość nieuchronnego pojawienia się takich momentów, aby móc na nie odpowiednio zareagować.

Sposobów na podtrzymanie motywacji jest wiele – oglądanie motywujących zdjęć osób „sprzed” i „po” treningu, którym udało się osiągnąć wymarzoną sylwetkę; prowadzenie własnego dziennika; wymyślenie kilku zestawów alternatywnych ćwiczeń, które pomogą zapobiegać monotonii; stworzenie własnej grupy wsparcia, z którą możemy dzielić się sukcesami lub razem ćwiczyć.

Wszystkie z tych metod mogą okazać się pomocne, najważniejsze jednak, aby wybrać te własne, które będą najbardziej odpowiadały naszym potrzebom.

Warto wypróbować każdą metodę i nawet jeżeli akurat w naszym przypadku nie sprawdzi się najlepiej, nie poddawać się i szukać dalej. Wykazując zaangażowanie w końcu sami stworzymy indywidualny niezawodny zestaw motywujący dedykowany specjalnie dla nas.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.