Automatyczny odkurzacz, czy inaczej robot sprzątający, to urządzenie, które znacząco ułatwia utrzymanie w domu porządku. Taki sprzęt świetnie sprawdza się w mieszkaniach jednopoziomowych, zarówno na podłogach twardych, jak i na dywanach płaskich.

Wybierając najlepszy model do swojego domu, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak moc ssąca, czas pracy na baterii czy rodzaj nawigacji, która odpowiada za sposób działania urządzenia.

Istotne mogą okazać się także wymiary produktu (w tym zwłaszcza jego wysokość) oraz sposób sterowania robotem – najlepiej przejrzysta aplikacja, w której zaprogramujemy odkurzanie na cały tydzień. Warto zastanowić się również, czy zależy nam na dobrej jakości funkcji mycia podłóg.

Rosnąca popularność odkurzaczy automatycznych sprawia, że coraz bardziej zaawansowany technologicznie model kupimy w coraz atrakcyjniejszej cenie. Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem pierwszego robota odkurzającego w budżecie do 1000 zł, oto najlepsze propozycje:

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop

Spis treści

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1C posiada to, co najważniejsze, czyli nawigację kamerową vSLAM, która odpowiada za dokładne i przemyślane czyszczenie wybranych obszarów. Sprzęt łączy się z aplikacją, dzięki której użytkownik ma lepszą kontrolę nad procesem sprzątania.

Pomocne okazują się również czujniki do nawigacji w przestrzeni (aż 15 sensorów).  Istotnym atutem modelu jest też japoński silnik Nidec o mocy ssącej maksymalnie 2500 Pa.

Urządzenie wyposażono w akumulator litowo-jonowy o pojemności 2400 mAh, zdolny do około 40 minut ciągłej pracy. Jeśli odkurzacz nie zdąży posprzątać w tym czasie całego mieszkania, sam wróci do stacji ładującej, a następnie będzie kontynuował odkurzanie od miejsca, w którym przerwał swoją pracę.

Produkt oferuje także funkcję mycia na mokro. Kiedy zostanie wyposażony w pojemnik z wodą, samoczynnie przełączy się w tryb mopowania. Sprzęt ma wysokość 8,2 cm, dzięki czemu powinien swobodnie mieścić się pod meblami na nóżkach.

iRobot Roomba Combo R113840

iRobot Roomba Combo to kolejny model odkurzająco-mopujący, który automatycznie wraca do bazy w celu ładowania baterii. Sprzęt wyposażono w serię czujników do wykrywania przeszkód, odległości czy uskoków podłoża. Urządzenie łączy się z aplikacją poprzez Wi-Fi i może być sterowane głosowo (wsparcie dla Alexy i Asystenta Google).

Produkt posiada pojemnik na kurz o pojemności 0,45 litra. Swoją skuteczność sprzątania na dywanach i powierzchniach twardych zawdzięcza szczotce w kształcie litery V, która dobrze zbiera zabrudzenia.

Jego atutem są także dwie szczotki boczne, które zagarniają piach czy kurz. Model oferuje możliwość dostosowania mocy ssącej na dwóch poziomach. Pozwala także na regulowanie intensywności namaczania nakładki myjącej podczas mopowania.

Robot jest programowany przy pomocy aplikacji. Podczas mycia podłóg na mokro, nie moczy powierzchni, dzięki elektronicznej pompie kontrolującej przepływ wody. Pracuje w oparciu o nawigację liniową (czujniki kierunku ruchu), dlatego porusza się w logiczny sposób w równych odstępach. Niski profil (7,9 cm) pozwala mu sprzątać pod meblami.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro to jeden z najczęściej polecanych odkurzaczy automatycznych w tym przedziale cenowym. Sprzęt oferuje trzy tryby pracy: odkurzanie, mopowanie oraz tryb dwa w jednym, czyli jednoczesne odkurzanie i mopowanie.

Robota wyposażono w akumulator o pojemności 3200 mAh, który pozwala urządzeniu pracować w sposób ciągły przez około 150 minut. Odkurzacz dedykowany jest mieszkaniom o powierzchni do 180 metrów kwadratowych.

Model dysponuje silnikiem bezszczotkowym o mocy ssącej 2100 Pa. posiada jedną szczotkę boczną, pojemnik na kurz o pojemności 550 ml i mikrosterującą pompę dozującą wodę na nakładkę do mycia podłóg na mokro.

Wykorzystuje system laserowego skanowania pomieszczeń, co pozwala mu planować bardzo dokładną i efektywną trasę sprzątania.

Robot samoczynnie wraca do stacji dokującej na ponowne ładowanie i wznawia wstrzymaną pracę. Jest sterowany przy pomocy aplikacji z opcją ustawienia obszaru zabronionego oraz wirtualnej ściany.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.