Figi są owocami, jakie na stałe powinny gościć w diecie wszystkich, którym zależy na mocnych i zdrowych kościach. Dostępne są w wersji suszonej oraz świeżej. Co jeszcze kryją w sobie figi? sprawdź koniecznie!

Figi charakterystyka

Zawarte w owocach figowych składniki – mikroelementy i witaminy mają wpływ praktycznie na każdy istotny układ ciała. Figi to owoce rosnące na drzewie figowym, które należy do rodziny morwowatych, rozpowszechnionych w krajach Bliskiego Wschodu.

owoce-figi
Figi

Figi zajmują bardzo wysokie miejsce w ludzkiej świadomości, są tematem wielu przysłów, a nawet znalazły swoje miejsce w Biblii, najbardziej znanej księdze na świecie. W czasach starożytnych drzewa figowe były tak bardzo cenione, że ścięcie chociaż jednego mogło skończyć się nawet karą śmieci.

Figa w kształcie przypomina nieco zieloną gruszkę miniaturkę, a wewnątrz jest intensywnie różowa, wypełniona szczelnie nasionkami. Przypomina dzięki temu nieco owoc granatu. W naszych warunkach najczęściej spotykamy figi suszone w formie bakali dodawanych na przykład do ciast i innych deserów.

Właściwości owoców figowych

Figi są znane z wyśmienitego smaku jak również właściwości prozdrowotnych. Suszone figi słyną ze swojej zawartości wapnia. Jest go tu więcej niż w popularnym nabiale. Figi powinny być podawane dzieciom w okresie wzrostu, powinny je jeść kobiety wchodzące w okres menopauzy jako środek zapobiegający osteoporozie.

Zawierają również spore ilości kwasu foliowego, przydatnego w tym okresie. To także odpowiednie jedzenie dla wegetarian nie jedzących mleka i jego przetworów oraz wegan. Figi są również, podobnie jak wiele innych owoców, źródłem potasu i magnezu.

To dlatego są idealną przekąską dla osób zmagających się z problemami codzienności, wymagającymi wytężonej pracy umysłowej oraz fizycznej. Figi pomagają w regeneracji w sytuacjach stresowych.

Figi są źródłem glukozy, która jest również pomocna w takich sytuacjach, lecz z powodu tej cechy nie są polecane osobom z cukrzycą. Zbyt mocno zwiększają poziom cukru we krwi. Są także dość kaloryczne, szczególnie w wersji suszonej.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.