Dziś dowiesz się jak zrobić peeling z soli. Sól jest naturalnym środkiem używanym w lecznictwie, a także jako podstawowa pielęgnacja ciała.

Ma wiele zalet, warto jednak wiedzieć jak wykonywać poprawnie ten rodzaj peelingu, do czego go wykorzystywać i kiedy. Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Peeling z soli morskiej – cudowne zalety

Koniecznie przeczytaj wczorajszy wpis: Najlepszy peeling enzymatyczny – RANKING

Peeling z soli jest znakomitym sposobem na usunięcie martwego naskórka, oczyszczenie skóry, zwężenie porów. Nadaje się dla osób borykających się z problemami skórnymi, także ze zmianami łuszczycowymi czy egzemą. Peeling ten znakomicie pobudza odnowę skóry, odmładza ją i intensywnie pobudza krążenie.

peeling-z-soli-do-twarzy

Oprócz właściwości ścierających martwy naskórek, masaż solą przynosi również ukojenie i relaks, na przykład po ciężkim dniu w pracy. Porą, w której najlepiej wykonywać peeling jest wieczór, ponieważ to sposób na wyciszenie się. Możemy połączyć kąpiel z solą w wannie z delikatnym peelingiem.

Jakiej soli użyć do peelingu?

Do peelingu możemy użyć zwykłej soli kuchennej, o ile tylko taka jest akurat pod ręką, ale warto pamiętać, że to sam chlorek sodu. Zatem właściwości takiego peelingu będą głównie dotyczyły mechanicznego usuwania martwego naskórka.

Cera nie otrzyma żadnych dodatkowych korzyści płynących z użycia zwykłej soli, chyba że dodasz kilka kropli olejku eterycznego. Tymczasem inne rodzaje soli oprócz chlorku sodu zawierają również wiele minerałów i mikroelementów, które dodatkowo odżywiają skórę.

Dzięki temu również skóra jest bardziej nawilżona, a nie przesuszona, jak w przypadku użycia zwykłej soli kuchennej.

Właściwości soli morskiej

Sól morska jest znacznie bogatsza w naturalne minerały niż zwykła sól. Zawiera między innymi magnez, potas, wapń, siarczany, sód, chlor. Oprócz tego sól morska jest bogata w drobne organizmy morskie, które również dostarczają skórze niezbędnych składników.

peeling-z-soli

Sól jest w postaci mikrocząsteczek, które w większym stopniu wnikają do naskórka i głębiej go penetrują, pobudzając krążenie i zachodzące w skórze procesy tworzenia nowych komórek.

Popularnym środkiem pielęgnacyjnym jest sól z morza martwego. Zawiera takie składniki jak krzem, żelazo, brom, potas, glin, jod. Doskonale zmiękcza naskórek, który wystarczy lekko potrzeć, aby pozbyć się zrogowaciałej warstwy.

Nadaje się na przykład do kąpieli nóg, wygładzając stwardniały naskórek na piętach i palcach.

Peeling z soli himalajskiej

Różowa sól himalajska jest uważana za najlepszą sól na świecie. Pochodzi z miejsca, gdzie przez wiele tysięcy lat nie docierały żadne zanieczyszczenia, dlatego jest najczystszym złożem soli.

Bogata jest w wiele pierwiastków, największą ilość ze wszystkich soli. Są to osiemdziesiąt cztery różne minerały. Wszystkie są w formie koloidalnej – maleńkie cząsteczki znakomicie wnikają w skórę, odżywiają ją i wspomagają odnawianie.

Ponadto uzupełniają również niedobory pierwiastków w całym organizmie człowieka. Ciekawą właściwością soli himalajskiej jest fakt, że wspomaga ona usuwanie toksyn z organizmu, przez co również doskonale oczyszcza pory skóry. Właśnie dlatego peeling z soli himalajskiej jest jednym z zabiegów, których musisz koniecznie wypróbować!

Do czego wykorzystać peeling solą?

Peeling z soli ma wiele zastosowań. Możemy wykonywać nim masaż całego ciała. Spisuje się świetnie jako środek usuwający cellulit. Sól usuwa toksyny nagromadzone w skórze, a także wzmacnia ją, przez co nieestetyczne dołeczki stają się znacznie mniej widoczne, skóra jest gładsza i odmłodzona.

peeling-solny

Normuje się również gospodarka wodna. Peeling solą ud i pośladków, a także brzucha, pozwala usunąć rozstępy. Sól działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, dlatego warto zastosować ją w przypadku wystąpienia wyprysków, wrastających włosków na nogach. Regularny peeling solą zapobiega tym problemom.

Kąpiel nóg w soli jest doskonałym odprężeniem dla nich, jak również sposobem na zmiękczenie naskórka. Bezpośrednio po kąpieli zarówno stopy, jak i dłonie będą doskonale przygotowane do zabiegów pedicure i manicure.

Jak wykonać peeling z soli?

Wykonanie peelingu solą jest banalnie proste. Nie jest zalecane dodawanie żadnych innych komponentów do soli – sama w sobie jest bardzo bogata w minerały. Przed zabiegiem należy wziąć kąpiel, aby wstępnie oczyścić ciało.

Aby wykonać odpowiednio peeling, musimy mieć sól w postaci drobnych kryształków.

Następnie nakładamy garść w danym miejscu i masujemy okrężnymi ruchami. W miejscu, gdzie skóra jest bardziej zrogowaciała, poświęcamy na to więcej uwagi. Warto również dodawać soli do kąpieli. Doskonale relaksuje, złuszcza naskórek.

peeling-z-soli-2

Ciepła woda otwiera pory i pozwala na ujście toksyn z organizmu, sól oczyszcza pory, łagodzi większość zmian skórnych. Kąpiel w odpowiednio dobranej soli znakomicie uzupełnia niedobory minerałów.

Jeśli nie mamy do dyspozycji wanny, gdzie możemy rozpuścić sól, pozostaje domowy peeling na bazie soli, który również dostarcza minerałów i oczyszcza.

Warto robić peeling całego ciała stopniowo, zaczynając od stóp. Zanim spłuczemy całe ciało, pozwólmy soli nieco wniknąć w skórę. Po upływie kilku minut wskazane jest dokładne spłukanie całego ciała za pomocą letniej wody.

Skóra powinna być miękka i nawilżona – nie jest wymagane nakładanie balsamu do ciała lub kremu. Możemy np. zastosować lekki, łatwo wchłaniający się olejek z cedru.

Podsumowując już, zachęcam Cię, abyś wypróbowała któryś z poniższych peelingów, lub wszystkie po kolei :)

  • peeling z soli morskiej,
  • peeling z soli himalajskiej,
  • peeling z soli kuchennej!
1 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!