Jaką pielęgnicę do włosów wybrać? w tym roku najlepiej spisują się i mają najlepsze opinie pielęgnice następujących marek: Kessner Ultra & Infra Digital oraz Iron Repair Ultradźwiękowa pielęgnica.

Aby lepiej przybliżyć Ci charakterystykę obu urządzeń, przygotowaliśmy krótki ranking, w rankingu znalazł się opis dotyczący najważniejszych funkcji i parametrów obu pielęgnic, oprócz opis wyselekcjonowaliśmy największe zalety i wady każdego z urządzeń.

Natomiast po kliknięciu przycisku: „Sprawdź cenę”, przekieruję Cię do listy sklepów, które dany model sprzedają najtaniej w internecie!

Pielęgnica do włosów Ranking i Opinie

Jaka jest najlepsza pielęgnica do włosów? zapoznaj się z poniższym rankingiem, a bardzo szybko rozwieję wszelkie Twoje wątpliwości!

Kessner ULTRA & INFRA DIGITAL

pielegnica-do-wlosow-kessner-ULTRA-INFRA-DIGITAL-109773Jest to ultradźwiękowa prostownica do rekonstrukcji włosów podczerwienią i kuracji keratynowej. Urządzenie nie wytwarza ciepła i w żaden sposób nie niszczy włosów.

Ponadto posiada zabezpieczenie, które uruchamia się po zetknięciu obu płytek pielęgnicy ze sobą, po 10 sekundach pielęgnica wyłącza ultradźwięki.

Na uwagę zasługuje działania dynamicznych wibracji magnetycznych o częstotliwości 36 000 pulsów na sekundę! dzięki temu mikro cząsteczki białek, wody i substancji odżywczych wnikają bardzo głęboko bezpośrednio do wnętrza włosa.

Ultradźwięki dosłownie wpompowują substancje odżywcze, które znajdują się w stosowanych kosmetykach. Połączenie promieniowania podczerwonego i ultradźwięków pozwala prostownicy pomóc składnikom odżywczym wchłonąć się w głąb włosa, a promienie podczerwone szybko zregenerują strukturę włosa.

Stosując pielęgnicę do włosów marki Kessner, zażegnasz rozdwajanie się i łamanie końcówek włosów i wzmocnisz ich elastyczność.

#

 

Iron Repair Ultradźwiękowa pielęgnica

pielegnica-do-wlosow-iron-repairTen model pielęgnicy do włosów działa zupełnie na takiej zasadzie co model Kessner. Pielęgnica Iron Repair reklamowana jest jako urządzenie służące głównie do poprawy kondycji włosa pod względem farbowania.

Podczerwień, jako dwubiegunowe światło 680 nm bardzo sprawnie regeneruje włosy, tworzy aminokwasy i zamyka łuski włosa, nie pozwalając, by ich kolor wyblakł i stracił połysk.

Ultradźwięki natomiast jak w przypadku Kessnera, wspomagają wchłanianie np. ampułek botoksu we włosy, masek odżywczych, czy odżywek do włosów. W tym modelu także uświadczymy częstotliwość ultradźwięków na poziomie 36 000 wibracji na sekundę.

#

 

Pielęgnica do włosów jaka najlepsza? oba modele niemal identycznie oddziałują na włosy, dlatego przy wyborze kierowałabym się przede wszystkim ich ceną i długością gwarancji….

Lśniące, zadbane i gęste włosy są wizytówką kobiet systematycznie dbających o swoją urodę. Utrzymanie włosów w idealnej kondycji nie jest jednak łatwym zadaniem. Istnieje szereg czynników, które mają negatywny wpływ na ich wygląd i stan ogólny.

Możemy do nich zaliczyć zanieczyszczone powietrze, życie w stresie czy źle zbilansowaną dietę. Ponadto, poddajemy włosy wielu niekorzystnym dla nich zabiegom, takim jak koloryzacja, prostowanie czy suszenie gorącym strumieniem powietrza.

Co należy więc zrobić, aby włosy nabrały witalności i blasku? Warto skorzystać z nowoczesnych technologii i zdecydować się na zakup pielęgnicy do włosów.

Co to jest pielęgnica do włosów?

Pielęgnica do włosów jest urządzeniem rekomendowanym przez najlepsze salony fryzjerskie. Aparat ten, pomimo znacznego podobieństwa do prostownicy – nie jest przeznaczony do stylizacji włosów, lecz do ich dogłębnej regeneracji.

Pielęgnica jest nowatorskim rozwiązaniem służącym do zaawansowanej rekonstrukcji i poprawy kondycji włosów. W pielęgnacji włosów urządzenie to wykorzystuje dobroczynny wpływ dwóch technologii – ultradźwięków i podczerwieni.

Pielęgnica do włosów, łącząc działanie ultradźwięków i wiązki promieni podczerwonych, pozwala wprowadzić wybrany preparat pielęgnacyjny do wnętrza włosa.

Taka metoda wzmacnia działanie środków regenerujących i pozwala na osiągnięcie lepszych efektów ich aplikacji. Korzystanie z pielęgnicy do włosów jest szczególnie rekomendowane podczas stosowania produktów zawierających keratynę.

Ponadto, pielęgnica do włosów znajduje swoje zastosowanie podczas zabiegu koloryzacji. W tym przypadku pozwala ono zintensyfikować barwę i przedłużyć czas utrzymywania się koloru.

Jest to możliwe dzięki dogłębniejszemu wniknięciu barwnika w strukturę włosa. Unikalne działanie tego aparatu możemy wykorzystać zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Pielęgnice do włosów są dostępne w sklepach internetowych i stacjonarnych – ich zakup nie powinien więc przysporzyć żadnych trudności.
Efekty stosowania pielęgnicy

Zastosowanie pielęgnicy do włosów przynosi natychmiastowe i wymierne efekty. Regularne korzystanie z jej niezwykłych właściwości przyczynia się do długofalowej poprawy kondycji włosów.

Główne efekty stosowania pielęgnicy to:

 • wyjątkowy połysk włosów,
 • głęboki i utrwalony kolor pasm,
 • zauważalna poprawa elastyczności,
 • mocniejsze i grubsze włosy,
 • miękkie i aksamitne w dotyku pasma,
 • idealne domknięcie łusek poszczególnych włosów,
 • poprawa cyrkulacji krwi w skórze głowy,
 • lepsze dotlenienie korzeni włosów,
 • przyspieszenie wzrostu i zagęszczenie pasm,
 • zauważalne zmniejszenie ilości wypadających włosów.

Jak używać pielęgnicy do włosów?

Urządzenie to może być stosowane przez każdą kobietę, która pragnie mieć wypielęgnowane i zdrowo wyglądające włosy. Jak należy wykonać zabieg z użyciem pielęgnicy, aby jak najlepiej spożytkować jej zalety?

Warto postępować wedle wytycznych, stworzonych przez producentów tych urządzeń i rekomendowanych przez specjalistów z dziedziny pielęgnacji włosów.

Oto kilka wskazówek:

 1. Przed zabiegiem wykonujemy peeling skóry głowy, co spowoduje głębszą penetrację składników odżywczych w głąb korzeni i samych włosów.
 2. Myjemy włosy szamponem i spłukujemy wodą o letniej temperaturze.
 3. Suszymy włosy suszarką – pozostawiając je lekko wilgotne.
 4. Nakładamy wybrany preparat regeneracyjny w postaci odżywki lub maski.
 5. Wmasowujemy specyfik w skórę głowy i włosy.
 6. Dzielimy włosy na niezbyt grube pasma.
 7. Kilkukrotnie przesuwamy końcówką urządzenia przez każde pasmo – wprowadzając odżywkę w głąb włosów.
 8. Spłukujemy włosy letnią wodą i ponownie suszymy suszarką.

Pełna kuracja rekonstrukcyjna z wykorzystaniem ultradźwięków i podczerwieni powinna trwać około dwóch miesięcy. W trakcie zabiegów w strukturze włosów zostaną uzupełnione proteiny, poprawi się ich natlenienie oraz elastyczność.

Całą procedurę możemy powtórzyć w sytuacji, kiedy kondycja naszych włosów ulegnie pogorszeniu lub zależy nam na idealnym wyglądzie na wyjątkową okazję.

Kto powinien używać pielęgnicy do włosów?

Na zastosowanie pielęgnicy do włosów powinny się zdecydować osoby, których włosy są matowe, przesuszone i zniszczone. Taki stan najczęściej pojawia się jako efekt częstego farbowania włosów czy codziennej ich stylizacji lokówkami lub prostownicami.

Zabiegi z wykorzystaniem pielęgnicy są polecane również w okresie powakacyjnym, kiedy na skutek działania promieni UV – zauważalnie pogarsza się stan naszych włosów.

Po taką formę regeneracji włosów mogą również sięgnąć osoby regularnie korzystające z basenów z chlorowaną wodą. Pielęgnica jest idealna także dla osób, których włosy reagują utratą wigoru i blasku na przebywanie w centralnie ogrzewanych pomieszczeniach.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania pielęgnicy przez przyszłe mamy czy kobiety karmiące naturalnie. Szczególne znaczenie ma również fakt, że pielęgnica do włosów nie nagrzewa się podczas pracy.

Nie musimy się więc obawiać o niekorzystny wpływ wysokiej temperatury na strukturę pasm. Warto więc skorzystać z tego nowatorskiego trendu w regeneracji, aby cieszyć się wypielęgnowanymi i błyszczącymi włosami!

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.