Lokówka automatyczna to urządzenie, dzięki któremu łatwo i szybko zakręcisz na włosach perfekcyjne loki. Używając takiego urządzenia, znacznie zaoszczędzisz na czasie, ponieważ stylizacja włosów tym przyrządem skraca do minimum wiele procesów.
Przygotowaliśmy dziś dla Ciebie ranking lokówek automatycznych, w zestawieniu znalazło się 10 modeli lokówek, które według nas zasługują na obecność w rankingu. Wszystkie automatyczne lokówki wyselekcjonowaliśmy spośród około 20 modeli tego typu urządzeń.
W rankingu znalazły się więc lokówki, które cechują się jakością i ponadprzeciętną funkcjonalnością. Zachęcam Cię do zapoznania się z każdym z poniższych modeli, bo naprawdę warto tę wiedzę posiąść, jeśli zamierzasz taką lokówkę wkrótce kupić.
Ranking automatycznych lokówek zawiera opis urządzenia, jego zalety i wady, a także cenę, którą możesz sprawdzić, klikając w przycisk „Sprawdź cenę”.
Lokówka automatyczna – ranking
Spis treści
Urządzenie, które wygrało dzisiejszy ranking, to lokówka automatyczna Philips StyleCare Prestige BHB876/00, wśród najważniejszych zalet znalazły się:
- bardzo elegancki design,
- nie plącze i nie ciągnie włosów,
- urządzenie nie niszczy włosów,
- posiada wiele ustawień parametrów pracy,
- pozwala na bardzo szybkie i sprawne kręcenie loków.
Na miejscu drugim rankingu uplasowała się: lokówka automatyczna Philips BHB878/00. Urządzenie posiada ciekawe zabezpieczenie, które przyda się szczególnie kobietom początkującym.
Zachęcam Cię do zapoznania się z każdym modelem lokówki, który zamieściliśmy poniżej, ponieważ lokówki automatyczne często różnią się od siebie wieloma funkcjami. Przeglądając więc poniższy ranking lokówek, być może natkniesz się na urządzenie, które idealnie wpasowuje się w Twoje wymagania, a wcale nie wygrało rankingu.
…no to zaczynamy:
BaByliss BAB2666E
Ranking lokówek automatycznych rozpoczynamy od modelu BaByliss BAB2666E, który zajął miejsce dziesiąte. Urządzenie posiada powłokę ceramiczną, dzięki czemu równomiernie się nagrzewa i nie przypala włosów.
Produkt dysponuje 3-stopniową regulacją temperatury (180, 200 oraz 230 stopni Celsjusza). W zależności od wybranych ustawień czasu nagrzewania i kierunku skrętu pozwala na osiągnięcie różnych efektów stylizacji.
BaByliss BAB2666E może nagrzewać pasma przez 8, 10 lub 12 sekund. Jak każda dobra lokówka automatyczna jest gotowa do pracy już po 30 sekundach i wyłącza się automatycznie po 60 minutach bezczynności.
Urządzenie posiada także nienagrzewającą się końcówkę, kontrolkę informującą o gotowości do pracy oraz tryb uśpienia, uruchamiający się po 20 minutach nieużywania. Dzięki specjalnemu systemowi Advanced Curl Managment pozwala na samodzielny wybór efektu skrętu – loki sprężyste, wyraźne lub zwarte.
Zalety:
- lokówka umożliwia stylizację różnych fryzur, dzięki regulacji temperatury, kierunku skrętu i czasu nagrzewania,
- jest gotowa do pracy w pół minuty,
- posiada wiele zabezpieczeń.
Wady:
- ma wysoką cenę.
Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls
Na dziewiątym miejscu w rankingu lokówek automatycznych uplasował się model Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls. Urządzenie posiada powłokę turmalinową, dzięki czemu nie tylko nie niszczy włosów, ale również poddaje je naturalnej jonizacji.
Wystylizowana z użyciem produktu fryzura jest zatem lśniąca, miękka i nie elektryzuje się. Lokówka posiada wiele ustawień pracy – 3 zakresy temperatury i 4 rodzaje skrętu uzależnione od czasu nagrzewania pasm (6, 8, 10 i 12 sekund).
Urządzenie ma wbudowany timer, który informuje o zakończeniu nagrzewania każdego pasma. Umożliwia także wybór kierunku rotacji, aby fryzura prezentowała się w pełni naturalnie. Produkt wyłącza się automatycznie po godzinie nieużywania, a po 20 minutach przechodzi w stan oszczędności energii.
Zalety:
- lokówka posiada w sumie aż 12 ustawień parametrów pracy,
- posiada funkcję automatycznego wyłączania i tryb uśpienia,
- jest pokryta powłoką turmalinową, która jonizuje włosy.
Wady:
- produkt jest dosyć kosztowny.
Teesa Dream Curls X600
Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje model Teesa Dream Curls X600. Produkt posiada tytanową powłokę wałka, detektor włosów oraz zabezpieczenie przed wkręcaniem kosmyków.
Urządzenie wyróżnia bardzo szeroki zakres ustawień temperatury od 150 do 230 stopni stopni Celsjusza. Lokówka pozwala także na wybór czasu nagrzewania – 8, 10, 12 i 14 sekund.
Dzięki możliwości zmiany kierunku skrętu zapewnia użytkownikowi mnóstwo możliwości stylizowania fryzury. Teesa Dream Curls X600 to najlepsza lokówka automatyczna dla początkujących.
Ze względu na wyświetlacz LCD oraz wiele zabezpieczeń gwarantuje pełną kontrolę i bezpieczeństwo użytkowania. Atutem urządzenia jest także nienagrzewająca się obudowa i możliwość przechowywania w pozycji pionowej.
Zalety:
- urządzenie jest bardzo wygodne w obsłudze,
- szybko się nagrzewa,
- posiada wiele ustawień parametrów pracy.
Wady:
- nakręca dosyć cienkie pasma włosów.
BaByliss 2663PE
Kolejną propozycją odpowiedzi na pytanie “jaka lokówka automatyczna jest najlepsza?” stanowi siódma pozycja w naszym rankingu, czyli model BaByliss 2663PE.
Produkt wyróżnia się bardzo eleganckim, kobiecym designem w najmodniejszym kolorze różowego złota. Urządzenie posiada 2 ustawienia temperatury pracy oraz trzy ustawienia czasu nagrzewania pasm – 8, 10 i 12 sekund.
Komorę lokówki pokryto powłoką ceramiczną, która w połączeniu z funkcją jonizacji doskonale kondycjonuje włosy i dba o ich zdrowy wygląd. BaByliss 2663PE ma wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem i wyłącza się automatycznie w przypadku długotrwałej bezczynności.
Zalety:
- urządzenie jest lekkie i łatwe w użyciu,
- bardzo ładnie się prezentuje,
- posiada kilka ustawień parametrów pracy.
Wady:
- ma niewiele opcji ustawień temperatury nagrzewania.
Lokówka automatyczna Rowenta CF3710
Szóste miejsce w zestawieniu najlepszych lokówek automatycznych zajął model Rowenta CF3710. Produkt posiada ceramiczną powłokę turmalinową, która wygładza włosy i nadaje im blasku.
Urządzenie oferuje swojemu użytkownikowi aż 12 różnych ustawień pracy w oparciu o takie parametry, jak 3 zakresy temperatury i 4 opcje czasu nagrzewania.
Dzięki temu pozwala dopasować moc lokówki do rodzaju włosów oraz oczekiwanych efektów stylizowania.
Rowenta CF3710 posiada także funkcję zmiennej rotacji kierunku nawijania oraz dwa zabezpieczenia – tryb obniżający temperaturę do 150 stopni po 20 minutach bezczynności i system automatycznego wyłączania po godzinie nieużywania produktu.
Zalety:
- lokówka posiada wysokiej jakości powłokę ceramiczno-turmalinową,
- dysponuje funkcją jonizacji włosów,
- oferuje wiele ustawień czasu, kierunku i temperatury nagrzewania,
- jest chroniona przed przegrzaniem.
Wady:
- według niektórych opinii może plątać włosy.
BaByliss C903PE
Na piątej pozycji w naszym zestawieniu lokówek automatycznych znalazł się model BaByliss C903PE. Produkt posiada komorę z powłoką ceramiczną, która chroni włosy przed przegrzewaniem.
Umożliwia wybór jednej z dwóch temperatur nagrzewania – 185 lub 205 stopni Celsjusza. Oferuje jednak tylko jedną opcję czasu nagrzewania, czyli 12 sekund.
Lokówka może kręcić włosy w lewo lub w prawo, a sterowanie tym ustawieniem odbywa się przy pomocy jednego przycisku. Urządzenie nie ma funkcji jonizacji.
Wyróżnia się natomiast bardzo kobiecym kolorem obudowy. Produkt szybko się nagrzewa. Po 60 minutach bezczynności wyłącza się automatycznie, dbając o bezpieczeństwo użytkownika.
Zalety:
- urządzenie jest proste w obsłudze,
- posiada dwa ustawienia temperatury i kierunku skrętu,
- szybko się nagrzewa,
- tworzy naturalne loki.
Wady:
- nie pozwala na uzyskanie zbyt wielu różnych stylizacji.
BaByliss C1300E
Czwarte miejsce w rankingu zajęła lokówka automatyczna BaByliss C1300E. Produkt wyróżnia się przede wszystkim swoimi akcesoriami, czyli dwiema wymiennymi nasadkami o różnej szerokości.
Dzięki nim możliwe jest stworzenie różnego typu loków i dostosowanie wielkości komory nawijania do grubości i długości włosów. Urządzenie nawija kosmyki automatycznie, a o zakończeniu pracy informuje sygnałem dźwiękowym.
Oferuje wybór trzech kierunków kręcenia – prawo, lewo i naprzemiennie. Pozwala także na dostosowanie temperatury nagrzewania (210 lub 230 stopni Celsjusza) oraz czasu kręcenia (4, 8, 10 lub 12 sekund). Lokówka została wyposażona w ceramiczną komorę, która dba o kondycję włosów. Nie posiada jednak funkcji jonizacji.
Zalety:
- lokówka szybko się nagrzewa,
- posiada kilka opcji skrętu włosów,
- została wyposażona w nakładki, które zwiększają jej funkcjonalność,
- przygotowana z pomocą urządzenia fryzura długo się utrzymuje.
Wady:
- czasem może plątać włosy.
BaByliss C1600E
Trzecią najczęściej polecaną lokówka automatyczną jest model BaByliss C1600E. Produkt charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny oraz stylowym wyglądem obudowy.
Posiada komorę z ceramiczną powłoką, która nie przegrzewa i nie przypala włosów. Umożliwia wybór ustawienia temperatury w zakresie od 180 do 230 stopni Celsjusza.
Dysponuje także funkcją jonizacji, która wygładza pasma, nadaje im blasku i miękkości, a także zapobiega puszeniu się włosów. Dzięki trzem ustawieniom czasu nagrzewania pozwala na wybór intensywności skrętu (fale, duże loki i małe loczki).
Umożliwia także stworzenie bardzo naturalnych efektów przy pomocy funkcji zmiennej rotacji – w lewo, w prawo oraz naprzemiennie. Produkt ma wąski, poręczny uchwyt oraz wygodne w obsłudze przyciski. Ze względu na wbudowany ekran LCD pozwala zachować pełną kontrolę nad przebiegiem stylizowania włosów.
Zalety:
- urządzenie posiada wiele ustawień parametrów pracy,
- jest poręczne i wygodne w obsłudze,
- ma wbudowany ekran LCD,
- dysponuje funkcją jonizacji,
- ma dobry stosunek jakości do ceny.
Wady:
- ma dosyć duże gabaryty.
Philips BHB878/00
Druga najlepsza lokówka automatyczna to model renomowanej marki Philips BHB878/00. Produkt należy do serii urządzeń wykorzystujących technologię MoistureProtect.
Posiada ceramiczną powłokę z dodatkiem keratyny oraz funkcję jonizacji. Lokówka samodzielnie dobiera temperaturę pracy tak, aby zachować naturalny poziom nawilżenia włosów.
Co więcej, wygładza je i zapobiega puszeniu się fryzury. Wybrany model jest szczególnie bezpieczny dla początkujących, ponieważ wyłącza się automatycznie, kiedy kosmyków jest za dużo lub gdy są one źle ułożone.
Urządzenie posiada długi wałek, który pozwala skrócić czas stylizowania włosów. Lokówka oferuje aż 27 opcji wyboru parametrów pracy, w tym trzy różne temperatury, trzy ustawienia czasu nagrzewania oraz trzy kierunki nawijania. O ukończeniu nagrzewania danego pasma informuje za pomocą sygnału dźwiękowego.
Zalety:
- lokówka dba o nawilżenie i zdrowy wygląd włosów,
- posiada wiele ustawień parametrów pracy,
- jest bezpieczna i wygodna w obsłudze,
- umożliwia szybką stylizację.
Wady:
- jest bardzo kosztowna.
Philips StyleCare Prestige BHB876
Ranking lokówek automatycznych zamyka model Philips StyleCare Prestige BHB876/00. Urządzenie wyróżnia wygodna pionowa konstrukcja, która pozwala nawijać włosy zgodnie z ich naturalnym kierunkiem układania się.
Produkt został wyposażony w duży wałek, usprawniający stylizowanie, a także funkcjonalnie rozmieszczone na rękojeści przyciski.
Lokówka pozwala na stworzenie 27 różnych fryzur. Posiada trzy ustawienia temperatury i 3 ustawienia czasu nagrzewania. Dzięki opcji nakręcania pasm w lewo, w prawo i naprzemiennie gwarantuje naturalny efekt stylizacji.
Komora urządzenia pokryta została powłoką ceramiczną z dodatkiem pielęgnującej włosy keratyny. Produkt jest zabezpieczony przed przegrzaniem i wyłącza się automatycznie po określonym czasie bezczynności.
Zalety:
- urządzenie nie niszczy włosów,
- posiada wiele ustawień parametrów pracy,
- ma bardzo elegancki design,
- nie plącze i nie ciągnie włosów,
- pozwala na bardzo szybką i wygodną stylizację.
Wady:
- brak.
Lokówka automatyczna – OPINIE
Opinie na tematych tych urządzeń są w dużej większości bardzo przychylne. Na początek przestudiuję kilka for internetowych, gdzie poruszano temat opłacalności zakupu lokówki automatycznej, czas więc na pozytywne opinie:
Jak widzicie, dziewczyny chwalą sobie te urządzenia. Są też jednak negatywne opinie na temat automatycznych lokówek, a głównym zarzutem jest obawa przed wkręceniem się włosów do środka urządzenia. Zamieszczam poniżej znalezione na forach opinie negatywne:
Biorąc pod uwagę wszystkie opinie, zdecydowana ich większość przemawia na korzyść tych lokówek.
Jak zrobić loki lokówką automatyczną?
Ten rodzaj lokówki do włosów, jest urządzeniem, które zakręci piękne loki praktycznie bez żadnego wkładu pracy z Twojej strony. Jedyne co musisz zrobić, to uruchomić lokówkę, nastawić temperaturę i czas nagrzewania, wybrać kierunek skręcania loków i wykonać zakręcanie loków w prostych 3 krokach:
- Umieść pasmo włosów w urządzeniu:
- Wciśnij przycisk kręcenia loków:
- Odczekaj, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy, po którym lokówka automatyczna wypuści gotowe loki:
Jeśli chcesz przeczytać szczegółową instrukcją zakręcania loków lokówką automatyczną, to znajdziesz ją poniżej:
W pierwszej kolejności należy nastawić temperaturę nagrzewania. Zwykle w lokówkach automatycznych znajdują się 2 nastawy. Pierwszy stopień rozgrzewa lokówkę do 210 stopni i jest to nastaw idealny dla włosów cienkich i delikatnych. Natomiast drugi nastaw, nagrzewa lokówkę do 230 stopni i jest to temperatura idealna dla włosów normalnych, gęstych bądź farbowanych.
Nagrzewanie lokówki zajmuje 5-10 minut i podczas jej nagrzewania się, zwykle miga lampka kontrolna, gdy lokówka nagrzeje się wystarczająco, usłyszysz sygnał dźwiękowy bądź kontrolka przestanie mrugać i zapali się na stałe, sygnalizując gotowość.
Kolejnym krokiem jest wybór czasu nagrzewania włosów i kierunek, w którym mają kręcić się loki. Podczas robienia loków lokówką automatyczną, włosy nawijane są na cylinder znajdujący się wewnątrz lokówki.
Czas nagrzewania włosów na cylindrze ma ogromne znaczenie, bo im dłuższy wybierzesz czas, tym loki będą mocniej zakręcone i bardziej zwarte, jeśli chcesz zrobić fale na włosach, to należy wybrać krótszy okres, np. 8 sekund. Tutaj każdy model lokówki trzeba indywidualnie wyczuć i bazować później na swoim doświadczeniu z danym modelem lokówki.
Kolejnym ważnym aspektem jest kierunek loków. Zwykle do wyboru mamy 3 tryby:
- Automatyczny (A)
- Prawy (R)
- Lewy (L)
W trybie automatycznym kręcenie loków odbywać się będzie na zasadzie, że lokówka raz zakręci loki w lewo, a raz w prawo, tworząc naturalną fryzurę z lokami. Jeśli wybierzesz tryb kręcenia loków w prawo lub w lewo, urządzenie posłucha Cię i będzie kręcić loki tylko w wybranym przez Ciebie kierunku.
Oczywiście przed przystąpieniem do kręcenia loków automatyczną lokówką, trzeba podzielić włosy na pasma i związać je gumką, by inne pasemka włosów nie przeszkadzały w zakręcaniu loków:
W dalszej kolejności czeszemy włosy, chwytamy za wydzielone pasmo włosów o grubości do 3 cm i umieszczamy włosy w zagłębieniu lokówki. Jeśli chcesz, aby loki zaczynały się już od nasady głowy, to urządzenie należy umieścić jak najwyżej i jak najbliżej głowy.
Następnie, gdy włosy znajdują się w zagłębieniu lokówki, zamykasz lokówkę, po czym następuje zwijanie włosów na ceramiczny cylinder. Czekasz teraz na sygnał dźwiękowy, który „uwolni” pasmo Twoich włosów. Ściągając lokówkę, ujrzysz zgrabnie zakręcone loki na włosach.
Dobra lokówka automatyczna powinna mieć funkcję jonizacji włosów (przy okazji sprawdź ranking suszarek z jonizacją), oraz ceramiczny cylinder, który do minimum minimalizuje szkodliwe działanie wysokich temperatur na włosy.
Loki robione automatyczną lokówką będą wtedy trwałe, lśniące, zachowają głębię koloru i nie będą się elektryzować. Elastyczność loków też jest na wysokim poziomie, możesz je rozciągać, a one same skocznie wrócą do pierwotnego kształtu. Będą naprawdę trwałe!
Podsumowanie
Lokówka automatyczna to urządzenie świetnie nadające się dla kobiet niewprawionych w kręcenie loków tradycyjną metodą. Urządzenie jest najwygodniejszym spośród wszystkich lokówek do włosów.
Lokówka sama nawinie pasmo włosów na wałek, odliczy czas nagrzewania i wypuści gotowe loki. Czy może być jeszcze prostszy sposób na loki na włosach? nie sądzę!
Czasy metalowych lokówek, których temperaturę sprawdzaliśmy przy pomocy kawałka papieru (przypali czy nie przypali?) już dawno minęły. Na rynku pojawiły się o wiele bezpieczniejsze dla włosów lokówki, które często wyposażone są w szereg funkcji i udogodnień, które znacznie umilają kręcenie loków.
Na uwagę zasługują przede wszystkim poniższe modele:
- Lokówka automatyczna Philips
- Lokówka automatyczna Babyliss
- Lokówka automatyczna Remington
- Lokówka automatyczna Hoffen
- Lokówka automatyczna Rowenta
Jaka lokówka jest najlepsza? mam nadzieję, że powyższy ranking lokówek automatycznych pozwoli Ci jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie!
Koniecznie przeczytaj:
- Szczoteczka soniczna RANKING
- Lokówka stożkowa RANKING TOP10
- Kremy nawilżające do twarzy [TOP10 ranking]
- Pudry do włosów – ranking
- Szampony bez SLS – RANKING