Płatki owsiane są dostępne w różnej formie, jako całe płatki zbóż i błyskawiczne czy górskie. W większości są poddawane zabiegom mającym na celu zmianę ich wyglądu i konsystencji.

O produkcie

Płatki owsiane górskie firmy Kupiec powstały z oczyszczonego ziarna owsa, którego poddano zabiegom hydrotermicznym. W tym wypadku zabieg ten ograniczał się do odpowiedniego posiekania płatków, podczas gdy inne płatki, na przykład błyskawiczne są dodatkowo prażone i łuskane.

Dlatego płatki górskie zachowują większą część wartości odżywczych niż inne rodzaje płatków owsianych. Płatki zwracają uwagę jednolitą formą, nie kruszą się. Płatki górskie wymagają dłuższego gotowania i przygotowania, nadają się do wielu innych dań, niż tylko w formie owsianki.

platki-owsiane-blyskawiczne-kupca

Najlepszy błonnik w okolicy, czyli płatki owsiane

Owies jest znany z tego, że zawiera bogactwo witamin, pozytywnie wpływa na urodę poprzez zawartość ważnych dla skóry włosów i paznokci krzemionek. Zawarte w owsie substancje pozwalają zachować elastyczność skóry oraz jej sprężystość i nawilżenie.

Zawiera on sporą dawkę kwasu foliowego, również bardzo potrzebnego kobietom w każdym wieku. Ale wyróżnia się również tym, że zawiera najlepiej przyswajalny błonnik ze wszystkich spożywanych zbóż.

Jest on najlepszy do celu jakim jest obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Dlatego osoby, którym na tym zależy powinny w pierwszej kolejności, zanim sięgną po inne zboża, wypróbować owies.

platki-owsiane-blyskawiczne

Owies ma również ważne z punktu widzenia człowieka właściwości probiotyczne. Zdrowe jelita przyczyniają się do utrzymania zdrowia na każdym poziomie, sprawiają, że układ odpornościowy jest wzmocniony, dzięki czemu chronią przed chorobami, również alergiami, a nawet rakiem.

Owsianka pomaga w zachowaniu szczupłej sylwetki przez to, że wiąże kwasy tłuszczowe i zwiększa ich wydalanie zamiast odkładanie się w organizmie.

Jednocześnie owies zawiera cenne kwasy tłuszczowe, których jest w nim aż 7%. Usprawniają one układ krwionośny, zapobiegają rozwojowi miażdżycy. Płatki owsiane zwiększają wytrzymałość, są zdrowe dla osób uprawiających sporty.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl