Nowoczesny mężczyzna nie musi być skazany na niewygodną torbę, nieporęczną aktówkę czy walizkę.

Plecak to wygodne rozwiązanie nie tylko dla panów, którzy mogą pozwolić sobie na swobodniejszy styl w pracy, ale też dla tych, których obowiązuje ścisły dress code.

Wśród wielu modeli męskich plecaków znajdziemy zarówno sportowe, jak i eleganckie, do których spakujemy smartfon, laptop i dokumenty.

Plecak męski – praktyczne uzupełnienie miejskiego stylu

plecak

Podczas zakupowych wyborów większość mężczyzn stawia na aspekty praktyczne, jednak estetyka jest dla nich nie mniej ważna. Dobrze dobrany plecak, to świetna alternatywa dla torby czy modnego jeszcze do niedawna plecaka na jedno ramię. Plecak wojskowy lub plecak sportowy to jedne z najpopularniejszych męskich dodatków.

Plecaki miejskie, w odróżnieniu od plecaka turystycznego, przystosowane są do codziennego funkcjonowania w mieście. Nie są duże, ale mieszczą najpotrzebniejsze rzeczy – bez problemu włożysz do nich dokumenty w formacie A4, a jeśli zachodzi taka potrzeba, to także laptopa.

Najbardziej klasyczny plecak męski łączy w sobie walory plecaków sportowych i wojskowych. Z modelami sportowymi łączy go wygoda i funkcjonalność, a z wojskowymi wygląd plecaka vintage.

Męskie plecaki, np. od Kazar Studio charakteryzują się dużą prostotą i minimalizmem. Są jednobarwne, mają neutralne kolory (za najbardziej męski uznawany jest czarny plecak lub khaki) i posiadają praktyczne kieszenie oraz przegródki wewnątrz, które umożliwią posegregowanie najważniejszych rzeczy – smartfona, portfela, długopisów czy dokumentów.

Dla niektórych mężczyzn ważne jest, aby do plecaka zmieściło się też pudełko z lunchem, a nawet strój i buty na siłownię. Panowie, którzy często pracują poza domem, cenią sobie plecaki na laptopa, które bez problemu zmieszczą komputer przenośny, a do tego są bardzo eleganckie i pasują nawet do garnituru. Producenci męskich plecaków podążają za tymi oczekiwaniami.

Plecak męski dopasowany do pracy i stylu życia

Podczas gdy kobiety lubią mieć wiele torebek na różne okazje, plecak męski powinien być, jak najbardziej uniwersalny i dopasowany do stylu życia. Najlepiej, gdy będzie go można nosić zarówno do pracy, jak i podczas spędzania czasu wolnego.

Rodzaje męskich plecaków i ich funkcjonalność w zależności od stylu życia:

  • Plecak na laptopa – idealny dla mężczyzny, który często pracuje poza domem lub jeździ na spotkania. Jest wygodniejszy niż torba, a wygląda równie elegancko.
  • Plecak worek – dobry wybór dla zwolenników swobodnego, miejskiego stylu, którzy nie potrzebują zabierać ze sobą wielu rzeczy.
  • Plecak trekkingowy – oczywiście w grę wchodzi model o małym litrażu (20-30 l). Jest to zdecydowanie najbardziej wygodna opcja, chociaż zupełnie niepasująca do eleganckiego garnituru. Najlepszy wybór dla mężczyzny, który może pozwolić sobie na luźny, sportowy styl w pracy. Ten sam mały plecak trekkingowy sprawdzi się również podczas weekendowych wypadów za miasto.
  • Plecak do biegania – raczej nie daje możliwości spakowania do niego laptopa, ale bez problemu zmieszczą się w nim ubrania na przebranie. Jesteś zapalonym biegaczem? Wybierz ten plecak i połącz podróż do pracy z aktywnym trybem życia.
  • Plecak na rower – ma taką samą funkcjonalność dla rowerzysty jak plecak do biegania dla joggera. Jednak zarówno plecak do biegania, jak i na rower nie sprawdzą się raczej do biura, w którym obowiązuje elegancki ubiór.

Poszukujesz idealnego plecaka dla siebie do pracy lub na co dzień? Wejdź na stronę Kazar Studio – znajdziesz tu gustowne modele w klasycznych kolorach.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.