Każdy z nas marzy, by zawsze mieć jędrne i smukłe nogi bez jakichkolwiek niedoskonałości. Jednak duża część osób boryka się z różnego rodzaju dolegliwościami, jak na przykład opuchlizna łydek, pajączki, czy żylaki nóg.

Aby im zapobiec, warto na co dzień stosować specjalistyczne produkty kompresyjne, jak rajstopy, pończochy, czy podkolanówki uciskowe.

podkolanowki-uciskowe

Wyroby te wzmacniają zastawki żylne oraz poprawiają krążenie, co również pozytywnie wpływa na wygląd nóg. Zatem kiedy warto zastosować kompresjoterapię, by cieszyć się pięknymi nogami?

Produkty na żylaki – czym są i dlaczego warto je zakładać

Spis treści

Zmorą współczesnych kobiet, jak również i mężczyzn są pajączki i żylaki nóg. Ta pierwsza przypadłość to cienkie czerwone bądź niebieskawe liczne naczynia krwionośne zlokalizowane zaraz pod powierzchnią skóry.

Przeważnie krzyżują się ze sobą, mają po kilka milimetrów długości. Natomiast żylaki są wydłużonymi, krętymi, rozszerzonymi żyłami, które uwypuklone są pod powierzchnią skóry. Aby te zmiany niwelować, bardzo często zalecane jest stosowanie specjalistycznych wyrobów medycznych, takich jak podkolanówki na żylaki, pończochy, czy rajstopy uciskowe.

Są one wyprodukowane z przyjaznych dla skóry tkanin, z przędzy o specjalnym splocie, w formie tuby bez szwów. Ich zadaniem jest wywieranie odpowiedniego, stopniowanego ucisku, w celu poprawy krążenia żylnego.

Dzięki temu rajstopy, pończochy i podkolanówki przeciwżylakowe niwelują obrzęki łydek, ograniczają występowanie uczucia ciężkości nóg oraz ich drętwienia, zapobiegają dalszemu rozwojowi przewlekłej niewydolności żylnej, a także poprawiają wygląd kończyn dolnych.

Podkolanówki na żylaki – jak prawidłowo dobrać produkt do swoich potrzeb

Dostępne na rynku produkty przeciwżylakowe działają na zasadzie wywierania stopniowanego ucisku na nogi. Największy jest on wokół kostki i stopniowo się on zmniejsza ku górze.

Efektem działania podkolanówek uciskowych jest przywrócenie właściwego przepływu krwi, a także poprawa wydajności i funkcjonowania zastawek. Dzięki temu krew w żyłach nie cofa się oraz w nich nie zalega, co w znacznym stopniu zmniejsza ich średnicę.

W przypadku, gdy zdecydujemy się na zastosowanie metody kompresyjnej, musimy pamiętać, że muszą one być właściwie przystosowane do naszych potrzeb. Ważne jest, by dobrać odpowiednią siłę ucisku, gdyż inna jest w profilaktyce, a inna zaś przy leczeniu żylaków i przewlekłej choroby żylnej.

I tak na rynku spotkamy rajstopy, pończochy czy podkolanówki uciskowe, zarówno męskie, jak i damskie. Klasyfikacja produktów dostępnych na rynku:

  • I RAL (18-21 mmHg) lub 2 ASQUAL (15 – 20 mmHg) – profilaktyczne, zalecane w trakcie ciąży o raz podczas pojawienia się pierwszych objawów niewydolności żylnej
  • II RAL (23-32 mmHg) lub 3 ASQUAL (20 – 36 mmHg) – lecznicze, wskazane w przypadku występowania dużych żylaków z obecnością niewielkich obrzęków nóg

Większy ucisk stosowany jest u osób z bardzo poważnymi zaburzeniami, w wielu przypadkach są to już produkty tkane na miarę.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.