Z Krakowa do Pragi w linii prostej jest około 350 kilometrów. Jednak trzeba pamiętać, że to teren górzysty, dlatego bilety kolejowe i autokarowe podają inną długość trasy. Jednak mimo tej nadwyżki podróż z Krakowa do Pragi warta jest starań. Sprawdzamy, jak pokonać tę trasę najszybciej i najtaniej.

Pociąg Kraków – Praga

przejazd-karkow-warszawa

Trasa kolejowa z Krakowa do Pragi, chociaż bardzo malownicza, nie należy do najszybszych. Relatywnie krótka trasa przez pociągi PKP Intercity pokonywana jest w 8 – 10 godzin, za bilet trzeba zapłacić około 100 złotych.

Konkurencją dla PKP Intercity może być Leo Express, nieco szybszy prywatny pociąg, który pokonuje tę trasę w 6,5 godziny i gdzie najtańszy bilet kosztuje zaledwie 19 złotych. W pociągu możemy liczyć na niedrogi catering i dostęp do internetu. Komfort uzależniony jest od klasy, na jaką się zdecydujemy – Economy, Business lub Premium.

Podobnie jak w PKP Intercity – im szybciej kupimy bilety kolejowe, tym będą one tańsze. Dlatego warto planować podróż z wyprzedzeniem.

Autobus Kraków – Praga

O bezpośredni autobus z Krakowa do Pragi może być trudno. Mimo że trasa jest lubiana przez turystów i mocno uczęszczana, większość linii autobusowych proponuje przesiadkę w słowackich Koszycach. Ceny biletów zaczynają się od 47 złotych, a kończą w okolicach 200 złotych.

Kupujący bilety autokarowe powinni zwrócić baczną uwagę na czas trwania podróży. Jeśli podróż odbywa się z przesiadką, oczekiwanie na autobus w Koszycach może potrwać nawet kilka godzin. Najszybsze połączenie realizowane jest w 6 godzin, ale są i takie, które trwają dwa razy dłużej.

Co ciekawe bezpośrednie połączenie można znaleźć u ukraińskiego przewoźnika. Jednak podróż potrwa dłużej, bo około ośmiu godzin i zapłacimy za nią blisko 100 złotych.

Z Krakowa do Pragi samochodem

Podróż samochodem z Krakowa do Pragi nie będzie krótsza niż podróż autobusem. Trzeba sobie na nią zarezerwować około sześciu godzin. Turyści decydujący się na to rozwiązanie powinni zapoznać się z czeskimi przepisami dotyczącymi ruchu drogowego i wyposażenia samochodu.

Jeśli w planach mamy poruszanie się po autostradach, nie można zapomnieć o wykupieniu odpowiedniej winiety. Na krótki pobyt wystarczy winieta dziesięciodniowa, jej koszt w przeliczeniu na złotówki wyniesie około 50 złotych. Winietę należy wypełnić i przykleić na szybie.

Ogólna cena podróży samochodem zależy od tego, jak duży mamy silnik w aucie i z jakiego paliwa korzystamy. Średnio można założyć, że zmieścimy się w 300 złotych.

Z Krakowa do Pragi samolotem

Bezpośrednie loty z Krakowa do Pragi nie należą do popularnych połączeń. Realizuje je tylko jeden przewoźnik i tylko dwa razy w tygodniu. Tani bilet uda nam się kupić za około 100 – 200 złotych.

Duża liczba przewoźników oferuje loty z jednym lub dwoma międzylądowaniami. Ich cenę trzeba jednak uznać za zaporową, podobnie jak i czas podróży. Bilety lotnicze, które kosztują tyle, co weekend w Pradze mogą zainteresować jedynie tych turystów, którzy lubią zwiedzać lotniska.

Do Pragi po studencku

W wersji studenckiej, czyli najbardziej ekonomicznej, można zdecydować się na podróż autobusem z Krakowa do Cieszyna. Za bilet zapłacimy około 20 złotych. Tam przejść na czeską stronę miasta i wsiąść do lokalnego pociągu Cieszyn – Praga.

Podróż z Cieszyna do Pragi potrwa około 4 – 5 godzin, a za bilet zapłacimy około 400 Koron, co w przeliczeniu na złotówki da około 70 złotych.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.