Lato to pora, kiedy większość kobiet staje przed zadaniem skompletowania niezawodnej zawartości kosmetyczki. Gdy przychodzi czas zastanowienia się, jak najlepiej podkreślić usta, dylemat ten sprowadza się najczęściej do prostego pytania: szminka czy błyszczyk?

Przywileje lata

Wysoka temperatura, silny wiatr, ekspozycja na słońce – wszystkie te czynniki sprawiają, że latem usta wymagają szczególnej opieki. Ich kondycji nie sprzyja także częsta zmiana miejsca, wyjazdy, łatwość odwodnienia.

Dlatego niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na błyszczyk, czy szminkę, powinny być to kosmetyki wysokiej jakości.

Ich starannie dobrane składniki, oprócz efektu pełnych ust, muszą zagwarantować także nawilżenie oraz ochronę.

Dobrym wyborem będzie na przykład pomadka Color Riche Extraordinaire. Formuła oparta na naturalnych olejkach zapewnia całodzienną pielęgnację.

Szminka – szyk i elegancja

W konkursie na bardziej wytworny oraz elegancki look bezkonkurencyjna jest matowa szminka. Nadużywanie jej w codziennym makijażu w czasie letnich upałów może okazać się jednak dużym błędem.

Popękane, suche usta pomalowane szminką o wyrazistej barwie będą wyglądać nieatrakcyjnie oraz obnażą słabą kondycję ust. W takiej sytuacji kluczowe jest wcześniejsze zadbanie o odpowiednią pielęgnację ust.

Stosując regularnie pomadkę ochronną z filtrem przeciwsłonecznym, powinnaś skutecznie poradzić sobie z problemem popękanych ust.

Innym rozwiązaniem jest zainwestowanie w szminkę, która oprócz pigmentu zawiera także substancje ochronne oraz filtr UV. Znamy metody na wyszczuplenie twarzy – sprawdź!

szminka-czy-pomadka
Pomadka czy błyszczyk?

Niewątpliwą zaletą szminek jest możliwość korygowania przy ich pomocy kształtu ust. Mając na podorędziu wysokiej jakości szminkę (świetnie sprawdza się na przykład szminka L’Oreal Paris) oraz konturówkę możesz sprawić, że usta zostaną optycznie powiększone.

Tradycyjnie szminka kojarzy się z klasą oraz luksusem. Wpływa na to między innymi opakowanie – te najlepszych marek odznaczają się zwykle klasyczną elegancją.

Pamiętaj jednak, że dopiero odpowiednia aplikacja szminki sprawi, że Twoje usta będą wyglądać zjawiskowo, a Ty – uwodzicielsko i niezwykle kobieco.

Niezbędnym elementem staje się więc lustro, pewna kreska, umiejętny dobór barwy oraz odcienia. Nie ma tu miejsca na błąd – zwłaszcza szminki o wysokiej zawartości pigmentu mogą zarówno obnażyć niedoskonałości, jak i podkreślić atrybuty Twojej urody.

Błyszczyk – wygoda i naturalność

Błyszczyki są niewątpliwie bardziej wygodne w stosowaniu, trudniej także w ich przypadku o modową wpadkę. Są odpowiedzią na potrzebę szybkiego nawilżenia oraz delikatnego podkreślenia blasku ust.

Idealne dla wszystkich, którzy stawiają na naturalność oraz świeżość. Nie oznacza to jednak, że błyszczyki są nudne!

Szeroka paleta kolorów, zapachów oraz dodatków dają pole do eksperymentów. Większość wiodących marek oferuje szeroki wybór (sprawdź chociażby błyszczyki L’Oreal Paris).

Podobnie jak w przypadku szminek, także przy wyborze błyszczyka warto wziąć pod uwagę jakość produktu. Obecnie projektanci linii błyszczyków wychodzą na przeciw oczekiwaniom kobiet, które marzą o pełnych ustach.

Błyszczyk powiększający usta pobudza krążenie krwi w wargach przez co wydają się one większe. Efekt nie jest wprawdzie długotrwały, jednak jest niezłą alternatywą dla chirurgicznej ingerencji.

Dwa w jednym?

A może latem nie trzeba rezygnować z żadnego kosmetyku do ust? Możesz najpierw pomalować usta matową szminką, następnie musnąć je delikatnie błyszczykiem o zbliżonym odcieniu.

Jednak lepszym rozwiązaniem będzie produkt, który łączy zalety szminki oraz błyszczyka. Taki efekt oferuje błyszczyk shine caresse, który harmonizuje intensywność koloru oraz blasku. Dopełnij makijaż odpowiednią oprawą oczu – maskara False Lash Wings i efekt skrzydeł motyla to nowa propozycja  L’Oréal Paris.

Szminka i błyszczyk to propozycje odpowiednie na różne okazje. Możesz wybrać jeden z kosmetyków lub spróbować połączyć ich działanie.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.