Pomelo – kalorie. Pomelo to odmiana cytrusa, łączącego w sobie zalety pomarańczy i grejpfruta. Idealne dla tych, którzy nie lubią grejpfrutów ze względu na gorzki smak. Koniecznie sprawdź ile kalorii ma pomelo aby idealnie kontrolować zjadane w ciągu dnia kalorie!
Spis treści
Właściwości odżywcze pomelo
Pomelo to nie wynik współczesnych eksperymentów genetycznych, ale odmiana owocu popularnego już w I wieku naszej ery. Do Europy zawitał w XI wieku. Chociaż jego krewnymi są inne cytrusy, to nie można go pomylić ani z pomarańczami, ani z grejpfrutami.
Różnią się w szczególności wielkością. Z nich wszystkich pomelo jest z pewnością największe, choć zawdzięczają to wyjątkowo grubej skórze. Jest owocem cytrusowym o największej zawartości witaminy C ze wszystkich ich odmian.
Jest jej tu tak dużo, że jeden owoc dziennie w całości zaspokaja zapotrzebowanie na tą witaminę. Jest to zatem cytrus przydatny w czasie przeziębienia i grypy. Oprócz tego znajduje się tu dużo witamin z grupy B.
Pomelo jest bogate w takie minerały jak potas, sód, wapń, żelazo, magnez, fosfor, cynk. Chociaż zjadany jest środek pomelo, a grubą skórę wyrzucamy, to warto wiedzieć, że ma ona wartości odżywcze, a nawet znane są ze swoich właściwości przeciwnowotworowych.
Pomelo – kalorie
Pomelo są tymi owocami, które bardzo dobrze sprawdzają się na diecie. Nie są kaloryczne, jedno pomelo ma około 200 kalorii, a taką ilość można bez obaw zjadać codziennie w formie tego smacznego owocu. Podobnie jak grejpfrut, pomelo ma również te same enzymy, które znane są z przyśpieszania metabolizmu.
Dlatego w połączeniu z lekką dietą oraz aktywnością fizyczną, pomelo dają świetne rezultaty w odchudzaniu, spalając tkankę tłuszczową i ograniczając jej odkładanie.
Pomelo są również bardzo bogate w błonnik, kolejny element ważny dla każdego, kto chce utrzymać szczupłą sylwetkę, regulujący apetyt. Pomelo sprawdza się także w innych sytuacjach, na przykład gdy dręczy nas niestrawność.
Błonnik pomaga zażegnać ból brzucha i zaparcie. Liście pomelo są również skuteczne w takich sytuacjach. W krajach azjatyckich wykorzystywane są jako lek na chorobę lokomocyjną.