Każdy zimowy sezon oznacza nadejście nowych i interesujących trendów w modzie. Niskie temperatury nie zawsze sprzyjają pomysłowości, dlatego o tej porze roku najczęściej potrzebujemy inspiracji.

Zimowa stylizacja powinna być dostosowana do panujących na zewnątrz warunków, ale to nie oznacza, że musi być nudna i nieciekawa. Podpowiadamy, gdzie szukać pomysłów na nietuzinkowe outfity.

Spotkania ze stylistami i pokazy mody

Niskie temperatury potrafią zniechęcić do tworzenia wymyślnych stylizacji. Gdy słupki rtęci zaczynają spadać, wiele osób zakłada po prostu grubą kurtkę, obszerny szal i czapkę. Tymczasem outfity na mroźne dni mogą być jednocześnie ciepłe i wpisywać się w najnowsze trendy.

posnania_zimowe-stylizacje-gdzie-szukac-pomyslow-cm

W skomponowaniu idealnego stroju pomocne okazują się pokazy mody. Podczas takich wydarzeń czołowi projektanci prezentują swoje najnowsze prace. Mnogość krojów, wzorów i faktur może okazać się doskonałą inspiracją do skomponowania ciekawego i modnego zestawu na zimę.

Fantastycznym pomysłem jest również skorzystanie z porad profesjonalnego doradcy wizerunkowego. W wielu miastach tego typu spotkania są całkowicie bezpłatne.

Taką możliwość oferuje, chociażby centrum handlowe w Poznaniu, gdzie stylistka Sylwia Buda pomaga m.in. w określeniu typu sylwetki, przeprowadza analizę kolorystyczną lub towarzyszy w zakupach.

Czasopisma i magazyny modowe

Jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał, że zdobycie modowego czasopisma może być takie proste jak dziś. Duże salony prasowe i mniejsze kioski obfitują w magazyny o treści modowej.

Ulubiony periodyk (także ten zagraniczny) da się zdobyć bez większego wysiłku. We wnętrzu takich żurnali znajduje się mnóstwo inspirujących sesji zdjęciowych, ciekawych artykułów oraz porad ekspertów.

Pomysły na zimowe stylizacje można czerpać m.in. z kultowego Vogue’a, który przez wielu znawców nazywany jest biblią mody, Harper’s BAZAAR czy ELLE, a zwolennicy nieco bardziej awangardowych stylów sięgną z pewnością po magazyn i-D.

Blogi i kanały w sieci

Czołowi projektanci mody dostrzegają niesamowity potencjał współczesnych influencerów i coraz częściej nawiązują z nimi współpracę. Nic dziwnego – ich interpretacje sezonowych trendów wciąż zyskują na popularności i są chętnie kopiowane.

Stylizacje polskich fashionistek (takich jak Maffasion, Pani Ekscelencja czy Macademian Girl) można obserwować m.in. na Instagramie, Snapchacie, w blogosferze lub na platformie YouTube.

Profile uznanych w świecie mody influencerek to świetne źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy chcą tworzyć oryginalne stroje.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.