Jeśli odchudzasz się i masz nadal zamiar tracić na wadze to odradzam poniższy wpis :) popcorn nie należy do produktów spożywczych które Twoje ciało w tym momencie będzie potrzebować, szczególnie jeśli mowa o popcornie smakowym, no. słodki, toffi ale czekoladowy lub maślany, ja specjalnie wybrał dziś opcję jak najmniej kaloryczną czyli popcorn solony od firm Bakalland. Więcej o firmie przeczytasz na Wikipedii.

Tak wygląda moja zdobycz:
popcorn solony bakallandMała tekstowa zachęta od producenta:
popcorn

No generalnie wszystko ładnie pięknie i smakowicie jednak wciąż pamiętaj, że popcorn to zło wcielone, szkoda, że nie wspominają nic o kaloriach w tejże zachęcie…Panie producencie! dopiero na drugiej stronie (medalu?):

popcorn popcorn

Opakowanie zawiera 90 gram kukurydzy a więc szybko przeliczając, po zjedzeniu całej zawartości uprażonego popcornu wprowadzimy do naszego organizmu drogą doustną bagatela 365 kalorii!

Na usprawiedliwienie zasługuje fakt, że nie je się popcornu codziennie a jedynie okazjonalnie. Największą jednak szkodliwość i kaloryczność przyniesie nam popcorn który kupuje się bezpośrednio w kinie przed seansem, wielokrotnie odgrzewany. Ale to nie jest wielkie pocieszenie. Popcorn to popcorn – jest kaloryczny!

Taka wygląda rozłożona torebka popcornu która gotowa jest do włożenia do mikrofali:
popcorn popcornO kaloryczności popcornu pisała ostatnio w naszym serwisie Kobieco.pl jedna z autorek, oto link do artykułu: Ile kalorii ma popcorn

Popcorn od Bakallandu mogę polecić mimo jego kaloryczności, wystarczy taką pakę obrócić we dwoje i ta dawka kalorii nie będzie już tak drastyczna. Cena popcornu to około 2 zł.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl